Viktorīna "Gliemezim pa pēdām"
Personas dati un informācija tiks apstrādāta tikai konkrētās viktorīnas uzvarētāju noteikšanai un tiks dzēsta pēc dalībnieku apbalvošanas.
Vārds, uzvārds *
Vecums *
Tālrunis saziņai *
Ludzas novada BJC logo ir krāsains gliemezis, kas simbolizē mākslas, mūzikas un dejas simbiozi. Kas ir logo autors?
Captionless Image
BJC vairākkārt mainīja savas telpas, līdz 1975. gadā pārcēlās uz telpām Latgales ielā 129. 1993. gadā šo ēku ar Zviedrijas Sarkanā Krusta finansiālo palīdzību iegādājās Latvijas SK Ludzas komiteja. Pateicoties ciešai un radošai sadarbībai ar Ludzas komitejas priekšsēdētāju, centrs turpināja izmantot telpas kā īrnieki. Kas toreiz bija Latvijas Sarkanā Krusta Ludzas komitejas priekšsēdētāja?
Captionless Image
20.gadsimta 60.gados Ludzas Pionieru un skolēnu namā tehniskās jaunrades pulciņus vadīja talantīgs pedagogs Vladimirs Matjušenoks, kurš vēlāk kļuva par "namiņa" direktoru. Kāds tehniskās jaunrades virziens bija īpaši populārs un pieprasīts skolēnu vidū?
20.gadsimta 70. - 80. gados erudītās skolotājas Veras Kuzņecovas vadībā darbojās pulciņš, kas guva augstus sasniegumus valstī (1978.gadā 1 vieta valstī u.c.). Pulciņa audzēkņi nodarbojās ar izpēti un kolekcionēšanu. Ko pētīja un krāja skolēni?
Namiņa metodiķes Antonijas Tretjakovas vadībā 20. gadsimta 80. gados darbojās jauno korespondentu pulciņš, kura audzēkņi sarakstījās ar izceļojušo latgaliešu pēctečiem Sibīrijā, vienaudžiem no Ukrainas, Kaukāza, Karēlijas, Jakutijas u.c. Pulciņš piedalījās starptautiskos konkursos un guva godalgotas vietas. Ar cik adresātiem sarakstījās pulciņa audzēkņi?
Captionless Image
20. gadsimta 90. gados metodiķes Antonijas Maslovskas vadībā Skolēnu namā jaunāko klašu skolēni darbojās interešu klubā, kur iepazina un pētīja latviešu tautas tradīcijas, dzīvesziņu, dabu un vēsturi. Klubiņš tika nosaukts vienā no A.Brigaderes literārā darba tēla vārdiem. Kā saucās šis klubs?
Captionless Image
Vairāk kā 10 gadus "namiņa" paspārnē darbojās literārās jaunrades klubs "Dzejupīte", kurā darbojās, rakstīja un prezentēja savus literāros darbus rajona skolu skolēni. Kluba darbību koordinēja Antonija Tretjakova. Kluba literārais konsultants un iedvesmotājs bija ...
Captionless Image
1991. gadā Latvijā tika atjaunota Mazpulku biedrības darbība. Šobrīd tā ir viena no lielākajām jauniešu organizācijām Latvijā. Mazpulku kustība kļuva populāra arī Ludzas rajonā. 90.gados rajona skolās darbojās 10 mazpulku organizācijas, kuras koordinēja "namiņa" direktore Eleonora Obrumāne. Pirmo mazpulku bijušā Ludzas rajona teritorijā atjaunoja pensionētais skolotājs Eduards Dukšta. Kur bija atjaunots pirmais mazpulks?
Captionless Image
Ludzas rajona skolēnu un pedagogu vairāku gadu garumā vāktās teikas, leģendas un nostāstus par pilskalniem, akmeņiem, nogrimušām pilīm metodiķes Antonija Tretjakova un Solvita Kovaļenko apkopoja grāmatā. Tā tika izdota 2002. gadā. Kāds ir šīs grāmatas nosaukums?
Captionless Image
2020. gadā dzejniekam un māksliniekam A.Kūkojam apritēja 80 gadi. 1996.gadā A.Kūkojs kopā ar domubiedriem Mākslas skolā noorganizēja pirmo skolu jaunatnes radošo festivālu Ludzā. Laika gaitā organizatoriskās rūpes par festivāla norisi pārņēma Ludzas novada BJC. Kāds ir šī festivāla nosaukums?
Captionless Image
Ludzas novada BJC šobrīd darbojas divi riteņbraukšanas pulciņi. Pulciņa audzēkņi regulāri piedalās CSDD Jauno satiksmes dalībnieku konkursā, ir pārstāvējuši Ludzas novadu dažādās konkursa atlases kārtās. Augstu sniegumu sacensībās izdevās sasniegt Jauno satiksmes dalībnieku pulciņa (skolotājs V.Strogonovs) audzēknei Agnesei Sidorovai, kura 2003. gadā Latvijas izlases sastāvā pārstāvēja valsti Eiropas sacensībās. Kādā valstī notika sacensības?
Captionless Image
Katru gadu BJC organizē VISC izsludinātā skatuves runas konkursa atlases kārtu Ludzas novadā. Ilgus gadus šis konkurss noritēja ar nosaukumu "Zvirbulis". Skolas gados šajā konkursā piedalījās un laurus plūca Kārsavas vidusskolas audzēknis, kurš aizraušanos ar skatuves runu mūsdienās ir pārvērtis par savu profesionālo nodarbošanos? Kā sauc šo aktieri?
2006. gada 27. maijā Dzintaru koncertzālē notika 5. Latvijas Radio Jauno izpildītāju konkursa "Jaunās Zvaigznes" fināls. Konkurss bija veltīts komponista I.Kalniņa daiļradei. Galveno balvu žūrija piešķīra "Ogres blūza brāļiem", bet komponists, izmantojot savas balss un autora tiesības, par labāko savas dziesmas muzikālo priekšnesumu atzina popgrupas "Cielaviņa" (sastāvs Agnese Kivrāne, Elza Broka, Evija Čaplinska, Kristīne Jupatova) muzikālo sniegumu. Popgrupas vadītāja Lolita Greitāne. Kādu Imanta Kalniņa dziesmu izpildīja popgrupas meitenes?
Captionless Image
2016. gada 28.maijā Ludzā notika grandiozs festivāls, kura organizēšanā un veiksmīgā norisē iesaistījās gandrīz visu pilsētas iestāžu darbinieki un brīvprātīgie. Tas bija liels izaicinājums uzņemt 5 tūkstošus lielu un mazu dejotāju no visas Latvijas. Kāds ir šī festivāla nosaukums?
Captionless Image
Vairāk kā 10 gadus enerģiskās skolotājas Sarmītes Stapules vadībā centrā darbojas jauniešu tautas deju kolektīvs "Žeperi". Kolektīvs regulāri ir piedalījās gan pieaugušo, gan skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos. Jaunieši dejojuši Vācijā, uzstājās Krievijā Veļikajos Lukos, piedalījās Jaunrades deju konkursos Ogrē un Valmierā. Ko nozīmē kolektīva nosaukums "Žeperi"?
Captionless Image
2020. gadā Ludzas novadā pirmo reizi tika pasniegta Jauniešu gada balva dažādās nominācijās. Kurš Ludzas jaunietis/e ieguva galveno - 2019. Gada jaunieša titulu?
Captionless Image
Centra paspārnē darbojas viena no vecākajām Ludzas novada jauniešu organizācijām. Tās vadītājas laika gaitā ir bijušas Svetlana Rimša, Tatjana Juškāne, Solvita Binovska. Kāds ir šīs jauniešu organizācijas nosaukums?
Mācību gada nogalē Ludzas novada BJC rīko pulciņu gada noslēguma pasākumu. Kāds ir šī pasākuma nosaukums?
Captionless Image
Paldies par iesniegtajām atbildēm!
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy