PoliVisu: Průzkum datové gramotnosti
Gramotnost v oblasti dat se stala nedílnou součástí širší debaty o datové revoluci. V Evropě se však o tomto tématu zatím málo mluví a neexistuje žádný systematický výzkum. Malý počet informací, které jsou k dispozici, načrtávají obraz, který se dá v lepším případě popsat jako neúplný. Nedávné pokusy o vyplnění mezer (např. průzkum Qlik) nabízejí některé užitečné poznatky, ale jejich výsledky nejsou bez omezení, ať už proto, že zeměpisný rozsah je příliš malý nebo pro jeho zaměření pouze na soukromý sektor.

O tomto průzkumu
Z výše uvedených důvodů se PoliVisu rozhodlo provést vlastní průzkum zaměřený zejména na osoby z veřejného sektoru ve všech členských státech. Prostřednictvím tohoto průzkumu se PoliVisu snaží shromáždit informace o použití '(big) dat' pro účely vytváření politik a experimentů v rámci široké oblasti zájmů, která zahrnuje mobilitu, dopravu apod. Průzkum zahrnuje všechny hlavní aspekty datové gramotnosti, od definice a zpracování dat až po strukturu řízení dat až po strukturu řízení dat a využití v aplikacích.

Benefity
Vzhledem k tomu, že téma není v současné době dostatečně prozkoumáno, může být dopad výsledků průzkumu významný. Ti, kteří rozhodují v soukromém a veřejném sektoru, mohou výsledky použít pro srovnání za účelem zlepšení stávajících organizačních postupů, zatímco akademická obec by je mohla považovat za odrazový můstek pro budoucí výzkum. Doufáme, že výsledky průzkumu budou zajímavé pro všechny zúčastněné a zároveň vytvoří živou debatu o významu datové gramotnosti v 21. století.

Ochrana soukromí a další informace
Výsledky tohoto průzkumu budou zpracovány anonymně a prezentovány souhrnně v závěrečné zprávě. Více informací o studii a projektu samotném naleznete na stránkách polivisu.eu. Pokud chcete obdržet kopii závěrečné zprávy, popřípadě být informováni o vývoji projektu PoliVisu, uveďte laskavě svou e-mailovou adresu v dolní části dotazníku.
Vyplnění dotazníku trvá asi 10 minut. Děkujeme, že si najdete čas na zodpovězení našich otázek.

Tým PoliVisu

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms