HUB.05 Rol Yapma Oyunu Kayıt Formları
Oyun Adı: #9-01: The Cost of Enlightenment
GM: Özgür Aşık
Sistem: Pathfinder Society RPG
Tecrübe: Gereksiz – Yeni başlayan
Oyuncu Sayısı: 4
Açıklama: Qadira'nın Qaharid şehri firuze taşı madenleri ve çömlek işçiliği ile ünlü olmasının yanında Beyaz Tüy Keşişlerinin de ibadet merkezidir. Son zamanlarda Roidira Kültü, şehri kutsal mekan kabul ederek yerleşti. İlk başta zararsız olan kült üyeleri daha sonradan garip davranışlar göstermeye başladı, bölgedeki bir Society bağlantısı bu davranışların kültün, şehri çevreleyen yabanda buldukları bir keşfe bağlıyor ve araştırılması için bir ekip istiyor. Kahramanlarımız Qaharid yabanında Kültün izini sürüp ne keşfettiklerini öğrenebilecekler mi?


Oyun Adı: #6-06 Hall of the Flesh Eaters
GM: Ege Kırlıoğlu
Sistem: Pathfinder Society RPG
Tecrübe: Gereksiz – Yeni başlayan
Oyuncu Sayısı: 4
Açıklama: Shackles Bölgesinin kuzeyinde uzanan Gloomspire kalın sis perdesi arkasında öylece durmaktadır ve bu durum birçok kaşifin dikkatini cezbetmektedir. Yakın zamanda bir Pathfinder tarafından yapılan bir keşif sayesinde Gloomspire'a güvenli bir şekilde gitmek mümkün hale gelmiştir. Tek mesele; oraya giden tek ekip Pathfinder Society üyeleri değildir.


Oyun Adı: #9-04: The Unseen Inclusion
Gm: Fatih Tepgeç
Sistem : Pathfinder RPG
Tecrübe: Gereksiz – Yeni başlayan
Oyuncu Sayısı : 4
Konu: Thuvian kenti Merab son on yılda istikrarlı bir şekilde büyüme göstermiştir. Bu büyüme çalışmaları sırasında inşaat ekipleri Antik Osirion ve Tekritanin Ligi'nden kalma sayısız eserle karşılaşırlar. Yakın zamanda işçiler içinden korkunç çığlıklar yükselen bir harabeye ulaşır. Bunun üzerine Pathfinder Society keşfedilen yıkıntıyı incelemek ve ortaya çıkan bu durumu çözebilmek amacıyla ajanlarını yollar.


Oyun Adı: Northbury'de Bir Gece
GM: Karcan Ural
Sistem: Dungeons and Dragons 5th Edition
Tecrübe: Tecrübeli veya tecrübesiz farketmez
Oyuncu Sayısı: 3-5
Tür: Gizem, Hayatta Kalma
Konu: Kaptan Jormund'un bu görevi bir grup maceracıya ve paralı askere verecek olmasından ötürü utandığı yüzünden okunuyordur. Eski ihtişamlı günlerinden uzak olan Harmonia Krallığı merkeze uzak bölgelerde gerekli korumayı sağlayamamaktadır. Bu yüzden sınır köylerine, kasabalarına yardım etmek için paralı gruplar ayarlanmaktadır.
Göreviniz başkentin güneyindeki Northbury ismindeki bir köyün problemini çözmek. Başkente birkaç gün içinde gelmiş olan mesaja göre köylüler köyün dışına çıktıkları vakit tek tek avlanmaya başlıyorlarmış. Onları avlayan kişinin veya "şey"in durdurulması ve ne olduğununda öğrenilmesi gerekiyor. Kaptan Jormund'un dediğine göre bu köyün yakınlarında son birkaç ay içerisinde ticaret kervanlarının ve yolcuların kaybolmaya başladığıyla ilgili haberler de gelmiş.

NOT: Yanımda hazır karakterler olacak. Ama karakter hazırlamasını bilenler resmi D&D 5E kaynaklarından 27 point buy ile standart başlangıç ekipmanlı level 4 karakter yaratabilirler.

Oyun Adı: The Last Hunt
Gm: Mehmetcan Özkök
Sistem : Generic
Tecrübe: Gereksiz – Yeni başlayan
Oyuncu Sayısı : 3
Konu: Geçimini avcılıkla yapan Norsword beyliği bu kışa stokları dolu giriyor fakat mevsimin son avı için kuzeye giden grup (oyuncular) pek iyi haberlerle geri dönmüyor.
Bu isimsiz kara parçasının üzerinde yaşayan toplumlar kendi içlerinde farklı ırkların varlığından haz etmezler. Fakat Norsword bu son av için Kuzey alanına gitmek zorundadır. Hangi ırktan olursa olsun uzman avcıları ve savaşçıları kabul edeceğini duyurdu. Avcılara bir halk kahramanı ve askerler eşlik edecektir.
Karakterleri oyun masasında birlikte planlayacağız.
(Irklar: İnsan, Norse, Jingen, Elf, Dwarf)
(Oyunda rol yapma ön planda olduğundan karakter sınıfınız ve ekipmanınız karakterinizin arka planına/hikayesine göre belirlenecek. Oyuna gelmeden önce karakteriniz için orta çağ fantazi kapsamında bir plan yapabilirsiniz (bir başka deyişle D&D evreni gibi düşünebilirsiniz) )
-
Oyun için gerekli materyalleri tedarik edeceğim. Oyun esnasında not almak için kendi kağıdınızı ve kaleminizi getirmenizi de ayrıca tavsiye ederim. Varsa kendi zarlarınızı da getirebilirsiniz.


Oyun Adı: Escape From Braxis
GM: Caner Ünsal:
Sistem: Cypher D20
Setting: StarCraft
Tecrübe: Gerektirmez
Oyuncu Sayısı: 4-5
Özet: Hikaye, Blizzard firmasının Heroes of the Storm adlı bilgisayar oyunu için yaptığı mini “Escape from Braxis” hikayesinin FRP canlandırmasıdır. Oyuncular 5 farklı sınıf olarak düzenlenmiş karakterlerden birini seçerek Zerg Araştırmaları Merkezindeki güvenlik amaçlı orada bulunan bir grup askeri canlandırmaktadırlar. StarCraft hikayelerinde hemen her zaman olduğu gibi Zerg türünden yaratıklar ile deney yapmaya kalkan Terra’lılar (Terranlar) işin sonunda olacakların sorumluluğunu baştan kabul etmek durumundadırlar.

İsim - Soyisim *
Your answer
Cep Telefonu *
Your answer
Birinci Tercih *
İkinci Tercih *
BİRİNCİ TERCİHTEN FARKLI OLMAZSA KAYIT GEÇERSİZ SAYILACAKTIR
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms