Zgłoszenie do VI Summer PAH Academy (SPA 2022)
Zapraszamy na szóstą edycję Edukacyjnego SPA - Summer PAH Academy, które ma na celu zadbanie o motywację i dobrostan osób, które na co dzień pracują odważnie, w zgodzie ze swoimi wartościami, co często jest wyzwaniem w kontekście polskiej szkoły. Szczególnie teraz, gdy globalne wyzwania, takie jak migracje, kryzys klimatyczny czy rasizm stały się centralnym elementem publicznych dyskusji, wkraczając także w przestrzeń szkoły.  

Edukacyjne SPA to 5-dniowe spotkanie dla nauczycieli/ek, podczas którego:
- zastanowisz  się nad tym, na co nie ma zwykle czasu w codziennej pracy edukatorskiej i stworzysz przestrzeń na rewizję swojej dotychczasowej pracy,
- spotkasz  innych edukatorów/ki globalnych/e i wzajemnie się wzmocnicie (wymienicie doświadczeniami i inspiracją do działania)
- w przyjemnych okolicznościach przyrody, zastanowisz się jakie wartości chcesz promować jako edukator/ka w swojej pracy i jak to zrobić bez reprodukcji stereotypów,
- wspólnie zastanowimy się nad sposobami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w pracy edukatora/kii globalnego/ej.

Przede wszystkim zapraszamy nauczycieli/ki, które mają już za sobą doświadczenia w upowszechnianiu treści i wartości edukacji globalnej (lub pokrewnych rodzajów edukacji – np. antydyskryminacyjnej, klimatycznej, obywatelskiej, o prawach człowieka).
Termin i miejsce:
10-14 lipca 2022 (niedziela, godz.12 - czwartek, godz. 16), Puszczykowo pod Poznaniem www.osrodek-puszczykowo.pl.

Na zgłoszenia czekamy do środy, 22 czerwca 2022.

Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z rezerwacją miejsca. Z osobami wybranymi na podstawie formularza zgłoszeniowego, będziemy się kontaktować  telefonicznie. Naszym celem jest dobór zróżnicowanej grupy, która będzie uczyć się od siebie nawzajem.
Wydarzenie jest bezpłatne, a dla osób uczestniczących zapewnimy nocleg w pokojach dwuosobowych oraz wegetariańskie jedzenie. Nie zwracamy kosztów dojazdu.
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: edukacja@pah.org.pl
_____________________________________________________________________
Ramowy program VI Edukacyjnego SPA - Summer PAH Academy
Dzień I, niedziela – Dlaczego tu jestem? Z kim tu jestem?
12.00 - 14.00 – Stworzenie wspólnej przestrzeni do pracy
14.00 - 15.00 – Obiad
15.00 - 19.00 – Ja jako edukator/ka globalny/a  
20:00 - 21:30 – Integracja

Dzień II, poniedziałek – Ja jako krytyczny/a edukator/ka
 9.00 -  9.30 – Refleksje z dnia poprzedniego
 9.30 - 13.30 –  Czym jest krytyczna/postkolonialna perspektywa w edukacji globalnej?
13.30 - 15.15 – Obiad
15.15 - 19.00 – Krytycznie o komunikacji - dyskryminacja mieszka w języku
19.00 - 20.00 – Kolacja

Dzień III, wtorek– Komunikacja i język w edukacji globalnej
  9.0 -  9.30 – Refleksje z dnia poprzedniego
 9.30 - 13.30 – Przywileje i struktury wykluczenia, rasizm
13.30 - 15.15 – Obiad
15.15 - 19.00 – Open Space - przestrzeń dla osób uczestniczących
19.00 - 20.00 – Kolacja

Dzień IV, środa – Wyzwania w pracy edukatorskiej
 9.00 -  9.30 – Refleksje z dnia poprzedniego
 9.30 - 13.30 – Wizyta w Muzeum - perspektywa krytyczna
13.30 - 15.15 – Obiad
15.15 - 19.00 – Trudne sytuacje w pracy edukator/ka globalny/a w szkole - teatr forum
19.00 - 20.00 – Kolacja

Dzień V, czwartek – Zmiana zaczyna się teraz
 9.00 -  9.30 – Refleksje z dnia poprzedniego
 9.30 - 13.30 – Wzmacniamy warsztat edukatora/ki globalnego/ej
13.30 - 14.30 – Obiad
14.30 - 15.30 – Ewaluacja i planowanie przyszłych działań

O prowadzących:
Agnieszka Bułacik – jest facylitatorką, trenerką i twórczynią, która koncentruje się na holistycznej edukacji antydyskryminacyjnej i globalnej. Jest współzałożycielką new visions - organizacji, która pracując z liderami i liderkami z sektora kultury transformuje współczesne narracje współtworząc bardziej różnorodny, sprawiedliwy i inkluzywny świat, zachowując współczujące i krytyczne podejście oraz Rave Awareness - kolektywu, który pracuje z sektorem muzycznym i klubowym w obszarze różnorodności i inkluzywności. W pracy łączy dziedziny kultury, sztuki i edukacji. Była stypendystką World Peace Initiative oraz BalticLab - programu innowacji dla twórców i przedsiębiorców w regionie Morza Bałtyckiego. Jest absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Agnieszka jest stypendystką Echoing Green 2019.

Joanna Pankowska – Specjalistka ds. Edukacji w Zespole Edukacji PAH, gdzie odpowiedzialna jest za tworzenie materiałów merytorycznych w programach i projektach edukacji globalnej. Swoje pierwsze doświadczenie trenerskie zdobywała w Europejskim Forum Studentów AEGEE, od tego czasu przeprowadziła już kilkaset godzin szkoleń i warsztatów. Obecnie członkini komitetu sterującego Lifelong Learning Platform - organizacji  parasolowej, skupiającej ponad 40 organizacji europejskich, obejmujących wszystkie sektory edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnej. Absolwentka wielu programów edukacyjnych, takich jak GLEN - Global Learning and Education Network, „The Human Rights Dimension of Global Education” eLearning Rady Europy czy „Train the Trainer Seminar”  Projektu Bridge 47. Współautorka podkastu PAH “Tolerancja to za mało” www.pah.org.pl/podkast.

Łukasz Bartosik – kierownik zespołu edukacji PAH, wieloletni koordynator programu GLEN w Polsce, trener PAH prowadzący szkolenia dla trenerów/ek, wolontariuszy/ek, i aktywistów/ek PAH oraz uczniów i nauczycieli biorących udział w programach PAH (m.in. w programie Szkoła Humanitarna). Współautor publikacji edukacyjnych PAH (m.in. „Niezbędnik aktywistów i aktywistek”, „Włącz się do gry”) oraz gier terenowych (m.in. „Królestwo UBÓ”, „Wiedza to potęgi klucz”), szkoleniowych oraz wielkoformatowych gier edukacyjnych (m.in. „Reporterki i Reporterzy na globalnym Południu”). Absolwent programu GLEN, Akademii Menadżerów Promengo oraz programu „2 sektory – 1 wizja”. Współprowadzący podkast PAH “Tolerancja to za mało” www.pah.org.pl/podkast.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Imię: *
Nazwisko: *
Adres e-mail: *
Numer telefonu *
Po dokonaniu pierwszej selekcji na podstawie formularza zgłoszeniowego, będziemy kontaktować się z wybranymi osobami telefonicznie.
Miejscowość, w której uczę: *
Uczę w: *
Required
Prowadzę zajęcia: *
Zaznacz wszystkie, które prowadziłeś/aś w przeciągu ostatniego roku szkolnego
Required
Moje główne miejsce zatrudnienia to: *
Pracuję jako nauczyciel/ka: *
Edukację globalną realizuję od: *
Dotychczasowa współpraca z PAH *
Required
Najbliżej jest mi do: *
Uzasadnij powyższą odpowiedź *
Dlaczego akurat ten rodzaj edukacji i jakie konkretnie treści są Ci najbliższe? Podaj przykład działania, które zrealizowałaś/eś w tym obszarze edukacji.
Opisz swoje dotychczasowe doświadczenie w zakresie edukacji globalnej: *
Podaj przykład działania edukacyjnego, które dało Ci dużą satysfakcję. Opisz, dlaczego było dla Ciebie ważne. *
Dlaczego chcesz wziąć udział w SPA? Czego oczekujesz od tego wydarzenia? *
Sukces SPA zależy zarówno od osób prowadzących jak i od uczestników/czek. Co możesz/chcesz zaoferować (jaką wiedzę, doświadczenie, umiejętności...)? *
Podczas SPA będzie specjalna sesja Open Space przeznaczona na aktywności zgłoszone przez osoby uczestniczące
Deklaracja uczestnictwa w projekcie
W przypadku wyboru na uczestniczkę / uczestnika SPA deklaruję możliwość uczestniczenia w całości wydarzenia. Ze względu na dynamikę pracy grupowej, nie ma możliwości dojechania później lub wyjechania wcześniej.
Mogę uczestniczyć w całości wydarzenia *
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Polska Akcja Humanitarna z siedzibą w Warszawie, 00-145, al. Solidarności 78 A 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pah.org.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu rekrutacji i organizacji Summer PAH Academy 2021 - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do czasu odwołania zgody 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego   8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować odmową podjęcia współpracy przez Administratora.
Zapoznałem/am się z powyższą informacją o przetwarzaniu danych osobowych. *
Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji oraz organizacji Summer PAH Academy 2022. *
Chcę otrzymywać newsletter edukacyjny PAH i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) zawartych w zgłoszeniu do newslettera, w związku z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera. *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Polska Akcja Humanitarna. Report Abuse