CYSTOSHOT
Szanowni Państwo!

Zakażenia układu moczowego (ZUM) to jeden z najczęstszych problemów infekcyjnych wieku dziecięcego. Wśród czynników predysponujących do ZUM są m.in. wady układu moczowego (CAKUT), zaburzenia czynnościowe dolnych dróg moczowych. W diagnostyce przyczyn ZUM posługujemy się wywiadem, badaniem klinicznym i wybranymi badaniami obrazowymi. Mimo szeroko dostępnych rekomendacji różnych towarzystw, niekiedy pojawia się problem z podjęciem decyzji dotyczącej zakresu wykonywanych badań. Praktyka kliniczna niektórych ośrodków wskazuje, że duża część badań wykonywanych w kierunku wykrycia CAKUT wykazuje negatywny wynik - brak wady. Sugeruje to, że sposób w jaki podejmujemy decyzje diagnostyczne wymagałby dopracowania.

Proponujemy Państwu udział w krótkiej ankiecie, w której zadane zostaną pytania dotyczące Państwa wiedzy nt. zaleceń postępowania diagnostycznego z niemowlęciem z ZUM, Państwa praktyki klinicznej oraz stopnia w jakim kierują się Państwo wybranymi zaleceniami.

Ankieta została przygotowana przez zespół nefrologów i urologów dziecięcych z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, we współpracy ze specjalistami z dziedziny nauk społecznych z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Badanie uzyskało pozytywną opinię i zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej.

Udział w ankiecie jest anonimowy, po zbiorczym zestawieniu raport z badań zostanie przedstawiony w postaci publikacji naukowej.

Wypełnienie ankiety zajmie około 15 -20 minut.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Zespół użytkownika Aleksander. Report Abuse