Rett Sendromu Aile Anketi
Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi üyesi Uzm Dr Ayfer Arduç Akçay ve Stj. Dr. İlay Çalışkan tarafından yürütülen “Rett Sendromu tanılı Türk Çocuklarında eşlik eden morbiditelerin ve davranış paternlerinin araştırılması” konusunda yürütülen araştırmaya katılımınız rica olunmaktadır. Bu çalışmada katılımınız tamamen gönüllülük esasına dayanır. Lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz ve katılmaya karar vermeden önce anlamadığınız her hangi bir şey varsa çekinmeden sorunuz.

ÇALIŞMANIN ADI: Rett Sendromu tanılı Türk Çocuklarında eşlik eden morbiditelerin ve davranış paternlerinin araştırılması

ÇALIŞMANIN AMACI: Bu çalışmanın amacı Rett Sendromu tanılı Türk Çocuklarında eşlik eden morbiditeleri ve davranış paternlerini araştırmak
PROSEDÜRLER: Bu çalışmaya gönüllü katılmak istemeniz halinde yürütülecek çalışmalar şöyledir;

(Hastanız ile ilgili dosya kayıtlarınız bilgisayar ortamında kaydedilecektir.)

TOPLUMA VE/VEYA DENEKLERE OLASI FAYDALARI

Bu çalışma sonucunda Rett Sendromu tanılı Türk Çocuklarında eşlik eden morbiditelerin ve davranış paternlerinin anlaşılması amaçlanacaktır.

GİZLİLİK

Bu çalışmayla bağlantılı olarak elde edilen ve sizinle özdeşleşmiş her bilgi gizli kalacak, kişilerle paylaşılmayacak ve yalnızca sizin izniniz veya kanunun gerektirdiği ölçüde ifşa edilecektir. Gizlilik tanımlanmış bir kodlama prosedürüyle sağlanacak ve kod çözümüne erişim yalnızca çalışmanın sorumlusu araştırmacıyla sınırlı kalacaktır. Tüm veriler, sınırlı erişime sahip güvenli ve şifreli bir veritabanında tutulacaktır.

KATILIM VE AYRILMA

Bu çalışmanın içinde olmak isteyip istemediğinize tamamı ile bağımsız ve etki altında kalmadan karar verebilirsiniz. Bu çalışmaya gönüllü olarak katılmaya karar vermeniz halinde dahi, sahip olduğunuz her hangi bir hakkı kaytbetmeden veya herhangi bir cezaya maruz kalmadan istediğiniz zaman çekilebilirsiniz. Çalışmadan çekilmek isterseniz bir cezası yoktur ve sahip olduğunuz faydaları kaybetmezsiniz.


ARAŞTIRMACILARIN KİMLİĞİ

Bu araştırma ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen iletişime geçiniz:

Uzm Dr Ayfer Arduç Akçay
Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Nöroloji Kliniği
T: +90 850 250 8 250 - 21351
E: aakcay@kuh.ku.edu.tr-drayfer@gmail.com

Yukarıda açıklanan araştırmaya gönüllü olarak katılmayı kabul ediyor musunuz? *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Koc University. Report Abuse - Terms of Service