Výcvik Vztahové psychoterapie dětí a adolescentů
INSTITUT PSYCHOTERAPIE DĚTÍ A RODIČŮ (IPDAR) nabízí druhý běh výcviku ve vztahové psychoterapii dětí a dospívajících. Cílem výcviku je předávání a výměna teoretických znalostí a praktických zkušeností v oblasti individuální psychoterapeutické péče o děti a dospívající. Vzdělávání bude inspirované zejména znalostmi a zkušenostmi lektorů, jejichž praxe je založena na porozumění psychické realitě klienta a vztahové dynamiky mezi klientem a terapeutem. Lektoři vycházejí z předpokladu, že cílem psychoterapeutické pomoci klientovi je dosažení psychické změny. Za nositele a zdroj psychické změny při tom nepovažují žádnou teorii, techniku ani předmět, ale především terapeutický vztah.

Výcvik ve Vztahové psychoterapii dětí a adolescentů bude, na rozdíl od prvního běhu, probíhat formou jednodenních pátečních seminářů po 9 hodinách, které budou zahrnovat teoretické přednášky a skupinové supervize. Hlavní důraz bude při tom kladen na praktickou aplikaci teoretických a technických znalostí. Výcvik je určen především kolegyním a kolegům vzdělaným v oblasti psychoanalyticky a psychodynamicky orientované psychoterapie, gestalt terapie, psychoanalýzy, integrované psychoterapie anebo jungiánské analytické psychoterapie. Vítáni jsou však i jiní zájemci z řad pracovníků s dětmi a s rodinami.


----- ČAS a PROGRAM ----

pátky: od 9,00 do 18,00

2018: 30/11 Stadia emočního vývoje, vývoj mozku, emoční vazba, mentalizace
2019: 22/2 Psychická změna, terapeutický vztah, technické parametry
22/3 Psychické trauma a krizová pomoc
3/5 Indikace a klinická problematika dětí od 0 do 11 let
14/6 Indikace a klinická problematika adolescentů
6/9 Rozvodová a porozvodová péče + skupinová supervize
4/10 Náhradní rodičovská péče + skupinová supervize
1/11 Terapeutické konzultace s rodiči
29/11 "Poruchy" chování/ koncentrace, PTSP, agresivita, násilí
2020/ 24/1 Shrnutí znalostí a vyhodnocení výcvikuSoučástí vzdělávání jsou individuální supervize, které by měly proběhnout v rozsahu nejméně 25 terapeutických sezení po čtyřech terapeutických sezeních s jedním dítětem a jedním adolescentem. O supervizorech budeme informovat po zahájení výcvik.
Po absolvování výcviku dostanou účastníci certifikát Institutu psychoterapie dětí a rodičů.


---- PŘEDNÁŠEJÍCÍ ----

MUDr.Peter Pöthe (Praha), psychoanalyticky orientovaný psychiatr a psychoterapeut dětí a dospívajících, lektor odborných kurzů a přednášející na VŠ, autor odborných publikací a monografií, psychoterapii dětí se věnuje od r. 1995, zakládající člen a jednatel IPDAR. (více na www.dr-pothe.com)

Mgr.Petr Sakař, Ph.D. (Brno), psychoanalyticky orientovaný psycholog a psychoterapeut dětí a dospívajících, publikuje, přednáší a lektoruje o psychologii a psychoterapii dětí a dospívajících, psychoterapii dětí se věnuje od r. 2004, jednatel IPDAR. (více na www.psychologie-psychoterapie.cz).

Mgr.Martin Galbavý (Praha), psychoanalyticky orientovaný psychoterapeut specializující se na práci s dětmi a rodinou, má bohaté zkušenosti s prací s opuštěnými a traumatizovanými dětmi, přednáší a pracuje jako terapeut v organizaci Za branou a výkonný ředitel Institutu poradenství a psychoterapie Modré dveře. (více na www.galbavy-psychoterapie.cz)

Mgr:Radka Košňarová (Praha) , rodinná terapeutka se specializací na práci s rodinou řešící konflikty ve vztazích, dopady rozchodu a rozvodu rodičů na děti. Má dlouhodobé zkušenosti s využíváním metody mediace jako nástroje vedoucím k dohodě rodičů v konfliktu. Vede pracoviště Ambulantně terénního centra organizace Dům tří přání zaměřené na práci s dětmi a jejich rodinami v náročné životní situaci. Privátně se věnuje rodinnému poradenství a terapeutické práci s adolescenty (více na www.radkakosnarova.cz )

--- MÍSTO ----
Praha, bude upřesněno


--- CENA ----

23.000 Kč (do 30.4.2018)
26.000 Kč (po 30.4.2018)

Za individuální supervize se platí supervizorům dle jejich ceníků.


Počet účastníků je omezený.


--- PLATBA ----

Pokyny k platbě obdržíte e-mailem po registraci.

IČO/
Fakturační údaje
Your answer
Registruji se:
Příjmení
Your answer
Jméno
Your answer
Organizace
Your answer
Ulice a č.p.
Your answer
Město
Your answer
PSČ
Your answer
Email
Your answer
Telefon
Your answer
Vaše komentáře nebo dotazy
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms