Registracija į Polocko g. 52 apžiūrą ir konsultacijas medinių namų šeimininkams prie istorinio Vilniaus medinuko
Veda Saulius Sakalas

Medinių namų šeimininkams, ar svarstantiems tokiais tapti, kyla begalė klausimų, kaip paversti savo namą ilgaamžiais, patikimais ir jaukiais namais. Specialios Heritas konsultacijų sesijos metu naudingų patarimų duos daug medinukų per du dešimtmečius naujam gyvenimui prikėlęs meistras-restauratorius Saulius Sakalas. Pakalbėti apie medinių namų sveikatą, pasisemti idėjų tuos, kam rūpi ne tik patogiai įsikurti, bet ir išlaikyti kuo autentiškesnį namo pavidalą kviečiame prie vieno gražiausių Vilniaus medinukų, esančio Užupyje, Polocko g. 52.

Saulius Sakalas Polocko 52 švelniai vadina medinuku-gražuoliu ir sako, kad namą reikia suvokti kaip gyvą darinį - dalį savęs, todėl pirmiausia kviečia pažinti jo istoriją, aprašytą ne tik dokumentuose, bet ir sienose, dažų sluoksniuose, namo formose ir jų kaitoje. Pasak meistro, tokia apžiūra - tarsi sveikatos patikrinimas, kai aprašoma namo negalavimo istorija ir jo valdytojų žalingi įpročiai, kartu numatomas tolimesnis tokio sergančio namo gydymas ir priežiūra. Naudodamas šį medinuką kaip pavyzdį, patyręs meistras paaiškins į ką derėtų atkreipti dėmesį kiekvienam turinčiam medinį būstą, kodėl reikėtų kelis kartus apsvarstyti prieš keičiant šimtą ir daugiau vasarų bei žiemų atlaikiusias dailylentes naujomis, aptars šiltinimo ir tinko išsaugojimo, sienojų keitimo ir protezavimo, grindų ir stogo konstrukcijų klausimus.

PASTABA: norime atkreipti dėmesį, kad Polocko 52 apžiūroje dalyvaujančių skaičius yra labai ribotas. Vieta dirbtuvėse Jums rezervuojama TIK gavus patvirtinimą. Patvirtinimą gausite nurodytu elektroniniu paštu per 4 d.d.

Medžio meistrystės dirbtuvėse Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios I a. meistrai bus viso renginio metu. Kviečiame ateiti ir pasitarti rūpimais klausimais bet kuriuo Jums patogiu metu

Gegužės 4 d. šeštadienis 10:00 – 11:30
Vardas Pavardė *
Elektroninis paštas *
Patikrinkite, ar teisingai įvestas el. paštas!
Elektroninis paštas (pakartokite) *
Telefono numeris *
Patikrinkite, ar teisingai įvestas Jūsų telefono nr.!
Trumpai apibūdinkite, kokio nekilnojamojo medinio paveldo objekto valdytojas/a esate (miesto/kaimo, gyvenamas/ūkinis/daugiabutis pastatas, ar įrašytas į kultūros vertybių registrą, adresas, kodas KVR) *
Įkelkite savo namo, jo probleminės dalies nuotrauką/ų *
Required
Kokiais rūpimais klausimais norėtumėte pasikonsultuoti? *
*
Sutinku gauti naujienas apie Heritas kūrybines dirbtuves ir parodą. Būtina, kad galėtume Jums patvirtinti registraciją ir atsiųsti informaciją apie dalyvavimą kūrybinėse dirbtuvėse.
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service