OAZA RODZIN I stopnia,  3-19 sierpnia 2024, Szlachtowa - LISTA REZERWOWA -
Formularz zapisów na rekolekcje Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Ważne informacje - przeczytaj, zanim przejdziesz dalej!
Rekolekcje Domowego Kościoła przeznaczone są dla małżeństw sakramentalnych które formują się w Ruchu Światło-Życie.

Zapoznaj się z regulaminem rekolekcji dostępnym pod linkiem:
https://drive.google.com/file/d/14k1oov02kSqFHlo_8N99X354IB-fS9m5 

W formularzu zapisów poprosimy Was o kilka informacji, które pozwolą nam prawidłowo zająć się Waszym zgłoszeniem. Dane te zbierane są i przetwarzane wyłącznie na potrzeby procesu zapisów na rekolekcje DK i wszystkie dane, które są wymagane w tym formularzu, są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia procesu zapisów.
W każdej chwili możesz zrezygnować z wypełniania w/w formularza, a także przysługuje Ci prawo do późniejszej zmiany lub usunięcia tych danych.

Dane wprowadzone w tym formularzu będą do dyspozycji Diecezjalnej Diakoni Oaz Rekolekcyjnych Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej (email: dor@wroclaw.oaza.pl). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zrezygnuj z wypełniania tego formularza.
Oaza Rodzin I stopnia
Program oazy I stopnia ma charakter ewangelizacyjno-katechumenalny; omawiane są również zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej.
Oaza I stopnia to próba ponownego otwarcia chrześcijanom przystępu do źródła wody żywej, do rzeczywistości nowego życia, aby stała się ona realnym wydarzeniem w ich życiu i źródłem radości. Poprzez ukazanie podstawowych i kluczowych prawd Ewangelii prowadzi do życiodajnego spotkania z Chrystusem. To spotkanie będące początkiem drogi formacji staje się jej fundamentem, na którym buduje się kolejne elementy życia chrześcijańskiego.

"(...)Teoretycznie można spowiadać się codziennie, praktycznie wielu spowiada się raz na kilka miesięcy, a nawet tylko raz w roku. A co między spowiedziami? Życie w grzechu. Przywykliśmy do tego, jak gdyby był to normalny stan życia chrześcijańskiego. Spowiedź, komunię traktujemy jako coś nadzwyczajnego, świątecznego. Stan łaski, który uzyskujemy po spowiedzi, jest dla nas czymś podobnym bańce mydlanej, czymś, co w każdej chwili może przestać istnieć. Dlatego najlepiej zaraz po spowiedzi iść do komunii i to jak najszybciej, by w drodze od konfesjonału do balasek nie zgrzeszyć. I jesteśmy zadowoleni, bośmy i wyspowiadani i od poniedziałku normalne życie, to znaczy, w grzechu ciężkim. Kiedyś, jeszcze u początków oazy Dzieci Bożych, porównałem takie życie do życia żab, które żyją w błocie, w cuchnącej wodzie i tylko od czasu do czasu wychylają się, by zaczerpnąć powietrza, i znów w błoto, tam, gdzie czują się dobrze."
Ks. Franciszek Blachnicki "Pewność wiary"
Informacje podstawowe
OAZA RODZIN I stopnia
Miejsce: Szlachtowa
Termin: 3-19 sierpnia 2024

Ksiądz moderator: Grzegorz Michalski 
Para moderatorska: Monika i Paweł Hornikowie 
Kontakt:
e-mail:  monika.hornik@poczta.fm
tel.:  692422506, 604268885
Informacje o ośrodku
Rekolekcje odbędą się w Szlachtowej - niewielkiej, górskiej miejscowości, usytuowanej kilka kilometrów od Krościenka gdzie znajduje się centrum Ruchu Światło-Życie . Szlachtowa to malownicza, otoczona lasami wieś, zlokalizowana na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego. Jest to wspaniałe miejsce dla osób kochających przyrodę, w pobliżu jest też wiele atrakcyjnych miejsc gdzie można ciekawie i aktywnie spędzić czas dla rodziny.

Każda rodzina będzie miała do dyspozycji pokój z łazienką, lodówką i czajnikiem. W obiekcie jest też pralka dostępna za dodatkową opłatą.

Adres domu rekolekcyjnego:
ul. Sielska 1, Szlachtowa
34-460 Szczawnica

Koszt rekolekcji
Osoba dorosła -       2200 zł
Dziecko 10-18 lat -  1650 zł
Dziecko 3-9 lat -      1350 zł
Dziecko 0-2 lat -        350 zł

Pieniądze nie mogą być przeszkodą w wyjechaniu na rekolekcje. Jeśli masz trudną sytuacją finansową skontaktuj się ze swoją parą rejonową/diecezjalną i poproś o pomoc.

Rekolekcje Domowego Kościoła są przeznaczone dla rodzin z dziećmi do 12 roku życia. Starszym dzieciom proponowane są odpowiednie rekolekcje dla młodzieży (https://wroclaw.oaza.pl/rekolekcje/#dladzieci). Jeżeli jednak jesteście zmuszeni planować wyjazd ze starszymi dziećmi, prosimy o kontakt przed wypełnieniem formularza.
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy