ЗНО - 2020, пробне, 10-11 клас
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Прізвище, ім`я *
Проаналізуйте уривок з історичного джерела:«…ми, українці, з початку війни зайняли нейтральну позицію й не виступали ні за, ні проти війни, а тепер постановили виступити рішуче проти війни, бо вона тільки нищить наш край, як уже знищила Галичину та частину Волині, і не принесе нічого корисного.Володимир Леонтович та Андрій В’язлов висловилися проти такої рішучої заяви, бо вона йде всупереч з думками російської інтелігенції, що нас і так обвинувачує вже не тільки [російський] уряд, але й [російське суспільство] у сепаратизмі…».Еволюцію поглядів якої організації відображено в ньому?
1 point
Clear selection
Головою Української Центральної Ради обрано
1 point
Clear selection
Із якою метою Директорія УНР ініціювала заходи, описані в уривку з історичного джерела: «Ми, уповноважена волею трудящих України... Директорія, поваливши ненависний гетьманський режим, найближчим часом скличемо Конгрес усього трудового люду України. Делегатів обиратимуть на чесних і соціально справедливих засадах: від селянської курії – 71,4 %, від робітничої – 22,2 %, від трудової інтелігенції – 6,4 %...»?
1 point
Clear selection
У ході «Чортківської офензиви» Українська Галицька армія примусила відступити
1 point
Clear selection
Укажіть портрет історичного діяча, який у 1920 р. був ініціатором воєнно-політичного союзу Української Народної Республіки з Польською Республікою.
1 point
Captionless Image
Clear selection
Центральне партійно-радянське керівництво сприяло створенню умов для розвитку ринкових відносин в УСРР, удавшися до заходів
1 point
Clear selection
«Ніде на базарах та квітникових крамницях не зосталося квіток – усі розкуплено задля привітання митрополита. Коло Софії робилося якесь столпотвореніє вавилонське... От тобі й боротьба з релігією!» – згадував С. Єфремов про приїзд до Києва 19 вересня 1926 року митрополита
1 point
Clear selection
Одним з місць поховання жертв «Великого терору» 1937–1938 рр. є
1 point
Clear selection
Який із зображених агітаційних плакатів 1930-х рр. доречно використовувати для визначення однієї з причин форсованої індустріалізації в СРСР?
1 point
Captionless Image
Clear selection
Проаналізуйте фрагмент історичного документата виконайте завдання 10–12 до нього.«Іменем Української Національної Ради Східної Галичини як легального представництва українського населення Східної Галичини висловлюю проти того рішення Конференції Амбасадорів з 14 березня рішучий протест та заявляю, що українське населення ніколи не погодиться з пануванням Польщі, домагається незалежної Галицької Держави вільних народів та боротиметься за неї далі».Протест висловлено представникам
1 point
Clear selection
Проаналізуйте фрагмент історичного документата виконайте завдання 10–12 до нього.«Іменем Української Національної Ради Східної Галичини як легального представництва українського населення Східної Галичини висловлюю проти того рішення Конференції Амбасадорів з 14 березня рішучий протест та заявляю, що українське населення ніколи не погодиться з пануванням Польщі, домагається незалежної Галицької Держави вільних народів та боротиметься за неї далі».Хто є автором цитованого документа?
1 point
Clear selection
Проаналізуйте фрагмент історичного документата виконайте завдання 10–12 до нього.«Іменем Української Національної Ради Східної Галичини як легального представництва українського населення Східної Галичини висловлюю проти того рішення Конференції Амбасадорів з 14 березня рішучий протест та заявляю, що українське населення ніколи не погодиться з пануванням Польщі, домагається незалежної Галицької Держави вільних народів та боротиметься за неї далі».Документ створено
1 point
Clear selection
Що стало наслідком подій, відображених на картосхемі?
1 point
Captionless Image
Clear selection
У роки радянсько-німецької війни «чорносвитниками» називали
1 point
Clear selection
Однією з подій українського визвольного руху 1944–1950-х рр. є
1 point
Clear selection
Проаналізуйте фрагмент історичного документата виконайте завдання 16–18 до нього.«Поява шкідливого нарису історії української літератури об’єктивно допомагає найлютішим ворогам українського народу – українсько-німецьким націоналістам. Президія Спілки та її голова т. Рильський не вжили заходів, щоби вчасно перешкодити проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій... Журнал “Вітчизна” (ред. Яновський) надає місце статтям і творам, які пройняті буржуазною ідеологією, міщанськими поглядами на життя, аполітичністю...»У який період радянської історії України оприлюднено цитований документ?
1 point
Clear selection
Проаналізуйте фрагмент історичного документата виконайте завдання 16–18 до нього.«Поява шкідливого нарису історії української літератури об’єктивно допомагає найлютішим ворогам українського народу – українсько-німецьким націоналістам. Президія Спілки та її голова т. Рильський не вжили заходів, щоби вчасно перешкодити проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій... Журнал “Вітчизна” (ред. Яновський) надає місце статтям і творам, які пройняті буржуазною ідеологією, міщанськими поглядами на життя, аполітичністю...»Проявом якої політики партійно-радянського керівництва УРСР є наведений уривок документа?
1 point
Clear selection
Проаналізуйте фрагмент історичного документата виконайте завдання 16–18 до нього.«Поява шкідливого нарису історії української літератури об’єктивно допомагає найлютішим ворогам українського народу – українсько-німецьким націоналістам. Президія Спілки та її голова т. Рильський не вжили заходів, щоби вчасно перешкодити проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій... Журнал “Вітчизна” (ред. Яновський) надає місце статтям і творам, які пройняті буржуазною ідеологією, міщанськими поглядами на життя, аполітичністю...»«Перешкоджання проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій» здійснено для
1 point
Clear selection
Укажіть один з осередків шістдесятників в Україні.
1 point
Clear selection
Яке поняття доцільно використати для характеристики стану економіки УРСР в 1970-ті – на початку 1980-х рр.?
1 point
Clear selection
На фото зображено видатного українського
1 point
Captionless Image
Clear selection
Протест шахтарів УРСР 1989 р.
1 point
Clear selection
Проаналізуйте уривок з історичного джерела:«О 10.00 відкрито сесію Верховної Ради України, виступив Олександр Турчинов і заявив: “Більшість виконувачів обов’язків міністрів зникли в невідомому напрямку. Також невідомо, де перебуває президент. Тому єдиним легітимним органом у країні є Верховна Рада. Якщо впродовж декількох годин не буде встановлено місцезнаходження президента, парламент має проголосувати за постанову про відновлення конституційного ладу”».Коли відбулася подія, про яку йдеться в ньому?
1 point
Clear selection
Увідповідніть країну, до складу якої в 1920–1930-ті рр. входили українські землі, з подією / явищем.
4 points
проголошення автономії Підкарпатської Русі (Карпатської України)
проведення «пацифікації»
Татарбунарське повстання
Голодомор – геноцид українського народу
загибель Є. Коновальця в результаті терористичного акту, організованого радянськими органами держбезпеки
Польща
Румунія
Чехословаччина
Радянський Союз
Clear selection
Увідповідніть подію з її наслідком.
4 points
укладення Мінських угод
ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України
підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС)
ухвалення Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України
створення Меджлісу кримськотатарського народу
перші альтернативні вибори до Верховної Ради УРСР
спроба державного перевороту в СРСР
«Революція Гідності»
російська збройна агресія проти України
Clear selection
Установіть авторство зображених на фото картин.
4 points
Captionless Image
М. Примаченко
Т. Яблонська
М. Самокиш
К. Білокур
В. Касіян
1
2
3
4
Clear selection
Установіть послідовність подій, описаних в уривках з історичних джерел періоду боротьби за відновлення державності України.
3 points
Captionless Image
А
Б
В
Г
1
2
3
4
Clear selection
Розташуйте зображені карикатури за часом створення їх.
4 points
Captionless Image
А
Б
В
Г
1
2
3
4
Clear selection
Які із зазначених понять дають змогу схарактеризувати колективізацію сільського господарства в УСРР?
1 point
Укажіть три «надпрограми» М. Хрущова.
1 point
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy