Formularz zgłoszeniowy na warsztaty pt. “Zastosowanie metodologii Design Thinking w edukacji ze szczególnym uwzględnieniem tematyki niepełnosprawności” dla kadry nauczycielskiej szkół z terenu Wielkopolski


Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli dotyczące włączenia elementów empatii i pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami do codziennych zajęć z dziećmi i młodzieżą w szkołach ogólnodostępnych. Nauczyciele poznają narzędzia ułatwiające im samodzielne projektowanie zajęć empatyzujących, przeciwdziałających wykluczaniu społecznemu dzieci z niepełnosprawnościami. Zajęcia przeprowadzane zgodnie z metodologią Design Thinking, zatem wzbogacone są również o wiedzę obejmującą tą metodę oraz jej zastosowanie w edukacji szkolnej.

Dla kogo warsztat?
Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli i nauczycielek prowadzących zajęcia lekcyjne, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych projektowaniem zajęć empatyzujących, przeciwdziałających wykluczaniu społecznemu dzieci z niepełnosprawnościami. Warsztat przeznaczony dla grupy 15 uczestników.

Czas: jednodniowe 8-godzinne warsztaty

Cele szkolenia:
Przekazanie teoretycznej oraz praktycznej wiedzy dotyczącej metodologii Design Thinking oraz jej zastosowania w procesie edukacyjnym.
Przekazanie wiedzy dotyczącej specyfiki funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz włączania elementów edukacji antydyskryminacyjnej w edukacji szkolnej.

Co zyskają uczestnicy?
a. zdobędą wiedzę dotyczącą różnych rodzajów niepełnosprawności (obejmującą fachową terminologię, ale też praktyczne aspekty życia i funkcjonowania społecznego w kontekście każdej z niepełnosprawności)
b. poznają podstawowe zasady savoir-vivre wobec OzN, poznają zasady postępowania, udzielania pomocy takim osobom, pokonując jednocześnie strach i obawy przed udzielaniem pomocy i bariery komunikacyjne tworząc przez to bazę do głębszej integracji społecznej OzN
c. dowiedzą się jak budować pozytywne postawy oparte na empatii i zrozumieniu potrzeb drugiego człowieka wśród uczniów
d. rozwiną kreatywność poprzez pracę projektową
e. poznają metodologię Design Thinking użyteczną w pracy edukacyjnej i zawodowej

Warunkiem zorganizowania bezpłatnych warsztatów w placówke szkolnej (poziom podstawowy lub ponadpodstawowy) jest zorganizowanie grupy 15 nauczycieli/nauczycielek.

Organizatorem warsztatów jest Wielkopolskie Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami, organizacja wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr 2.30/00314/2017).
Kontakt: tel. 61 823 47 91 lub 603 78 24 78 e-mail: biuro@wifoon.pl

Warsztaty realizowane w ramach projektu "Uczmy się razem żyć 2018" realizowanego przez Wielkopolskie Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami, współfinansowanego ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Nazwa placówki
Adres placówki
Numer telefonu
Adres e-mail
Imię i nazwisko oraz nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie warsztatów
Uzasadnienie chęci uczestnictwa w warsztatach
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy