THINK TANK TRANSBALTIC KLAIPĖDA 2019
Tarptautinę patirtį pristatantis renginių ciklas, kuris apima atvirą forumą ir viešas paskaitas, diskusijas, kūrybines dirbtuves.
Renginių ciklu viešoji įstaiga “Idėjos miestui”, bendradarbiaudama su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija, įgyvendina projektą “Menininko vaidmuo kuriant viešąsias miesto erdves. Visuomenės dalyvavimas kaip meninė patirtis”.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Registracija į FORUMĄ birželio 28 d., 14:00-17:00 val. KKKC parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda
13:30 – 17:00 KKKC Parodų rūmai, fojė

FORUMAS. Menininko vaidmuo kuriant viešąsias miesto erdves. Visuomenės dalyvavimas kaip meninė patirtis. Forumo moderatorė architektė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė. Reikalinga išankstinė registracija.

13:30 Registracija

14:00 Visuomenės į(si)traukimas: mitas ar reali nauda miestui? [En]. Dr.Inga Urbonaitė-Vadoklienė, architektė, projekto vadovė, VšĮ “Idėjos miestui” įkūrėja, Lietuva.
Forumo tematinės įžvalgos bei visuomenės įtraukimo į miesto erdvių kūrimą problematika.

14:20 Tarp meno ir gyvenimo [En]. Agnieszka Wolodzko, menininkė, kuratorė, kultūros tyrinėtoja, Lenkija.
Meno praktikos, kurios peržengia menininko studijos ribas ir persikelia į viešąją miesto erdvę ar kitas, ne “parodines” erdves. Šios meno praktikos nagrinėja meno ir socialinio gyvenimo ryšius.

14:40 Potvynis. Diasporinė kelionė per įvairias žemes ir diskursus [En]. Sepa Sama, architektas, tyrėjas, fotografas ir kultūros tyrinėtojas, Iranas-JAV-Švedija.
Vaikščiojimai kaip meninis erdvės tyrimas. Kelionė per skirtingas profesines ir asmenines plotmes bei įvykius menininko akimis padeda pažinti ir atskleisti nematomus kultūrinius sluoksnius.

15:00 Kasdienybė kaip meninė patirtis [En]. Julita Wojcik, meninių performansų atlikėja ir meninių akcijų autorė, Lenkija.
Nuo pat savo meninių praktikų pradžios („Mano sodas“ meninė akcija Gdynėje, 2000) menininkė pasirinko kasdienius veiksmus ir proziškas formas savo kūrybinės strategijos pagrindu. Jos tiesmuki meniniai eksperimentai ir kasdienių situacijų stebėjimas padeda menininkei apibrėžti savo vizualinę kalbą, tuo pačiu padeda nustatyti socio-ekonominę erdvę bei vaidmenį, kurį menininkas vaidina jame. Galbūt, būtent dėl savo formos paprastumo daugelis jos kūrinių galiausiai pasiekia savo griaunamąjį pobūdį („The Rainbow“ instaliacija Varšuvos Plac Zbawiciela aikštėje, 2012-2015).

15:20 Aštuonios moterys, aštuonios taisyklės - įvadas į įvietintus miesto žaidimus [En]. Dr. Pirjo Elovaara, Blekingės technologijos instituto technologijos ir estetikos katedros docentė, Švedija.
Pristatomas projektas „8 moterys ir 8 taisyklės“, kurio tikslas - įvietintų miesto žaidimų pagalba ištirti, kaip socialiai ir kultūriškai įvairi moterų grupė gali transformuoti nepažįstamas vietas iš savo skirtingos patirties perspektyvų, o taip pat, kaip pati vieta gali pakeisti žmones ir jų santykį su miestu. Šiuo projektu taip pat kvestionuojama pilietybės sąvoka suvokiant ją ne kaip teisinį terminą, bet kaip aktyvų ir nuolatinį tapsmą.

15:40 Fotogrametrinės miesto studijos [En]. Dalia Mikonytė, menininkė ir tyrėja, menininkių grupės Cooltūristės, LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos) ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, Lietuva; Adomas Žudys, menininkas, 3D grafikos ir dizaino specialistas, gatvės meno projektų autorius, Lietuva.
Fotogrametrinio erdvės tyrimo metodo pristatymas ir skirtingos meninės patirtys vykdant šiuos tyrimus įvairiuose geografiniuose ir kultūriniuose kontekstuose.

15:40 - 16:00 KAVOS PERTRAUKA

16:00 – 16:30 ATVIRA PASKAITA: Menas viešojoje erdvėje iš skandinaviškos perspektyvos [En]. Torun Ekstrand, tarptautinės ARTLINE platformos kuratorė, viešojo meno konsultantė, tarptautinių meno projektų vadovė, meno tyrėja, lektorė.
Asmeninio požiūrio ir patirties įžvalgos, dirbant įvairių meninių ir kultūrinių projektų kuratore bei meno komisare. Įvairių kūrybinių metodų ir meninių praktikų, taikomų skandinaviškos viešosios erdvės kūrimo procesuose, bendradarbiaujant su architektais ir miesto vystytojais, pristatymas.

16:30-17:00 ATVIRA DISKUSIJA [En]
Diskusijos dalyviai: diskusijos moderatorė architektė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė, Sondra Simanaitienė, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus darbuotoja, kultūros apžvalgininkė, Gerda Antanaitytė, architektė, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkė, Aurimas Baužys, architektas, kūrybinės studijos “Altitudė” bendraįkūrėjas, Liutauras Kraniauskas, sociologas, KU dėstytojas, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai.

Forumo dalyvio pavardė *
Forumo dalyvio vardas *
El. paštas *
Veiklos sritis *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy