YTU Bioengineering - Information and Exam about Lifelong Learning (Yaşam Boyu Öğrenmne Bilgilendirme ve Sınav Formu)
Sevgili öğrenciler,

Bu formda öncelikle Yaşam Boyu Öğrenme hakkında bilgilendirici videolar seyretmeniz ve ardından bu videolar hakkında 10 soruluk bir kuizi cevaplandırmanız gerekmektedir.

Bu kuizden en az 50 puan almanız gerekmektedir. Eğer 50'nin altında puan alırsanız forma tekrar giriş yaparak tekrar kuiz sorularını cevaplayabilirsiniz. Bitirme tezinizin notunun USİS'e girilebilmesi için bu kuizden en az 50 almanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Formun giriş sayfasında e-mail adresinizi doğru yazmanız önem taşımaktadır. Yanlış mail adresi yazarsanız kuiz sonucunuz size iletilemeyecektir.

Bu form ve kuizle mezuniyetinize bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Sizlere Biyomühendis olarak yaşamınızdan başarılar dileriz ve yaşam boyu öğrenmenin önemini unutmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Biyomühendislik Bölüm Başkanlığı


Dear students,

In this form, you first need to watch the informative videos about Lifelong Learning and then answer 10 questions about these videos.

You need to get at least 50 points from this quiz. If you get a score below 50, you can re-enter the form and answer the quiz questions again. Please note that you must get at least 50 from this quiz in order for the grade of your dissertation thesis to be entered in USIS.

It is important that you should write your e-mail address correctly on the home page of the form. If you write the wrong e-mail address, your quiz result will not be sent to you.

With this form and quiz, you are one step closer to your graduation. As a Bioengineer, we wish you success in your life and remind you again that you should not forget the importance of lifelong learning.

Head of Bioengineering Department
Email *
Name-Surname (Ad-Soyad) *
Student ID (Öğrenci No) *
Graduation Thesis Group Number (Bitirme Tezi Grup Numarası) *
Graduation Thesis Advisor (Bitirme Tezi Danışmanı) *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy