Roman İçermesi – Yerel Yönetimleri Puanlama Kartı
Yerel seviyede Romanlara yönelik içerme politikalarını değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

ERGO Ağı, yerel yönetimlerin Romanların maruz kaldığı dışlanmaya karşı neler yaptıklarını görmek için bir izleme aracı geliştirmiştir. Sizleri – Roman toplumunun temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve/ya profesyonel ya da gönüllü olarak Roman topluluklarının hayatlarını iyileştirmek için çalışan ve Romanların topluma eşit katılımını savunan Roman ya da Roman olmayan bireyleri – bu aracı kullanarak kendi Belediyenizin performansını değerlendirmeye davet ediyoruz.
Bu izleme aracı, belediyenizi Türkiye ve diğer ülkelerdeki başka belediyelerle karşılaştırmak amacıyla dört bağlamı ele alır:

1. Belediyeniz konuya yaklaşımda ne kadar kararlı?
2. Romanların (Roman toplumunun) katılımına izin veriliyor mu?
3. Belediyeniz içerisinde bazı konulara ilişkin durum ne kadar iyi ya da kötü?
4. Herhangi bir şey değişiyor mu?

Anketi doldururken mümkün olduğunca dürüst olmanızı rica ediyoruz: kendi görüşlerinizi bize iletin. Görüşlerinizin istatistik ya da kanıtlarla desteklenmesi şart değil.

Cevap kolonundan cevaplarınızı seçiniz, bu cevaplara tekabül eden puanlar puan kolonunda gösterilmiştir. Puan kolonundan işaretleme yapmanıza gerek yoktur. 0-5 arasında seçenek sunan sorulara 0-5 arasında bir sayı yazarak cevap veriniz.

Çıkacak sonuçların sizin çalışmalarınızı desteklemesini ve kendi belediye başkanınıza giderek: “Daha iyisini yapabilirsiniz, bakın başka yerlerde neler yapılıyor!” diyebilmenizi sağlamasını umuyoruz.

Anketi doldurmak için çok uzun zaman harcamayın, acele de etmeyin. Doldurma işlemini başka bir kişiyle birlikte yapabilir, ya da anketin çıktısını alıp kendi toplumunuzla birlikte ya da yerelde aktif çalışan bir grupla tartışarak doldurabilirsiniz. Soru ya da düşüncelerinizi info@ergonetwork.org’a yollayabilirsiniz.

Sonuçlar RomaReach’in Avrupa haritası üzerinde gösterilecektir: http://romareact.org/map-view/

Hangi belediyede yaşıyorsunuz? (Daha sonra haritaya yerleştirilmek üzere otomatik olarak cevaplanacaktır.)
Your answer
Cevaplarınız tüm şehir ya da kenti mi kapsıyor yoksa şehirde yaşayan farklı Roman topluluklarından sadece biri ile mi ilgili? (eğer şehrinizde tek bir Roman topluluğu yaşıyorsa, lütfen tüm şehir/kent seçeneğini işaretleyiniz.)
Eğer tek bir Roman topluluğu için anketi dolduruyorsanız, bu hangisi? (tanımını giriniz)
Your answer
Bu Roman topluluğu ile sizin ilişkiniz nedir?
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service