ACX - ważne informacje
Active Acclimatization Expedition (ACX) to największy w historii Polski wysokogórski projekt naukowy i pierwsza tego typu inicjatywa na świecie. Celem ekspedycji jest zbadanie i porównanie różnych modeli aklimatyzacji pod względem wpływu wysokości na wydolność fizyczną oraz zdrowie człowieka w ekstremalnych warunkach wysokogórskich. Zebrane dane posłużą do uzyskania nowej wiedzy dotyczącej mechanizmów prowadzących do choroby wysokościowej, a w konsekwencji do skuteczniejszej profilaktyki, diagnozowania i leczenia choroby wysokościowej. Na podstawie uzyskanych wyników zostanie podjęta próba stworzenia nowych standardów w zakresie planowania aklimatyzacji z uwzględnieniem możliwości wykonywania wysiłku fizycznego.
Wyjątkowość projektu polega na tym, że jest to inicjatywa interdyscyplinarna, która będzie łączyć pracę specjalistów z wielu dziedzin. W skład grupy ekspertów wchodzą kardiolodzy, anestezjolog, biochemik, dietetyk, fizjolog, trener i fizjoterapeuta. Tylko połączenie umiejętności i integracja wiedzy z tak wielu dziedzin pozwoli zdobyć nową wiedzę, która ma szansę otworzyć nowy rozdział w medycynie, fizjologii i treningu wysokogórskim.

Wyprawa odbędzie się w dniach 18.02 - 10.03.2019 w chilijskich Andach, na zboczach najwyższego na Ziemi wulkanu Ojos del Salado (6893 m n.p.m.). Podczas pierwszego tygodnia uczestnicy ekspedycji będą aklimatyzować się wśród przepięknych krajobrazów Parku Narodowego Nevado Tres Cruces. Następnie wyprawa wyruszy w kierunku Ojos del Salado, by na wysokości powyżej 5 tys. m n.p.m. założyć profesjonalną bazę medyczną

W wyprawie weźmie udział ok. 40 osób. Ekipę ACX swoim doświadczeniem będą wspierać himalaiści, uczestnicy zeszłorocznej Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, ratownicy GOPR, dietetyk i trener Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 oraz członkowie MedExpeditions.
Uczestnicy grupy badanej mają szansę nie tylko przeżyć wyjątkową przygodę, ale również zostać gruntownie przebadani w ekstremalnych warunkach wysokogórskich. Wszystko odbędzie się z profesjonalnym przygotowaniem pod kątem medycznym, treningowym, dietetycznym, logistycznym i technicznym.
Obecność reporterów i fotografów gwarantuje pamiątki z wyprawy w postaci zdjęć oraz profesjonalnego filmu dokumentalnego.

Badania na wyprawie będą przeprowadzane na szeroką skalę w ekstremalnych warunkach w postaci wysokości, suchego powietrza, silnych wiatrów i dużych dobowych wahań temperatur. W związku z tym możliwość uczestnictwa w grupie badanej kierujemy do osób z doświadczeniem wysokogórskim, które spełnią wszystkie poniższe wymagania:

- ukończony 18 rok życia,
- podporządkowanie się zasadom wyprawy,
- poddawanie się regularnym badaniom (krew, mocz, kał, EKG, Holter),
- poddanie się badaniom wydolnościowym przed wyprawą,
- brak przeciwwskazań do aktywności w środowisku wysokogórskim i ekspozycji na ekstremalne wysokość. Potwierdzone przez lekarza sportowego,
- udowodnione wejścia na szczyty pow. 4000 m n.p.m. (zdjęcie, relacja),
- minimum 6-tygodniowe przygotowanie kondycyjne według zaleceń trenera, w oparciu o monitorowanie pracy serca (pulsometr) oraz cotygodniowy raport z realizacji planu treningowego,
- odżywianie się według zaleceń dietetyka, brak stosowania suplementacji we własnym zakresie,
- udział w obozie unifikacyjnym w Polsce - 11-13.01.2019 r.,
- bezpośredni powrót do kraju po wyprawie i poddanie się badaniom diagnostycznym,
- minimum trzymiesięczny okres przed wyprawą bez pobytu w górach wysokich.
- paszport z minimum półroczną ważnością od daty powrotu,
- aktywny udział w wystąpieniach medialnych,
- zgoda na rozpowszechnianie wizerunku w materiałach promocyjnych wyprawy w social mediach, prasie, Internecie, telewizji oraz filmie dokumentalnym,
- poszanowanie lokalnych praw i środowiska,
- noszenie odzieży obrendowanej logotypami sponsorów.


INFORMACJA O KOSZTACH

Wyprawa ma charakter non-profit. Oznacza to, że uczestnicy grupy badanej są zobowiązani do pokrycia kosztu własnego udziału w wyprawie - ok. 9-11 tys. zł. Na ten koszt składają się:
- przeloty
- przejazdy
- ubezpieczenie górskie obejmujące działalność do 7000m n.p.m.
- noclegi
- wyżywienie ( żywienie jest ustalone przez dietetyka)
- dojazd i nocleg podczas obozu unifikacyjnego - 11-13.01.2019 r.
- dojazdu na badania diagnostyczne przed wyprawą oraz po wyprawie.
Uczestnicy nie ponoszą kosztów części badawczej, opieki lekarzy, trenera i dietetyka, organizacji bazy i logistyki.

Koszt wyjazdu nie uwzględnia osobistego sprzętu górskiego.

Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać sprzęt osobisty:

- buty wysokogórskie,
- raki,
- czekan,
- plecak (ok. 60 litrów),
- okulary lodowcowe, krem UV,
- czołówka, zapas baterii,
- namiot wyprawowy, śpiwór puchowy do temperatur -20C, karimata,
- spodnie trekkingowe,
- bielizna termoaktywna,
- spodnie i kurtka membranowa,
- 2x rękawiczki ciepłe (primaloft/puchowe),
- kurtka puchowa,
- chusta wielofunkcyjna, czapka,
- kask, uprząż, karabinki 4 karabinki HMS , 3 taśmy 120 cm, przyrząd samozaciskowy, przyrząd asekuracyjny,
- palnik, gaz, termos, menażka, sztućce, bukłak,
- folia NRC, ogrzewacze chemiczne, apteczka osobista.

Więcej informacji na temat wyprawy znajduje się na stronie internetowej.
http://activeacclimatization.com/


Klauzula informacyjna :
a) „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Oświadczam, że zapoznałem się z informacjami na temat przetwarzania danych osobowych przez Administratora zamieszczonymi w ogłoszeniu rekrutacyjnym”.
b) „Wyrażam zgodę na kontakt z moją osobą w trakcie procesu rekrutacyjnego za pośrednictwem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, m.in. za pośrednictwem poczty elektronicznej”

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH:

Podstawą przetwarzania danych osobowych przesłanych w związku z przyszłym procesem rekrutacji jest art.6 ust.1 Lit.A Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Administratorem danych osobowych jest kierownik wyprawy Karol Hennig. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Twojej dobrowolnej zgody. Masz prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, co skutkować będzie usunięciem danych z naszej bazy kandydatów, ale nie wpłynie na prawidłowość przetwarzania danych do czasu cofnięcia zgody. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, poza tymi które mają ustawowe uprawnienie do ich otrzymania, nie sprzedajemy danych, ani nie zostaną przesłane poza EOG. Masz prawo dostępu do swoich danych, w tym uzyskania ich kopii, sprostowania danych, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia podanych danych (na których przetwarzanie wyraziłeś zgodę) do innego administratora danych. Masz także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Jednocześnie informujemy, że w procesie rekrutacji nie są podejmowane decyzje w sposób zautomatyzowany i nie jest stosowane profilowanie. Jeśli chcesz skorzystać ze swoich praw lub uzyskać wyjaśnienia napisz do nas na adres team@activeacclimatization.com. Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez okres 3 miesięcy. Po tym czasie Twoje dane zostaną trwale usunięte. Pamiętaj, że nie oczekujemy podawania danych wykraczających poza podane w ogłoszeniu rekrutacyjnym, jeśli nie chcesz abyśmy takie dane przetwarzali (np. wizerunek) nie umieszczaj ich w swoich dokumentach.

Osoby zakwalifikowane do udziału w grupie badanej zostaną dobrane wg cech istotnych dla celów badań w sposób reprezentatywny względem ogółu zgłoszeń.

W przypadku wysokiej frekwencji zgłoszeń, uczestnicy zostaną wybrani na podstawie dodatkowych umiejętności, które mogą przydać się podczas wyprawy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zgłoszenia przyjmujemy do 11.12.2018r.

Email address *
Dlaczego chcesz wziąć udział w wyprawie ACX?
Your answer
Czy zapoznałeś się z materiałami na temat wyprawy?
Czy przeczytałeś i akceptujesz warunki dobrowolnego podania danych?
Czy akceptujesz warunki uczestnictwa w wyprawie ACX?
Płeć
Wiek
Your answer
Jak oceniasz swoją sprawnośc fizyczną w skali 1-10?
bardzo źle
nadzwyczaj dobrze
Jakie doświadczenie górskie/wspinaczkowe posiadasz, zaznacz wszytkie zgodne z prawdą
Jeśli posiadasz inne doświadczenie górskie, opisz je krótko.
Your answer
Jakie umiejętności/zawody przydatne na wyprawie posiadasz?
Lub inne przydatne Twoim zdaniem:
Your answer
Czy mówisz w języku:
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service