Eğitim Başvuru Formu
Göç ve Sivil Toplum Projesi’nin STK eğitimlerine başvurularınızı bekliyoruz!

Eğitimlerle, göç alanında çalışan STK'ların göç ve uluslararası koruma konuları ile fon bulma ve proje geliştirme alanlarında güçlenmelerine katkıda bulunmasını hedefliyoruz. Türkiye'nin dört bir yanında göç alanında çalışan STK’larla, 8 ilde ikişer gün sürecek ve toplamda 25 kez düzenlenecek eğitimlerle bir araya gelmeyi hedefliyoruz.

Eğitim İçeriği:

- Göç kavramı ve uluslararası göç
- Göç ve Uluslararası Koruma alanındaki uluslararası hukuki çerçeve
- Türkiye'de göç alanındaki gelişmeler ve ulusal mevzuat
- Türkiye'de göç alanında ilgili kamu aktörleri tarafından öngörülen perspektif çerçevesinde STK'lar ve kamu aktörleri arasındaki potansiyel iş birliği hakkında görüşlerin alınması
- Fon Bulma ve Proje Geliştirme

Eğitime Katılım Kriterleri:
1. Göç ve uluslararası koruma alanında faaliyet gösteren dernek ya da vakıf çalışanı STK temsilcileri,

2. Göçmen, mülteciler ve insan ticareti mağdurlarına yönelik hizmet sunumunda bulunan STK temsilcileri,

3. 1. ve 2. maddelerde belirtilen şartların sağlanması durumunda, eğitime katılım için başvuruda bulunanlara başvuru sırasına göre öncelik verilecektir.

4. Aynı dernek/vakıf temsilcileri eğitime katılabilmekle birlikte katılımcı sayılarında kadın-erkek sayısının eşit olması beklenmektedir. Proje kapsamında düzenlenen eğitimler kapsamındaki katılımcı dağılımının, cinsiyet dengesini sağlaması hedeflenmektedir.

Eğitimler ile ilgili daha detaylı bilgi almak için http://gocvesiviltoplum.org/dokumanlar/ adresinden bilgi notuna ulaşabilirsiniz.
Email address *
GÖÇ & SİVİL TOPLUM PROJESİ İLE TANIŞIN
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü (GİGM) AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen “Göç ve Uluslararası Koruma Alanında Sivil Toplumla İş Birliği için Teknik Destek Projesi”ni yürütmektedir. Kısaca Göç & Sivil Toplum olarak tanıttığımız projede, göç ve uluslararası koruma alanında çalışan STK’ların kapasitelerinin geliştirilmesi ve AB mevkidaşları ve kamu kurumları ile iş birliğinin geliştirilmesini hedefliyoruz.

Göç alanında çalışan STK’ların göç alanında politika ve karar almaya katkıda bulunmaları ve bu alandaki karar ve politikaların uygulanmasında yer almaları konusunda teknik bilgi ve kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla 8 ilde ikişer günden toplam 25 eğitim düzenleniyor.

STK’ların kapasitelerinin geliştirilmesi kapsamında düzenlenecek olan 25 eğitime yönelik eğitim başvurularınız için bu formu doldurabilirsiniz. Göç alanında yapılan çalışmalar, sivil toplumdan güncel haber ve proje hakkında detaylı bilgi için www.gocvesiviltoplum.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Projemiz ve faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz:

T: +90 542 445 66 52
E: gocvesiviltoplum@ice-org.eu
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy