SVĚTOVA 1 dobrovolníci pro Ukrajinu
SVĚTOVA 1 volunteers for Ukraine

/CZ/
Otevřeli jsme něco jako „čekárnu", kde mohou lidé z Ukrajiny dočasně počkat v teple a s přístupem k základním potřebám. Máme tu i dětský koutek, kde se postaráme o děti. Nabízíme tak lidem možnost u nás počkat, dokud se jim nevyřídí oficiální registrace / trvalejší místo k pobytu, s čímž jim také pomůžeme.

Nemějte strach – veškeré vyplněné informace s vámi ideálně potvrdíme přes telefon / zprávy, pokud bychom se na vás plánovali obrátit a využít vaši pomoc.

Je možné, že v galerii nebudou vůbec žádní uprchlíci, je také možnost, že tu bude plno – chceme být každopádně dostupní 24/7!
Mockrát děkujeme za ochotu!

/EN/
We have opened something like a "waiting room" where people from Ukraine can temporarily wait in warmth and with access to basic necessities. We also have a children's play area with experienced child care workers. We offer people the opportunity to rest here, while they wait for their official registration and a more permanent place to stay – we can help with that as well.

Don't worry – we will ideally confirm all your filled-in information with you via phone / messages, if we plan to contact you and use your help.

It is possible that there will be no refugees in the gallery at all, there is also the possibility that it will be full – we want to be available 24/7!
Thank you so much for your help!
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Jméno+příjmení / Full name *
Věk / Age *
Mluvím těmito jazyky / Languages *
Bydlím v / Based in: *
Umím řídit? / Can I drive? *
Facebook / Instagram / Email?
Telefon / Phone number: *
Kdo jsem, s čím mohu pomoct? / Who am I what can I help with? *
Required
Mám zkušenost práce s dětmi? / Do I have an experience of working with childrens? *
Prosím specifikujte:
Kdy mám obvykle čas 6. 3. – 20. 3.? (všední dny? Víkendy? dopoledne, odpoledne, večer?) / When I'm free 6. 3. – 20. 3.? (Working days? Weekends? mornings, afternoons evenings?) *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Světova 1. Report Abuse