Sherry seminář - 1. srpna ve Vinografu | www.jizni-svah.cz
Britský džentlmen, lovecký pes ležící u krbu a sklenka sherry nalévaná z broušené karafy. Pro některé je sherry staromódní až na hranici karikatury, jiní v ní vidí moderní velké víno a díky nim začíná být znovu „in“ v podnicích po celém světě. A ač stále zdaleka ne tak oblíbená jako v minulosti, nalézá si nové a nové obdivovatele. Klasická sherry bude tématem chystané degustace / semináře, který se uskuteční 1. srpna od 19:00 v novém velkém Vinografu na Senovážném náměstí.

Co vás čeká a nemine? Na nejméně deseti vzorcích si představíme všechny základní styly a kategorie sherry, vína připravená pod flórem i oxidativně, vína především suchá ale dojde i na sladké varianty. Povíme si o způsobech přípravy, metodách zráních a dalších typických postupech. Řekneme něco o historii i současnosti sherry a možná trochu pohlédneme i do její budoucnosti. Stranou nezůstanou tipy na gastronomické snoubení, něco malého vhodného k zakousnutí bude i přímo součástí degustace. Všechny nejdůležitější informace obdržíte i na papíře, společně s prostorem na vlastní degustační poznámky. Cena semináře je 500 Kč.

Akce je nadšeneckou nekomerční aktivitou blogu Jižní svah, nezávislou na dovozcích či propagaci konkrétního vína. Prostě mám pocit, že si sherry zaslouží větší podporu a rozšíření i u nás. Vzorky jsou zakoupeny přímo ve Španělsku a vybrány tak, aby demonstrovaly rozdíly v kvalitě či přístupu vinaře. Jedná se typicky o vína, která mám sám rád a považuji za zajímavá, s dobrým poměrem ceny a kvality.  Pokud později po registraci zjistíte, že se ochutnávky nemůžete zúčastnit, prosím dejte vědět na cerovsky@jizni-svah.cz. Počet účastníků je limitován na 26 osob.

Jan Čeřovský
www.jizni-svah.cz
Sign in to Google to save your progress. Learn more
E-mail *
Jméno a příjmení *
Počet osob *
Telefonní číslo
Chcete zasílat informace o dalších ochutnávkách pořádaných Jižním svahem?
OCHUTNÁVKA JE JIŽ PLNĚ OBSAZENA!
Pokud přesto vyplníte registrační formulář, budu Vás informovat v případě, že se nějaké místo uvolní. A určitě také dám vědět, pokud by se ochutnávka opakovala. Díky!
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy