Kreatywność idei testowych
Niniejsza ankieta jest częścią badań prowadzonych przez dr. hab. Adama Romana na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach projektu dotyczącego kreatywności w testowaniu.

Na stronie http://ww2.ii.uj.edu.pl/~roman/OpisProblemow.pdf znajduje się opis dwóch problemów testowych. Przeczytaj je, a następnie zapoznaj się z pomysłami (ideami) testowymi podanymi w kolejnych dwóch sekcjach ankiety (odpowiednio dla Problemu 1 i Problemu 2). Oceń każdą z tych idei w skali 1, 2, 3, 4, gdzie liczba ta oznacza stopień kreatywności danej idei testowej. Przez kreatywność rozumiemy: pomysłowość, nieoczywistość pomysłu, zdolność testu do wykrywania potencjalnych awarii itp. Poniższe pomysły testowe nie są przypadkami testowymi, są jedynie ogólnymi ideami (warunkami testowymi) do sprawdzenia/przetestowania. Nie oceniaj formalnej struktury tych idei, jedynie poziom ich kreatywności, zgodnie z poniższą skalą:

1 = pomysł trywialny, oczywisty, typowy, narzucający się. Raczej każdy tester powinien na niego wpaść. Nie wymaga specjalnej kreatywności ani dużego doświadczenia w testowaniu.

4 = pomysł bardzo ciekawy, nieoczywisty, bardzo kreatywny, sprytny. Większość doświadczonych testerów raczej by na niego nie wpadła. Wymaga niezwykłej kreatywności/pomysłowości i doświadczenia w testowaniu.

Dla każdego problemu ocenisz 87 idei testowych. Całkowity czas wypełnienia ankiety nie powinien przekroczyć 45 minut (15 min na zapoznanie się z problemami i po ok. 15 min na ocenienie idei dla każdego problemu).

Zanim rozpoczniesz ocenę pomysłów, odpowiedz na poniższe trzy pytania.

Ile wynosi Twoje całkowite doświadczenie zawodowe w testowaniu oprogramowania? *
Twoje wykształcenie to: *
Typ wykonywanej pracy (zaznacz wszystkie dotyczące Ciebie odpowiedzi) *
Required
Next
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms