טיפול רגשי
מחאמיד חוסאם
שם התלמיד *
Your answer
תעודת זהות *
Your answer
כיתה *
טיפול רגשי לילדים

לפעמים חל שינוי התנהגותי אצל הילד ולהורים לא ברור מה הגורם לשינוי. השינוי יכול לבוא השינוי יכול לבוא לידי ביטוי בכעסים, התפרצויות, אלימות, סרבנות, נסיגה בלימודים, הסתגרות, חוסר בטחון, בפחדים, כאבים מתמשכים ללא סיבה רפואית, עצבות ועוד.
. ילדים הסובלים מרגישות יתר, הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, חולשה במיומנויות חברתיות, הצקות מעמיתים, חרדות, ליקויי למידה או משבר זמני, מתמודדים עם לחץ בבית הספר ובבית. ילדים ובני נוער מתקשים לעיתים קרובות להבין שהם במצוקה רגשית, מתביישים במה שעובר עליהם ואינם יודעים לבקש עזרה. הורים רבים מתקשים להבין את ההבדל בין שלב התפתחותי או משבר חולף (תקופת מעבר, גיל התבגרות) לבין מצוקה רגשית אמיתית, ועבור אנשים רבים הצעד לפניה לטיפול, טיפול רגשי לילדים, הוא צעד מסובך ומעלה חששות.
רבים. אבל כשם שאנו הולכים לטפל בגוף כשהוא חולה, נלך לקבל טיפול גם עבור הנפש - שמישהו ישמעאת קולה. אם ההורה חש כי ילדו מתמודד עם קשיים מתמשכים ומצוי במצוקה רגשית, אםההורה חש שלילדו יש בעיה רגשית או התנהגותית, עליו לבטוח באינסטינקט שלו ולחפש עזרהמקצועית עבור ילדו – פסיכולוג או תרפיסט בהבעה ויצירה.
. טיפול רגשי עבור ילד או מתבגר עשוי לסייע רבות בפיתוח מיומנויות פתרון בעיות ובלמידת הערךשל חיפוש אחר עזרה כאשר הוא נתון במצוקה רגשית. התרפיסט הרגשי יכול לסייע לילד ולהוריולהתמודד עם מצבי לחץ ועם מגוון סוגיות רגשיות והתנהגותיות.
. במהלך טיפול רגשי נפגשים שני אנשים בחדר, המטפל והמטופל, ויוצאים למסע משותף שאחתממטרותיו היא לשמוע את קולה של הנפש. הנפש זקוקה לתנאים מסוימים בכדי להשמיע אתקולה: שקט, תשומת לב, קבלה, ובעיקר היא זקוקה למישהו שמוכן להקשיב ושמבין את שפתה.
. טיפול רגשי לילדים נעשה על ידי פסיכולוג או תרפיסט בהבעה ויצירה, באמצעות משחק, אומנות, יצירה, תנועה, דרמה ושיחה. לעיתים השפה המועדפת על הילד או המתבגר אינה שיחה, אלאמשחק, תנועה ויצירה. כאשר שיחות ושאלות נחוות על ידי הילד כמציקות או מביכות –הטיפולהרגשי שעשוי להתאים לו ביותר הוא טיפול באמצעות משחק, תנועה, דרמה וכדומה. בדרך זומתאפשרת השתחררות ספונטאנית המציעה למטופל דרך ליצור קשר עם העצמי היצירתי שלו.,
להתחבר לכוחותיו ולממש את פוטנציאל הצמיחה שבו. טיפול רגשי הינו הזדמנות לעיבוד התכנים הבעייתיים וליצירת השינויים המתבקשים לשיפוראיכות החיים של הילד ושל משפחתו. הטיפול נועד לחזק את הביטחון העצמי ואת הדימוי העצמי, לעבד חוויות טראומטיות, לשקם דימוי גוף, להפחית רמות חרדה ומתח נפשי, לסייע בהתמודדותעם קשיים ותסכולים ולשפר יכולות בינאישיות וכישורים חברתיים.
1. מהו סוג הכותרת? *
10 points
2. הפסקה הראשונה (בחרו את התשובה הנכונה) *
10 points
3 .הקטע מסתיים בנימה של: *
10 points
4. מהו תפקידה של הפסקה האחרונה בקטע? *
10 points
5. המבנה הכללי הלוגי של הקטע הוא: *
10 points
6. מהו הקשר הלוגי שמבטאת מילת הקישור "כשם"? שורה 13 *
10 points
7. מהו תפקיד הסוגריים במשפט הבא : "הורים רבים מתקשים להבין את ההבדל בין שלב התפתחותי או משבר חולף (תקופת מעבר, גיל התבגרות) לבין מצוקה רגשית אמיתית?שורה 9 *
10 points
8. הכוונה של המאזכר "עליהם" שורה 8 *
10 points
9. באיזו מילה סוג הדגש הוא חזק משלים? *
10 points
10 . באיזו מילה צריך להופיע מפיק ? *
10 points
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service