اعتبارنامه آقای قاضی‌پور چه رد شود چه نشود، ایشان باید از همه ما معذرت‌خواهی کنند. " توهین به زنان خیانت در امانت مردم است. رسماً عذرخواهی کنید!"
آقای نادر قاضی‌پور

سلام

مجلس شورای اسلامی، نهاد مقننه و رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در ایران است و از نمایندگان منتخب مردم تشکیل شده است. همانطور که می‌دانید نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اینکه مورد تأیید نهادهای مربوط قرار گیرند باید دارای هفت شرط باشند. این شروط عبارتند از:‌ « داشتن سلامت جسمانی در حد نعمت بینایی، شنوایی و گویایی، عدم سوء پیشینه و محکومیت قضایی، عدم سوء شهرت در حوزه انتخابیه، داشتن حداقل ۳۰ سال کامل سن برای ثبت نام، داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد و یا معادل آن، اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی وقانون اساسی واعتقاد و التزام عملی به اسلام و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه». در هیچ کدام از شروط دیده نمی‌شود که زنان از حق کمتری نسبت به مردان در نامزدی و ورود به مجلس شورای اسلامی برخوردارند.
شما با "کره الاغ" و "روباه" خواندن زنان آنها را شایسته نمایندگی مجلس نمی دانید و حضور زنان را در مجلس "بی فایده" و حتی "خطرناک" تلقی کرده، نه تنها آشکارا به زنان توهین می کنید بلکه با بی احترامی و به رسمیت نشناختن اصول و قوانین جمهوری اسلامی دراجازه ورد زنان به مجلس، تنها ساعاتی پس از اعلام پیروزی در رقابت انتخاباتی به اعتماد مردم و رأی آنان دهن‌کجی می‌کنید.
چنین تفکرات جنسیت‌زده‌ای در مجلس قطعاً به تنگ‌تر شدن حلقه حقوق زنان از سویی و عادی‌سازی خشونت‌های پنهان و آشکار جنسیتی می‌انجامد و جامعه را هر چه بیشتر به سوی ناعدالتی و مردسالاری سوق می‌دهد.
ما فکر می‌کنیم نماینده ارومیه در مجلس قطعاً باید به احترام اعتماد و رأی مردم ارومیه به موضوعات مهم و تاثیر گذار بر زندگی مردم در این منطقه بپردازد و نه آنکه همکاران آینده خود را با کره‌الاغ و روباه خطاب و حضور آنها در مجلس را ناکارآمد بخواند. مشی جنسیت زده شما نه تنها به بهبود مسا‌یل مردم ارومیه کمکی نمی‌کند بلکه قطعاً مانعی برای پیشرفت تمام ایرانیان به سمت جامعه‌ای برابر خواهد بود.
از شما به عنوان نماینده شهر ارومیه و عضو مجلس قانونگذار می‌خواهیم سریعاً از مردم ایران، علی‌الخصوص زنان ارومیه عذرخواهی کنید و زین پس لب به چنین سخنان سخیف و جنسیت‌زده‌ای نگشایید. معذرت‌خواهی کمترین کاری است که ما از شما انتظار داریم.
با احترام
---

این یک تومار است که از طریق machland.org/fa ارسال می‌شود. برای توقف ایمیل‌ها به macholand.fa[at]gmail[dot]com پاسخ دهید.

نام و نام خانوادگی *
Your answer
آدرس پست الکترونیکی *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service