Keila toiduvõrgustik OTT
Tutvustasime Keila toiduvõrgustikku OTT esimest korda Keila Päevadel 28.mail 2016.a.
Keila OTT alustas 2.juunil 2016 tänu aktiivile, kes tegid ära suure eeltöö.

Minu unistus oli Keila OTT'i pidev laienemine, et klientidel oleks palju valikuid, et oleks konkurents ja võimalus toetada väiketalunikke, kes soovivad oma kaupa müüa. Läks aga teisiti, nagu elus vahel juhtub kui huvid põrkuvad.

Kas tead, mis tunne on kõndida 5 meetrisel tulisel söevaibal, mille temperatuur on 800 kraadi? Kui tegin esimese sammu, siis olin elevil, entusiastlik ja energiline. No ikkagi tulised söed, kuhu end astuma sättisin. Kui olin läbinud kogu söeraja, astusin otse lumele. Tundisn külma maapinda oma jalge all. Kõige tähtsam, et ikka ellu jäin ilma ühegi põletuseta. Huvitav paralleel, et see elevus, kirg, entusiam, millega astusin rajale, sarnanes nii väga sellega, mida tundsin toiduvõrgustiku loomisel.

Olen aastaid otsinud võimalusi erinevate toidukaupade ostmiseks otse talunikelt, mis ei ole olnud eriti lihtne tegevus. Väiketalunikud on hõivatud oma tootmisega, nendel puudub sageli ressurss oma toodete turundamiseks. Vähemalt selline on loodud kuvand väiketalunikust. Praegu otsitakse kõike internetist. Kui ei ole kodulehte, FB kontot, siis on keeruline leida ka oma kodukoha lähedalt talunikku, väiketootjat, kes asub metsa sees ja kuhu potensiaalse ostja jalg ei satu.

Esimene mõte
Paljudes Eestimaa paikades on tegutsema hakanud toiduvõrgustikud, taluturud. Ka Facebook’s on mitmed grupid, kus müüaks toidukaupu. Mõtlesin, et ehk leidub keegi, kes käivitab toiduvõrgustiku ka Keilas. Mulle endale tundus toiduvõrgustiku OTT kontseptsioon kõige sobilikum. Nii saame toetada väiketalunikke oma toodete turustamisel ja anda ostjatele võimaluse puhta talukauba ostmisel. Kaubakohtumine iga nädal ühel ja samal päeval ja lühikese aja jooksul hoiab kokku kõigi aega ja raha.

Esimene samm
Mul endal ei olnud vaba aega ega aimu ka, kuidas peaks Keilas OTT’ga alustama, mis järjekorras midagi tegema. Septembris 2013.a. läksin lihtsamat teed ja alustasin Facebooki grupiga „Keila OTT“. Mul oli väike lootus, et keegi noor energiline keilakas „süttib“ ideest ja käivitab toiduvõrgustiku Keilas ☺) FB grupp kogus kolm aastat liikmeid, reklaamiti lisaks toidukaupadele ka palju muud, erilisi reegleid ma grupis reklaamimiseks ei seadnud. Aga Keila OTTi loojat sellest grupist ei sündinud ☺)

Facebooki grupp
Kui sinu peas on idanemas juba väike mõte, siis tee kohe FB grupp „Minu kodukoha talunikud“, sea grupile reeglid ja reklaami gruppi FB’s. See nõuab alustuseks vähe aega.

Esimene innustaja
Idanema hakanud idee aga ei lahkunud minu juurest ka selle kolme aasta jooksul kui FB’s toiduvõrgustiku gruppi vedasin. Aga see ei olnud see, millest mõtlesin. Reaalselt toimiva taluturu käivitamiseks oli küsimusi palju ja vastused puudusid. Minu mõttetreenerist tütar Helina ütles, et sa ei näe kogu teekonda, astu samm ja siis näed järgmist sammu. See innustas ja julgustas mind siiski alustama.

Tule ja jaga oma ideid ja mõtteid teemadel, mis sind Keilas puudutavad FB grupis "Keila linna kodanik"

Kui tahad alustada oma kodukohas OTT'ga ja ei tea kuidas, siis võin jagada oma kogemusi. Saada kiri meilile ene.magi@gmail.com või helista 5135660

Parimate soovidega
Ene Mägi
5135660
Submit
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy