Registracija į kūrybines dirbtuves su Kipru Dubausku: Pereidolija mieste ir mene? 

Kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, skirtos kartu patyrinėti pareidolijos fenomeną. Pareidolija – sensorinis psichologinis reiškinys, kai atsitiktinai susidaręs garsas ar vaizdas suvokiamas kaip konkretaus objekto atvaizdas. Turbūt ne vienas mūsų debesyse esame įžvelgę gyvūnų, pabaisų, o gal net draugų veidus. O ką mums siūlo miestas? 

Dirbtuvių metu kartu ieškosime specifinių, atpažįstamas figūras primenančių elementų ir juos fiksuosime momentiniu fotoaparatu. Iš mieste rastų fotografinių vaizdų kolekcijos kursime netikėtus personažus ir bendrą jų pasakojimą. Dirbtuvių dalyviai susipažins su pareidolijos pavyzdžiais meno istorijoje. Vienas jų – prieš dirbtuves rodomas menininkės Rosalind Nashashibi trumpametražis filmas „Eyeballing“. 

Dirbtuvių trukmė: 2 val. 

Rekomenduojamas dalyvių amžius: 8-14 m. 

Edukacija vyks lietuvių k. 

Renginys yra nemokamas. 

*Dirbtuvių metu bus daromos nuotraukos, kurias organizatoriai pasilieka teisę naudoti su renginiu susijusioje komunikacijoje.

** Dirbtuvių dalyvių tėvų prašysime užpildyti leidimus kartu su lydinčiu suaugusiu išeiti iš dirbtuvių erdvės. Leidimus bus galima užpildyti renginio vietoje arba gauti formą susisiekus su info@kaunasgallery.lt


KIPRAS DUBAUSKAS (g. 1988) gyvena ir dirba Vilniuje. Jis baigė instaliacijos studijas Gento Karališkojoje dailės akademijoje ir skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. K. Dubauskas yra analoginio kino laboratorijos kolektyvo „Spongé“ įkūrėjas.

Menininko kūriniuose ryški geografinio ir urbanistinio, institucinio ir politinio pogrindžio tema. K. Dubauskas tyrinėja mažai kam žinomas miestų erdves ir maršrutus: skirtingas miestų dalis jungiančius požeminius miestų infrastruktūrų̨ tunelius arba tik specifinėms grupėms bei vietiniams gyventojams žinomus, o gal ir visai užmirštus, takus. Menininkas po šias vietas organizuoja pasivaikščiojimus, jas filmuoja, o vėliau medžiagą naudoja instaliacijose, kuriose kuria pusiau išgalvotus pasakojimus ir patirtis. Požeminės ar pogrindinės teritorijos – paralelinės miesto erdvės, kurios menininko kūryboje tampa savita institucinės ir socialinės kritikos poetika. 


Edukacija - „Kaunas Art Book Fair 2021“ dalis.

Organizatoriai: Kauno fotografijos galerija, „Six Chairs Books“.
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Dalyvio vardas ir pavardė *
Amžius:
*
Vieno iš tėvų tel. numeris:
*
Vieno iš tėvų vardas, pavardė: 
*
Papildoma svarbi informacija apie dalyvį (pvz., alergijos):
*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Kaunas photography gallery. Report Abuse