Improtöötoas osalemine
Ruutu10 Improfestival toimub 1.-2. juuni 2019, Von Glehni Teatris.

Ruutu10 Improfestivali esimene päev algab varem improga kokku puutunud inimestele suunatud töötubadega, kus õpitakse konkreetseid improformaate. Lisaks treenitakse koostööd ning sallivat suhtumist, ilma milleta ükski improetendus ei õnnestu. Paralleelselt toimub kaks erinevat töötuba ning festivali teisel päeval esitavad osalejad õpitud formaate publiku ees. Töötube viivad läbi Ruutu10 kogenud improviseerijad ja juhendajad Toivo Värbu ja Enel Murakas.

Eneli töötoaks on "Proloog".
Selle formaadi käigus saame vastuse klassikalisele “How did I end up here?” küsimusele. Kõik sündmused, nii suuremad kui ka väiksemad omavad meie eludes mingit rolli. “Proloog” on formaat, kus erinevad karakterid, kes pealtnäha ei ole omavahel seotud, leiavad end osalejatena või pealtnägijatena elumuutval sündmusel. Formaadile lisab värskust ning lõbusust muusikaline lähenemine. (Lauluoskus ei ole vajalik, valmisolek laulmiseks soovituslik)

Enel Murakas on tegutsenud Ruutu10 mõjusfääris juba aastast 2015. Esimese mitte Ruutu10 asuatajliikmena läbis ta Chicago iO teatri intensiivkoolituse, kuuludes seega 12 eestlase sekka, kes on seda teinud.

Toivo töötoaks on "ASSSSCAT".
Igal naljakal sketšil on üks juhtiv idee, mille ümber kogu nali on. Selleks on koomiline premiss. See saab alguse tõelisest elulisest hetkest ja kasutades koomiku mõistust, liialdame seda nii, et kõik naeravad krampides. Selles töötoas omandad oskused, kuidas kasutada päriselu monoloogi, et leida, esitada ja mängida koomilist premissi.
Formaat, mida selle tehnika rakendamiseks kasutame on ASSSSCAT. See on olnud New Yorki teatri Upright Citizen Brigade laval juba 23 aastat. Me soovime tuua festivali lavale seda stiili ja hõngu, mida pakub see koolkond: kiire ja koomiline nagu impro black-ops eriüksus.

​Toivo Värbu on Ruutu10 asutajaliige ja juht. Viimasel ajal on ta sättinud end Tartusse tegutsema, seega festivalil on suurepärane võimalus ka tallinlastel tema töötoast osa saada.

Töötoad toimuvad 1. juunil, kell 12:00-16:00.
Esinemine toimub 2. juunil, kell 17:00-18:00.

Selleks, et töötoas osaleda, tuleb osta improviseerija pass hinnaga 40€. Piletid on saadaval Ticketeris: https://www.ticketer.ee/ruutu10-improfestival. Registreerida saab 30. maini või kuni kohti jätkub.

Rohkem infot Ruutu10 Improfestivali kohta: http://www.ruutu10.ee/improfestival

Nimi *
Your answer
Kontakt *
E-mail ja telefoninumber
Your answer
Kelle töötoas tahad osaleda? *
Küsimused & kommentaarid
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service