Disainiöö 2020 - satelliitide registreerimine!
Sign in to Google to save your progress. Learn more
XV Disainiöö / Tallinn Design Festival
Festival toimub sel aastal 14.-20.septembrini. 15ndat juubelit pidava #Disainiöö peateema on Vajaduspõhine disain / Design for Need. Tavapäraselt otsib festival oma toimumispaika vähetuntud asumite hulgast. Seekordne festivali kese saab olema Kopli poolsaarel paikneva endise Põhjala kummitoodete vabriku angaarides, lisades kujunevasse uude kultuurimiljöösse väärtuspõhist sisu.

Ajastul, mil potentsiaalselt planeeti risustav uus toode võiks jääda tegemata, tuleks disaineritel keskenduda eelkõige esemetele ja teenustele, mis aitavad lahendada mingit probleemi, kriisi; mis teeks meie elu ohutumaks, mugavamaks ja meeldivamaks. Toodetele, mis on funktsionaalsed ja teenustele, mis kaitsevad meie tervist ja aitavad hinnalist aega kokku hoida. Disaini seostatakse liiga palju ainult esteetika ja glamuuriga. Hea vorm ja ilu peaks kindlasti olema hästi funktsioneeriva ja nutika toote lahutamatud kaaslased. Aga eelkõige peaks toote disainimisel ja tootmisel lähtuma inimeste vajadusest või sotsiaalsest tellimusest.

Kavatseme läbi viia rahvusvahelise konverentsi Vajaduspõhine disain / Design for Need. Oleme kutsunud esinema Soome parima disaineri nominendi Ville Kokkoneni, tuntud Itaalia tööstusdisaineri ja ajakirjaniku Ubaldo Spina. Avaettekannet ootame USA disainerite liidu presidendilt David Kusumalt, kes tutvustab äsja NASAga läbiviidud Marsi projekti. Eestit esindab Maarja Mõtus, kellelt loodame kuulda, mis muutused toimuvad disainihariduse maastikul ning kui palju kriis on mõjutanud tudengite suhtumist. Konverentsi teine osa keskendubki disainiharidusele. Millist disainerit vajab uus, probleemiderohke aeg, kus Euroopa liigub kliimaneutraalse ringmajanduse suunas. Teie ette astuvad praktikud, teadlased ja õppejõud UAL-ist (UK), Polimist (Itaalia), Koldgingust (Taani) ja Eesti Kunstiakadeemiast. Need ülikoolid on tulnud kokku Erasmus projekti raames, et uuesti mõtestada ja parendada disainiharidus kliimamuutustest tingitud väljakutsete valguses. Reet Ausi juhtimsel viiakse läbi rahvusvaheliste osalejatega paneel Fashion Seeds, kus püütakse leida vastuseid, kuidas disainiharidus jätkusuutlikuks muuta.

XV Disainiöö festival avatakse 14.septembril koos tootedisainiauhind BRUNO 2020 nominentide tööde näitusega. Avaüritusel saab näha moe- ja tantsuetendust, mis toob meieni ebaharilikul moel Reet Ausi verivärske rõivakollektsiooni.

Disainiöö kõige pidulikum sündmus on kindlasti Eesti Disainiauhindade väljaandmine, mis võimaluse korral toimub 18.septembril ja kus antakse välja ka Eesti Disainerite Liidu tootedisainiahind BRUNO.  Eesti Disainiauhindu korraldab Eesti Disainikeskus koos EDL, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga. Valitakse välja parimad tootedisaini, graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri kategoorias. BRUNO tootedisaini auhinna nominente saab näha alates 14.09 Põhjalas, ühine auhindade näitus avatakse nädalaks Viru keskuses 21.septembril. Avaldatakse disaini aastaraamat ja nominente tutvustatakse erinevates meediakanalites. Toimuvad ka mitmed Disainiauhindadega seotud tagasiside seminarid ja töötoad.

Tavapäraselt kuuluvad festivali programmi erinevad jututoad / Design Talks / nagu Mina olen Disainer ning Pecha Kucha õhtu, kus esinevad tuntud Eesti disainerid.

Disainikoolide näitus, mis toimub seekord Põhjalas, kõrvutab ka seekord kohalikke ja välismaiseid disaini kõrgkoole. EKA ekspositsioonis saab näha suuremat läbilõiget tootedisaini kateedri töödest ning ka värsket paekivist toodete kollektsiooni.

Oleme mõelnud ka lastele. Disainiöö lasteprogramm keskendub vaba mängu situatsioonide loomisele. Ehituspood on uus mänguasjapood. Lasteprogramm aitab luua mänguvõimaluste ehituspoe materjalidega, mis võimaldab lastel ja ka täiskasvanutel, eriti disaineritel, näha mängupotentsiaali igapäevastes vahendites. Töötoa kontseptsioon on loodud võttes arvesse laste kultuuri ja mänguteooriaid.

Haapsalu Graafilise Disaini festivali parimad plakatid jõuavad Põhjalasse ka kureeritud näitusena. Tegemist on rahvusvahelise projektiga, mille kaugemad osalejad on Hiinast.

Sotsialiseerumiseks ja meelelahutuseks on kavas erinevaid üritusi. Moeetendus D_O_M_ demonstreerib avalikkusele mitte veel nii tuntud aga suure potentsiaaliga moetegijaid. Seekord tutvustatakse 5 brändi. Loodame laval näha nii materjalisäästlikku kollektsiooni kui ka arhitektuurseid kudumeid.

Disainikaubanduseks avatakse 19.septembril Põhjala angaarides Disainitänav ja Moepõik. Linnaruumi elavdamiseks paigutatakse Põhjala territooriumile erinevaid installatsioone. Valguskunsti ja multimeedia näitust esitleb Valgusfestival.

Tutvustamaks Koplit ja Põhjala ajalugu on kavas esitleda väikest fotonäitust ning läbi viia giidiga ekskursioon, et kultuurihuvilised võiksid tutvuda ka Põhjala stuudiote ning seal tegutsevate loomeinimestega.

Festivali mitmekesistab tihe satelliitide programm, kuhu on kaasatud ka muuseumid. Enamus üritusi on külastajatele tasuta.

Disainiöö 2020 - Satelliitide registreerimine!

• Esitled näitust või installatsiooni?
• Viid läbi töötubasid või tootetutvustusi?
• Avad oma disaini- või arhitektuuribüroo uksed linnarahvale?
• Või oled korraldamas midagi veel põnevamat?

Tule ja osale Disainiöö festivali satelliitprogrammis!

Disainiöö numbrites:
• Publiku arv ca 10 000
• Väliskülalisi igaaastaselt ca 1000
• Näituste ja esinemistega osavõtnud riike 25
• Programmis osalevaid disainereid üle 200
• Meedia - sh sotsiaalmeedia kajastusi üle 1500

Tallinna Disainiöö Festivali satelliite kajastame järgnevalt:
• pilt + tekst Disainiöö kodulehe satelliitprogrammis
• pilt + tekst kataloogis (tiraaž 3000tk)
• üldine ülevaade satelliitidest Disainiöö uudiskirjas, pressiteadetes jne
• iga satelliidi kohta vähemalt 1 pilt toimuvast Disianiöö FB-i uudisvoos
• iga satelliidi kohta 1 pilt Instagramis koos kokkulepitud hashtagidega
• iga satelliit saab endale Disainiöö märgistuse, mis teeb ta külastajatele nähtavaks linnaruumis (nt: aknakleeps*,  õhupallid, plakatid vms)
*Kleebised jäetakse aknale aastaringselt ja ka mitmeks aastaks, see annab äratuntavuse disainihuviliste seas.

__

Satelliidiks registreerimisel palume täita kõik allpool olevad väljad.
Nii kajastb info ka kodulehel, kataloogis ja sotsiaalmeedias.
Trükikõlbulik foto/fotod (300dpi) palume saata aadressil programm@disainioo.ee 
Eelistatud on fotograafiline materjal (palume mitte saata logosid või tekstipõhiseid graafilisi kujutisi ning vältida ruudukujulist formaati).

Satelliitide osalustasu:

"Early bird" kuni 30.06.2020 - 250€
"Regular bird" kuni  31.07.2020  - 300€
"Late bird" kuni 15.08.2020 - 400€

Lisainfo: programm@disainioo.ee

__

#disainiöö #tallinndesignfestival #disainiöösatelliit
Eelmise aasta kataloogi kaks lehekülge. Palume sisestada info juba selliselt, kuidas sooviksite seda kataloogis näha.
Satelliidi nimi (eesti ja inglise keeles) *
Satelliidi toimumiskoht *
Lahtiolekuajad festivali perioodil 14-20/09/2020 *
nt. 14.09.-20.09. 2020 iga päev kell 11:00-18:00
Ürituse pealkiri (eesti ja inglise keeles) *
Ürituse lisainfo (toimumisaeg, osalutasu,  eelregistreerimise info jne) *
nt. Seminar: "Tuleviku disain". 14.09.2020 kell 18:00-19.30. Hind 0 €. Eelregistreerimisega info@tulevikudisain.ee
Ürituse lühitutvustus eesti keeles (500 tähemärki) *
Nt. ELKE Mööbel ja Taani disainibränd HAY kutsuvad 27. septembril ELKE Mööbli kodusisustussalongi kuulama tunnustatud disainerit Boris Berlini, kes räägib oma loometööst ja kõigest sellest, mis jääb toote taha. 40 aastase töökogemuse jooksul on ta loonud arvukalt auhinnatud töid, mis kuuluvad paljude disainimuuseumite kollektsiooni. Täna on Berlin Kopenhaagenis asuva disainibüroo Iskos-Berlin kaasasutaja ja disainer.
Ürituse lühitutvustus inglise keeles (500 tähemärki) *
Koduleht *
Sotsiaalmeedia kontod *
Satelliidi hastag'id
Kontaktisik *
E-mail *
Telefon *
Rekvisiidid *
(Ettevõtte nimi, reg nr, aadress jne)
Trükikõlbulik foto/fotod (300dpi) palume saata aadressil programm@disainioo.ee *
Palun märkige ära brändi põhipilt ja lisada ka ka fotograafi nimi foto faili nimetusse.
Required
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Estonian Design House. Report Abuse