Stargardzki Test Coopera 2020 połączony z zawodami w trójboju lekkoatletycznym
TERMIN I MIEJSCE
Test odbędzie się 20 czerwca 2020 r.
Miejski Stadion Lekkoatletyczny , ul. Sportowa 1

REGULAMIN
https://drive.google.com/file/d/1t2SuHGu7zXGiHXLuDBnj7nZ11xWS8HdC/view?usp=sharing

BEZPIECZEŃSTWO I ZASADY ZACHOWANIA UCZESTNIKÓW
Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w biurze zawodów. Każdy z uczestników musi posiadać dokument tożsamości lub legitymację szkolną. Warunkiem udziału w biegach jest własnoręczne złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do uczestnictwa w biegach na własną odpowiedzialność.
Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność (w przypadku zawodników niepełnoletnich na odpowiedzialność rodziców lub prawnych opiekunów).
Organizator nie zapewnia uczestnikom ubezpieczenia na życie, zdrowotnego, odpowiedzialności cywilnej z tytułu choroby, wypadku, odniesienia obrażeń, śmierci, szkód, jakie mogą wystąpić w związku z uczestnictwem w biegu. Organizator nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności.
Uczestnicy zawodów zobowiązani są do stosowania się poleceń wydawanych przez organizatorów, służby porządkowe oraz zabezpieczenie medyczne
Zawodnicy zobowiązani są do zachowania czystości zarówno na starcie, mecie jak i trasie biegu.

O TEŚCIE
TEST COOPERA ​– próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. ​Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Interpretacja wyniku uzyskanego w teście: ​dystans uzyskany przez każdego uczestnika z uwzględnieniem płci i wieku będzie podstawą do oceny poziomu kondycji fizycznej wg kryteriów: bardzo dobra, dobra, średnia, zła, bardzo zła.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO TESTU:
Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Imię i nazwisko *
Imię i nazwisko opiekuna (w przypadku uczestników niepełnoletnich)
Data urodzenia *
MM
/
DD
/
YYYY
Startuję w (możliwy wybór obu opcji): *
Required
*
Required
*
Required
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy