8
INSTITUT PSYCHOTERAPIE DĚTÍ A RODIČŮ (IPDAR) nabízí druhý běh výcviku ve vztahové psychoterapii dětí a dospívajících. Cílem výcviku je předávání a výměna teoretických znalostí a praktických zkušeností v oblasti individuální psychoterapeutické péče o děti a dospívající. Vzdělávání bude inspirované zejména znalostmi a zkušenostmi lektorů, jejichž praxe je založena na porozumění psychické realitě klienta a vztahové dynamiky mezi klientem a terapeutem. Lektoři vycházejí z předpokladu, že cílem psychoterapeutické pomoci klientovi je dosažení psychické změny. Za nositele a zdroj psychické změny při tom nepovažují žádnou teorii, techniku ani předmět, ale především terapeutický vztah.

Výcvik ve Vztahové psychoterapii dětí a adolescentů bude, na rozdíl od prvního běhu, probíhat formou jednodenních pátečních seminářů po 9 hodinách, které budou zahrnovat teoretické přednášky a skupinové supervize. Hlavní důraz bude při tom kladen na praktickou aplikaci teoretických a technických znalostí. Výcvik je určen především kolegyním a kolegům vzdělaným v oblasti psychoanalyticky a psychodynamicky orientované psychoterapie, gestalt terapie, psychoanalýzy, integrované psychoterapie anebo jungiánské analytické psychoterapie. Vítáni jsou však i jiní zájemci z řad pracovníků s dětmi a s rodinami.  
----- ČAS a PROGRAM ----

pátky: od 9,00 do 18,00

2018:  30/11  Stadia emočního  vývoje, vývoj mozku, emoční vazba, mentalizace
2019:   22/2   Psychická změna, terapeutický vztah, technické parametry
            22/3   Psychické trauma a krizová pomoc
             3/5    Indikace a klinická problematika dětí od 0 do 11 let
           14/6    Indikace a klinická problematika adolescentů    
             6/9     Rozvodová a porozvodová péče + skupinová supervize
           4/10    Náhradní rodičovská péče + skupinová supervize
            1/11   Terapeutické konzultace s rodiči
          29/11   "Poruchy" chování/ koncentrace, PTSP, agresivita, násilí
2020/   24/1   Shrnutí znalostí a vyhodnocení výcviku


     
Součástí vzdělávání jsou individuální supervize, které by měly proběhnout v rozsahu nejméně 25 terapeutických sezení po čtyřech terapeutických sezeních s jedním dítětem a jedním adolescentem. O supervizorech budeme informovat po zahájení výcvik.
Po absolvování výcviku dostanou účastníci certifikát Institutu psychoterapie dětí a rodičů.      
---- PŘEDNÁŠEJÍCÍ ----

MUDr.Peter Pöthe (Praha), psychoanalyticky orientovaný psychiatr a psychoterapeut dětí a dospívajících, lektor odborných kurzů a přednášející na VŠ, autor odborných publikací a monografií, psychoterapii dětí se věnuje od r. 1995, zakládající člen a jednatel IPDAR. (více na www.dr-pothe.com)

Mgr.Petr Sakař, Ph.D. (Brno), psychoanalyticky orientovaný psycholog a psychoterapeut dětí a dospívajících, publikuje, přednáší a lektoruje o psychologii a psychoterapii dětí a dospívajících, psychoterapii dětí se věnuje od r. 2004, jednatel IPDAR. (více na www.psychologie-psychoterapie.cz).

Mgr.Martin Galbavý (Praha), psychoanalyticky orientovaný psychoterapeut specializující se na práci s dětmi a rodinou, má bohaté zkušenosti s prací s opuštěnými a traumatizovanými dětmi, přednáší a pracuje jako terapeut v organizaci Za branou a výkonný ředitel Institutu poradenství a psychoterapie Modré dveře. (více na www.galbavy-psychoterapie.cz)

Mgr:Radka Košňarová (Praha) , rodinná terapeutka se specializací na práci s rodinou řešící konflikty ve vztazích, dopady rozchodu a rozvodu rodičů na děti. Má dlouhodobé zkušenosti s využíváním metody mediace jako nástroje vedoucím k dohodě rodičů v konfliktu. Vede pracoviště Ambulantně terénního centra organizace Dům tří přání zaměřené na práci s dětmi a jejich rodinami v náročné životní situaci. Privátně se věnuje rodinnému poradenství a terapeutické práci s adolescenty (více na www.radkakosnarova.cz )

--- MÍSTO ----
Praha, bude upřesněno


--- CENA ----

23.000 Kč  (do 30.4.2018)
26.000  Kč (po 30.4.2018)

Za individuální supervize se platí supervizorům dle jejich ceníků.  


Počet účastníků je omezený.


--- PLATBA ----

Pokyny k platbě obdržíte e-mailem po registraci.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Clear selection
IČO/ *
Fakturační údaje
Registruji se: *
Příjmení *
Jméno *
Organizace
Ulice a č.p.
Město
PSČ
Email *
Telefon *
Vaše komentáře nebo dotazy
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy