Setteritõugude tervisemonitooring Eestis
Terviseuuringu eesmärgiks on setteritõugude tervise monitooring Eestis. Vastates küsimustele saame aidata kaasa sellele, et meie setterid elaksid pikemat ja tervemat elu.

Ootame ankeedi täitmist nii elavate kui lahkunud, tervete ja haigete, näituse- jahi- ja kodu- setterite kohta, sest ainult nii peegeldab uuring reaalset setteripopulatsiooni olukorda.

Uuringu tulemused avaldatakse Eesti Setterite Klubi veebileheküljel. Tulemuste avaldamisel tagatakse, et ühtegi haigust ei ole võimalik seostada kindla koera, koera omaniku ega kasvatajaga.

Terviseuuringu tulemused aitavad klubil toetada kenneliomanikke aretustöös. Kui uuringu tulemusel ilmneb mõne haiguse sage esinemine, teavitab klubi sellest oma kodulehel, organiseerib loenguid jne. takistades probleemi süvenemist.  Samuti on uuringu tulemused referents-andmebaasiks haiguste esinemissageduse kohta siinses populatsioonis. Nii on kenneliomanikel võimalik alati teha aretusotsuseid olles võimalikult hästi informeeritud.

Uurimuse kaugem eesmärk on setterite tänase tervisliku seisundi põhjal teha vajadusel ettepanek muudatusteks setterite aretusnõuete dokumendis.


Palun täita 1 ankeet koera kohta.

Palun märgistada sobivaim variant käesolevas küsimustikus avaldatud andmete kasutamise kohta: *
Required
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service