Pieteikšanās uz bezmaksas ieeju Dr. Andreja Mūrnieka lekcijai “Kad būs pasaules gals? Asīzes Franciska un Dantes ietekme” lekciju cikla “Patiesības meklētāji” ietvaros
Jaunajā publisko lekciju ciklā ir iespējams noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka autorlekcijas par patiesības meklējumiem cilvēces vēsturē. Rudenī paredzētais cikla turpinājums sāksies ar lekciju par patiesības meklētājiem viduslaikos. Lekcija notiks trešdien 23.septembrī plkst. 18.30 RKTMC “Mazā Ģilde”; temats: "Kad būs pasaules gals? Asīzes Franciska un Dantes ietekme".
23.septembrī paredzētās pirmās rudens lekcijas īsa anotācija:
“Vai un kad būs pasaules gals? Sajūsma par to, ka pasaules gals nepienāca 1000. gadā un pārmaiņas, ko tā izraisīja. Dabas reabilitācija "attīstītajos viduslaikos", Asīzes Franciska patiesības meklējumi un franciskāņi, Džoto un Dante Aligjēri. "Dievišķā komēdija" un tās ietekme uz priekšstatiem par pasauli viduslaikos un vēlāk. Pasaule kā sakārtota, statiska, hierarhiska struktūra un pasaule kā kustība uz pilnību. Cilvēka dzīve un pēcnāves gaitas kā garīga attīstība. Sholastika un neoplatonisms. Renesanses cerības un vilšanās, titānisms un egoisms, lepnums un lepnība, garīga atjaunotne un individuālisma strupceļš. Vai cilvēks atrodas pasaules centrā?”
Lekciju ciklā tiek analizēti patiesības meklējumi, kas veidojuši cilvēces garīgās kultūras pamatus, kas tālejoši ietekmējuši sabiedrību vērtību sistēmas. Tiek meklētas saistības starp konkrētu cilvēku dzīves gājumu, piedzīvotajiem satricinājumiem un to izraisītajām reakcijām, kas novedušas pie jaunu ideju un vērtību veidošanās. Filozofijas, mākslas, reliģijas un zinātnes ģēniju domu pasaulē tiek meklēti mūsdienu pieņēmumu, pārliecību, stereotipu, mītu, aizspriedumu, aksiomu un priekšstatu saknes. Pretēju uzskatu pārstāvji tiek grupēti un salīdzināti (visbiežāk pa pāriem), konfrontējot viņu pieejas un atziņas, lai skaidrāk iezīmētos patiesības meklējumu ceļi, tā vedinot klausītājus iesaistīties iekšējā dialogā ar dažādiem pasaules uzskatiem, pagātnes pieredzi un mūsdienu izaicinājumiem.
Par patiesības meklētāju aicināts kļūt ir katrs. Lai saprastu, kas notiek mūsdienu daudzveidīgajā, ar informāciju pārsātinātajā un apjukušajā sabiedrībā. Bet ierosme un atskaites punkts paša meklējumiem var izrādīties pagātnes domātāju pieredze.
Ikviens, kuru interesē vēlreiz pārskatīt cilvēces garīgo meklējumu apcirkņus, laipni aicināts piedalīties! Pēc katras lekcijas paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.
Atšķirībā no iepriekšējiem “Mazajā ģildē” notikušajiem lekciju cikliem “Domāsim kopā!”, kurā dažādi lektori piedāvāja savu skatījumu uz dažādām jomām un problēmām, un “Nākotne - pagātnē", kurā tika analizēta pasaules civilizāciju un reliģiju pieredze, jaunajā ciklā akcents ir uz individuāla cilvēka meklējumiem. Kā veidot pašam savu pasaules uzskatu? Kā orientēties dažādu piedāvājumu un metožu klāstā?

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un ievērojot šā brīža noteiktos sanitāros noteikumus, nepieciešama koncertu apmeklētāju reģistrēšanās un personīgās informācijas apkopošana.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Lūdzu atzīmējiet, cik cilvēkiem rezervējiet bezmaksas ieeju lekcijā: *
Lūdzu norādiet lekcijas apmeklētāju vārdus un uzvārdus: *
Lūdzu norādiet pieteikto apmeklētāju telefona numurus: *
Lūdzu norādiet pieteikto apmeklētāju e-pastus: *
Paldies par reģistrāciju un uz tikšanos!
Informējam, ka pasākuma apmeklētājiem pēc norādītajiem datiem tiks automātiski piešķirta reģistrēta sēdvieta.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy