Зворотній зв'язок за результатами презентації  дослідження Барометр ОГС 2024

26 листопада відбулась презентація  дослідження Барометр ОГС (CSO Meter) в Україні. Цей інструмент відстежує середовище, в якому діють організації громадянського суспільства (ОГС) у країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна).

Трансляцію події ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=gNydgW652eg&t=10s  

ЯКЩО У ВАС Є КОМЕНТАРІ ДО РЕЗУЛЬТАТІВ ЗВІТУ ТА КЛЮЧОВИХ ПРІОРИТЕТІВ, ЯКІ БУЛИ ПРЕЗЕНТОВАНІ НА ЗАХОДІ, ПРОСИМО ЗАЛИШАТИ СВОЇ ПРОПОЗИЦІЇ У ФОРМІ НИЖЧЕ І МИ ОБОВ'ЯЗКОВО СПРОБУЄМО ЇХ ВРАХУВАТИ.

💼 Кінцевий термін для надання коментарів: 3 грудня, 23:59

Наводимо 7 ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ, які були визначені в звіті:

1) Міністерству цифрової трансформації України спільно з Міністерством юстиції України — запровадити послуги з реєстрації та внесення змін щодо ОГС на порталі «Дія» з можливістю здійснення процедур у скорочені строки та з одночасним поданням заяви щодо отримання статусу неприбутковості.

2) КМУ (через уповноважені органи) — забезпечити врахування особливостей державних закупівель, учасником яких є ОГС, а також сприяти широкому інформуванню ОГС з питань доступу до державних закупівель.

3) НБУ — сприяти доступу ОГС до банківських послуг принаймні нарівні з бізнесом, зокрема до транскордонних операцій, надання кредитів. Забезпечити комунікацію з міжнародними фінансовими установами та іноземними банками, зокрема з Міжнародною групою з протидії відмиванню брудних грошей, задля уникнення обмежень, спричинених умовами збройної агресії РФ.

4) Верховній Раді України — переглянути положення, які передбачають набрання Законом України «Про публічні консультації» чинності через рік після закінчення воєнного стану, та покласти на народних депутатів обов’язок проводити публічні консультації.

5) Правоохоронним органам, Офісу Генерального прокурора України — забезпечити розслідування та належне фіксування злочинів Російської Федерації проти ОГС та основних прав і свобод людини та громадянина для подальшого притягнення винних до відповідальності.

6) КМУ та іншим центральним органам виконавчої влади — забезпечити подальшу участь ОГС у процесі розробки програмних документів, зокрема спрямованих на інтеграцію України до ЄС. Особливу увагу слід приділити залученню ОГС, які здійснюють основну діяльність на місцевому рівні, ОГС, переміщених із тимчасово окупованих територій.

7) ВРУ — ухвалити Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки волонтерської діяльності в умовах воєнного стану №10040 від 13.09.2023.

Барометр ОГС ‒ це інструмент, розроблений для підтримки регулярного й послідовного моніторингу та оцінки середовища, в якому працюють організації громадянського суспільства (ОГС) у країнах Східного партнерства. Він складається з набору стандартів та показників у 11 різних сферах для вимірювання як законодавства, так і практики. Цей інструмент ґрунтується на огляді міжнародних стандартів і найкращих регуляторних практик. Барометр надає важливі дані та аналіз законів і практик, що впливають на ОГС, що дозволяє сектору громадянського суспільства та ЄС визначити пріоритети для необхідних правових реформ.

Це дослідження було проведене в межах проєкту «Барометр ОГС: Орієнтир до сприятливого середовища та розширення можливостей ОГС», що фінансується Європейським Союзом. Проєкт впроваджується Європейським центром некомерційного права (ECNL) разом зі своїми партнерами: Антикорупційний центр «Transparency International» у Вірменії, «MG Consulting LLC» в Азербайджані, Інститут громадянського суспільства в Грузії; Асоціація «Promo-LEX» у Молдові та ІСАР Єднання в Україні.
Email *
Прізвище, ім’я  *
Email
*
Назва організації *
Позиція в організації
*
Коментарі/пропозиції до визначених пріоритетних напрямків на 2025
Коментарі до іншої інформації в межах звіту, яка була презентована
Під час заходу ще проходило обговорення викликів в межах визначених 7 пріоритетів, а також ключових кроків, які необхідно зробити для їх подальшої адвокації. Ми опрацьовуємо наразі цю інформацію та незабаром опублікуємо. Якщо ви готові поділитись своїми думками з цього приводу, будемо вдячні, якщо зафіксуєте їх тут. Ми врахуємо ваші пропозиції.
Заповнюючи цю форму, я даю згоду на збір та обробку персональних даних 
*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Privacy Policy

Does this form look suspicious? Report