Stajyer Öğrenci Temel İSG Eğitim Kayıt Ekranı 2018 Yaz
DİKKAT !!!
Stajınızın başlangıç tarihine denk gelen veya staj tarihinizden önceki bir eğitim tarihine kayıtlanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde staja başlamanız konusunda birim sorumlularına gönderilecek listede adınız olmadığı için, bu durum staja başlamanız konusunda engel teşkil edebilir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

Madde 17 - (1) İşveren, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini almasını sağlar. Bu eğitim özellikle; işe başlamadan önce, çalışma yeri veya iş değişikliğinde, iş ekipmanının değişmesi hâlinde veya yeni teknoloji uygulanması hâlinde verilir. Eğitimler, değişen ve ortaya çıkan yeni risklere uygun olarak yenilenir, gerektiğinde ve düzenli aralıklarla tekrarlanır.

hükmü ve;

15.05.2013 tarihli ve 28648 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik"

Madde 5 - (4) İşveren, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; yapılacak işlerde karşılaşılacak sağlık ve güvenlik riskleri ile ilgili yeterli bilgi ve talimatları içeren eğitimin alındığına dair belge olmaksızın, başka işyerlerinden çalışmak üzere gelen çalışanları işe başlatamaz.

Madde 6 - (2) İşveren, çalışan fiilen çalışmaya başlamadan önce, çalışanın yapacağı iş ve işyerine özgü riskler ile korunma tedbirlerini içeren konularda öncelikli olarak eğitilmesini sağlar.

hükümleri gereği çalışanların (3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa tabi stajyerler de dahil olmak üzere) eğitim almadan işe başlatılması kanuna aykırıdır.

Aşağıdaki "Sonraki" düğmesine basarak ilgili mevzuat hükümlerini anladığınızı ve hakkınızdaki bilgileri doldurarak seçmiş olduğunuz tarihlerdeki eğitimlere katılacağınızı beyan etmiş olacaksınız.

Uyarı!
Stajyer İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Eğitimlerine sadece Adnan Menderes Üniversitesine bağlı birimlerde staj yapmam halinde katılabileceğimi, eğitimlere katılmadan stajıma başlayamacağımı, *
Required
Aşağıdaki "Sonraki" düğmesine tıklayarak bilgilerinizi girişine devam ediniz. Aksi halde eğitime kaydınız tamamlanmamış olacaktır.
Aşağıdaki "Sonraki" düğmesine tıkladıktan sonra farklı sayfa gelmiyor ve aynı sayfada kalıyorsanız lütfen yanıt verdiğiniz soru olup olmadığını kontrol ediniz. Eksikleri giderdikten sonra sayfanın altındaki "Sonraki" düğmesine tekrar tıklayarak diğer sayfaya geçebilirsiniz.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Adnan Menderes Üniversitesi. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms