Hej, nu har du kommit till en anmälan för dig som vill vara med som funktionär under vandrings- och terränglöpningsevenemanget Icebug Xperience West Coast Trail som går av stapeln 2-4 september 2022. De funktionärsuppgifter som finns är till exempel banutsättare, start, mål, vätskestationer, säkerhet/sjukvård, sekretariat/information, trafikvakt, efterpatrull, massör. Vi behöver folk från den 29 augusti till och med den 4 september i olika utsträckning, vi avslutar när alla gått i mål, vi har plockat ner banan och inventerat allt den 4 september på kvällen. Då finns det avslutningsmiddag till alla funktionärer och Icebugpersonal som är kvar.
Eftersom funktionärsuppdragen innebär stort ansvar och i viss mån arbete på egen hand så ser vi helst att du har fyllt 18 år. Om du har några övriga kommentarer, så skriv det i rutan för annat du vill informera oss om.
Alla funktionärer får arbetsskor och en överdel att jobba i, enkel mat och tak över huvudet vid behov.
Mer information får du i din bekräftelse och längre fram ett inlogg till Aktivuts intranät om du kommer med som funktionär.
Om du har några funderingar gällande funktionärsuppdraget så kontakta Sofie Jugård Löfgren,
sofie@aktivut.se, 070-2268100. Hör du inget av oss så maila eller ring, ibland så krånglar tekniken!
Varmt välkommen till oss på Icebug Xperience och Aktivut!
/Sofie och Martina