Культура і пандемія: обговорення аналітичної записки і дискусія
Культура є частиною самореалізації й дозвілля людини. Право на вільну участь у культурному житті спільноти закріплене у 27 статті Декларації прав людини. У довгостроковій перспективі залучення у культурні активності може позитивно впливати на фізичне та психічне здоров’я і добробут як на індивідуальному, так і колективному рівнях. Крім цього, доступ до культури є можливістю відпочивати, навчатися, формувати спільноту.

Однією з особливостей сектору культури є масові заходи, зокрема фестивалі, бієнале, концерти, кінопокази, вистави. Пандемія COVID-19 спричинила хвилю закриття закладів культури й трансформацію культурних подій. Більшості культурних інституцій і організацій як в Україні, так і поза її межами довелося адаптувати свої заходи під цифровий формат, часто без попередньої підготовки або навичок проведення подій онлайн. Серед наслідків – прискорення діджиталізації, тимчасова необхідність працювати онлайн, зменшення можливостей для нетворкінгу й міжінституційної співпраці. За оцінками експерт_ок, пандемія також скоротила кількість робочих місць у секторі культури.

Для того, щоби зрозуміти вплив пандемії COVID-19 та її наслідків на культурний і креативний сектор? ми описали й проаналізували основні аспекти реагування на пандемію COVID-19 з боку органів влади в Україні у 2020-2021 роках, забезпечення доступу до культурних послуг і потреб та вплив пандемії на зайнятих у секторі.

30 листопада об 11:00 запрошуємо на презентацію аналітичної записки про вплив пандемії на сферу культури в Україні. Після презентації ми обговоримо з представни_цями органів влади та закладів культури ці проблеми і поміркуємо, що потрібно зробити:

— Як пандемія вплинула на сферу культури?
— Які заходи можуть допомогти зменшити негативний вплив пандемії в коротко- і довгостроковій перспективі?
— Які «уроки пандемії» потрібно врахувати у сфері культури?
— Наскільки ми готові до нової хвилі пандемії, і чи змінилось щось у підході вирішення цих проблем?

Учасни_ці дискусії:
— Тетяна Філевська, в.о. генерального директора Українського інституту
— Оксана Бруй, директорка Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація
представник Міністерства культури та інформаційної політики (узгоджується)
— Яна Барінова, Директорка Департаменту культури Київської міської державної адміністрації
— Оксана Хмельовська, кураторка програм з професійного розвитку Книжкового арсеналу.

Подія відбудеться онлайн у Zoom. Подія також транслюватиметься на сторінці Cedos у Фейсбуці.

Цю подію ми проводимо у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Ім'я *
Прізвище *
Електронна адреса *
Яку організацію/установу ви представляєте? *
Яка ваша позиція в цій організації/установі? *
Чи є у вас питання, які ви б хотіли обговорити під час події?
Чи хочете ви отримувати розсилку з можливостями та дослідженнями від аналітичного центру Cedos? *
Я даю згоду на збір та обробку моїх персональних даних, що вказані в цій формі, та зберігання їх організаціями-організаторами без права передачі третім особам або організаціям. *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy