PETYCJA ROTARY CLUB ZIELONA GÓRA 
TAK DLA LUBUSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII

Lubuskie Centrum Onkologii  – to projekt, który ma wielką szansę na realizację. Warunkiem jest pozyskanie funduszy na jego budowę. 

Realnym obecnie źródłem finansowania Lubuskiej Onkologii jest specjalny fundusz utworzony w Ministerstwie Zdrowia na „dofinansowanie zadań polegających na budowie, przebudowie, modernizacji lub doposażeniu infrastruktury strategicznej podmiotów leczniczych udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w rodzajach i zakresach onkologicznych (w ramach Subfunduszu infrastruktury strategicznej)”. W puli tego funduszu jest 2,5 mld zł, a projekty do niego zgłaszane mogą uzyskać do 300 mln zł dotacji – to dokładnie tyle, na ile dziś wyceniana jest budowa Centrum Onkologii przy Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Projekt utworzenia Lubuskiego Centrum Onkologii zakłada skupienie wszystkich świadczeń związanych z diagnozowaniem i leczeniem nowotworów w jednym miejscu oraz rozwój tychże świadczeń – by zapewnić naszym pacjentom kompleksową opiekę w walce z rakiem. Czterokondygnacyjny budynek mógłby pomieścić m.in. oddział chirurgii onkologicznej, oddziały otolaryngologii oraz kompleks poradni. Sercem tego obiekt byłaby kompleksowa diagnostyka dla pacjentów onkologicznych – m.in. Pracownia Medycyny Nuklearnej z aparatem PET (pozytonowej tomografii emisyjnej) i aparatem do scyntygrafii (gammakamera).Tworzymy akcję poparcia dla Lubuskiego Centrum Onkologii – chcemy wokół idei budowy tego ośrodka zebrać ludzi, którym leży na sercu dobro pacjentów onkologicznych, ich diagnostyki, kompleksowego leczenia, komfortu, bliskości świadczeń. Jako Rotary Club Zielona Góra gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy organizując zbiórkę podpisów pod tą ideą.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
DATA: *
MM
/
DD
/
YYYY
IMIĘ: *
NAZWISKO: *
E-MAIL: *
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Rotary Club Zielona Góra z siedzibą w Zielonej Górze 65-001 przy ul. Chrobrego 35/41 KRS: 0000291409 NIP: 9731069436, w celu przekazania do Ministerstwa Zdrowia petycji z poparciem finansowania budowy Lubuskiego Centrum Onkologii w Zielonej Górze.
 
Podstawą przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku
 
Dana osobowe podaję dobrowolnie, a nadto oświadczam, iż zapoznałam/em się z Klauzula Informacyjna RODO Rotary Club Zielona Góra.

*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy