Projekcijos: Amerika ir Viltis
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras drauge su medijų edukacijos ir tyrimų centru „Meno avilys“ jau trečius metus vykdo emocinei sveikatai skirtą kino peržiūrų ir susitikimų ciklą „Projekcijos“. Nemokamų renginių metu vyksta filmo psichologine tematika peržiūra ir aptarimas su psichikos sveikatos specialiste(-u). Drauge siekiame gerinti Kauno miesto gyventojų emocinę savijautą, atsispiriant nuo kino ugdyti savirefleksijos įgūdžius ir šviesti žmones apie psichikos sutrikimus bei emocinius sunkumus. 

Šiais metais numatomi du ,,Projekcijų" renginiai kino centre Romuva, Kaune:
- Lapkričio 22 d. 18:00 filmas AMERIKA (2018) ir susitikimas su psichologe Elena Mėta Adejevaite
Močiutė Amerika turi tris anūkus, kuriais rūpinosi, kai jie buvo maži. Amerikos sūnui patekus už grotų, visi vėl apsigyvena drauge – kad galėtų globoti senelę. Nepaisant žmogiškų įtampų buityje, vaikinams pavyksta derinti jaunystės polėkį meilei bei linksmybėms ir gyvenimą su Amerika. Besišypsanti senutė kartais ožiuojasi, tačiau anūkai neleidžia jai prarasti vilties – rūpinasi ne tik Amerikos fizine sveikata, bet stengiasi suteikti daug žmogiškos šilumos. Cirko artistas Diego Amerikai demonstruoja savo akrobatinius triukus, o bendrą kalbą su demencijos sutrikimą turinčia senele randa vieno iš vaikinų mergina. Skirtingi, bet vienas kitam labai reikalingi žmonės šiame filme pasakoja šviesią istoriją apie rūpestį ir apie tai, kaip griežti įstatymai kartais stoja prieš tuos, kuriems ginti buvo sukurti.
Filmas rodomas originalo kalba su angliškais ir lietuviškais subtitrais.

- Gruodžio 6 d. 17:30 filmas VILTIS (2019) ir susitikimas su psichologu
Gražūs namai, penki nuostabūs vaikai, mylintys draugai, sėkminga karjera ir mirtina diagnozė. Taip prasideda septynias dienas truksiantis menininkų ⎯ 43-ejų Anjos ir 59-erių Tomo ⎯ šventinis laikotarpis. Gali būti, kad Anjai liko gyventi trys mėnesiai. Pora privalo pamilti iš naujo, kad atrastų vienas kitame stiprybės. Ir vilties, kuria prie kalėdinio stalo reikės pasidalyti su didžiule šeima. Šią istoriją filmo autorė Maria Sødahl išgyveno su savo vyru, kino režisieriumi Hansu Petteriu Molandu, jai susirgus onkologine liga.
Filmas rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Renginiai nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Jūsų duomenys ir asmeninė informacija, surinkta šioje anketoje, bus saugoma ne ilgiau kaip 21 dieną po festivalio. Duomenys naudojami tik registracijos į seansus tikslais *
Renginiai, kuriuose žadate dalyvauti *
Required
Jūsų vardas ir pavardė *
Elektroninio pašto adresas *
Norėčiau gauti informaciją apie sekančius ,,Projekcijų" renginius *
Norėčiau prenumeruoti ,,Meno avilio" naujienlaiškį *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy