Kalendár 2017 - Varíme pre dobrú vec
Do rodín, domácností či firiem ponúkame nástenný kalendár s receptami na rok 2017.
Recepty pripravili Razija Trnačević a Pierre Cédrick Klimeczek - finalisti súťaže MasterChef.
Sooločne vytvorili kalendár na podporu ľudí s autizmom.
Predajom kalendára budú priamo podporené dve zariadenia - Drahuškovo a Autistické centrum Andreas® n.o. - ktoré navštevujú deti a mladí ľudia s autizmom z celého Slovenska.

Kalendár obsahuje 12 moderných originálnych receptov.
Kalendár stojí 10 EUR aj s poštovným.
Rozmer kalendára 32 x 49 cm

Razija, Edin a Pierre
Drahuškovo
Komunitné centrum Drahuškovo je unikátne zariadenie sociálnej starostlivosti na pomoc osobám s autizmom. Bolo vybudované vďaka obrovskej práci a iniciatívy mnohých zaintersovaných, veľkého množstva finančných prostriedkov, zahraničným grantom a podpore mnohých donorov a sponzorov. Po trojročnom budovaní je toto zariadenie v prevádzke od 1. 8. 2010. Svoju starostlivosť poskytuje desiatim osobám s autizmom a podobnými postihnutiami. Drahuškovo má vytvorených trinásť pracovných miest pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí pracujú v Chránených dielňach Drahuškova. Drahuškovo sa nachádza na Myjave v obci Krajné.
http://www.drahuskovo.sk
Autistické centrum Andreas
Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autizmu s dôrazom na rodinu. Jeho hlavným poslaním je poskytnúť takú mieru podpory,ktorá ľuďom s poruchou autistického spektra (PAS) umožní maximálne možný individuálny rozvoj v kontexte reálnych podmienok života. Centrum Andreas vzniklo vnovembri 2001.
Centrum poskytuje svoje služby
- deťom a mladým ľuďom s PAS
- rodinám najmä v oblasti výchovy a vzdelávania
- pedagógom, vychovávateľom, asistentom, lekárom... pri riešení špecifických situácií vyskytujúcich sa v procese výchovy a vzdelávania.
Centrum poskytuje nasledujúce služby - diganostiku, rediagnostik, pedopsyhiatrické skužby, rôzne špecifické terapie, konzultácie, sociálnu rehabilitáciu a sociáolne poradnetsvo, ako aj rôzne voľnočasové kativity (Snoezelen, arteterapia, kanisterapia, arteterapia, ergoterapia a muzikoterapia).
http://www.andreas.sk
Edin
Edin má 25 rokov. Edinovi diagnostikovali autizmus v piatich rokoch, práve v Autistickom centre Andreas. V súčasnosti je už druhým rokom v Drahuškove. Edin má mamu, sestru a otca, ktorí ho milujú aj napriek tomu, že je „iný". Keď bol menší, podpálil byt. Nebyť rýchleho zásahu hasičov, zhorel by do tla a spolu s ním aj susedné byty v paneláku. Nikomu sa vtedy, akoby zázrakom, nič nestalo. A Edin ani nerozumel tomu, čo sa vlastne deje.
Sestra Razija už osem rokov nosí na krku jeho vytetované meno. Spravila tak ihneď potom, čo sa odsťahovala zo spoločnej domácnosti. So svojím jediným súrodencom žije odmalička a ako sama hovorí, čím sú starší, tým je ich vzťah silnejší. Tetovanie na krku jej pripomína, že sú stále spolu.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms