Registrace na turnaj v Beerpongu Jižák LIVE! 25. 4. 2023
Základní informace:
Začátek turnaje cca 18:00
Tým = 2 lidi
Registrace UZAVŘENA
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Jižák LIVE! – Beerpong pravidla hry *

·         Tým tvoří 2 hráči*ky. Od startu turnaje je složení týmu neměnné.

·         U jednoho stolu proti sobě stojí dva týmy, každý u svého konce. Na obou koncích stolu si týmy rozestaví 6 kelímků, do kterých rovnoměrně rozlejí pivo. Těchto 6 kelímků týmy rozestaví před sebe do předkreslené formace trojúhelníku s vrcholem směřujícím k soupeři. Na kraj stolu na pravou stranu do předkresleného kolečka postaví každý tým jeden kelímek s vodou na omývání míčku. Každý tým má k dispozici jeden ping-pongový míček.

·         Cílem hry je míčkem postupně trefit všech 6 soupeřových kelímků s pivem, a to dříve než soupeř. Týmu, kterému se to tak povede, vítězí v zápase.

·         Před zápasem proběhne stříhání „kámen, nůžky, papír“ mezi zvolenými zástupci z obou týmů. Vítěz zahajuje hru.

·         Týmy se v házení na kelímky střídají pravidelně vždy po jednom hodu. Pokud se hráč/ka trefí do soupeřova kelímku, je tento kelímek odstraněn ze hry a soupeřící tým ho musí vypít (kdo ho bude pít je již na interní domluvě každého týmu). Všichni hráči se v házení pravidelně střídají a toto pořadí se v průběhu jedné hry nesmí měnit. Pro další zápasy se může určit nové pořadí.

·         Existují dva způsoby házení. Hod přímý a hod s odrazem. Při obou způsobech házení musí při odhodu míčku zůstat hráčův loket za hranou konce stolu. V případě porušení tohoto pravidla se tento hod nepočítá a pokračuje soupeřící tým.

o   Hod přímý míří přímo na kelímky. Soupeř nesmí do dráhy letu míčku nijak zasahovat (fyzicky ani např. foukáním). V případě úspěšného zasáhnutí kelímku, je tento kelímek odstraněn ze hry.

o   Hod odrazem míří na kelímky s pomocí odrazu o stůl. Hod odrazem může být blokován (např. vyražením či chycením míčku) a to ale až po kontaktu míčku se stolem. V případě zasáhnutí kelímku s použitím odrazu je odstraněn ze hry právě tento kelímek a jeden další libovolný. Celkem je tedy hod s odrazem za dva kelímky.

·         Každý tým má možnost kdykoliv před svým hodem přestavět formaci kelímků, na které hází. Kelímky se však vždy musí mezi sebou dotýkat a tvořit formaci trojúhelníku, kosočtverce, popř. trojúhelníku bez jednoho vrcholu. Poslední dva kelímky mohou být postaveny za sebou nebo vedle sebe. Poslední kelímek je postaven na střed konce stolu. Vždy se daná formace dává na konec stolu, co nejvíce na střed. Žádná jiná formace kelímků není povolena.

·         Pokud hráč/ka např. svou nešikovností převrhne jeden nebo více kelímků svého týmu, jsou tyto kelímky počítány jako trefené a musí být odstraněny ze hry. Pokud jsou takto převrhnuty všechny zbývající kelímky týmu, tento tým tak zápas prohrává.

·         Pokud míček rotuje po nebo vně okraje kelímku a ještě se nedotkne hladiny piva, je možné jej vyfouknout ven. Pokud se to bránícímu týmu podaří, pokračuje se dále ve hře. Jakmile se míček hladiny piva dotkne, počítá se tento kelímek jako trefený i když se míček třeba podaří vyfouknout ven.

·         Rozptylování soupeře jakýmkoli způsobem je povoleno, pouze však na vlastní polovině. Nesmí se ale nepřetržitě zakrývat výhled na kelímky. Cílem je, aby hráči viděli, kam házejí.

·         Pokud při hodu přímo zasáhnete soupeře do ruky (či jiné části těla), která se nachází v dráze letu míčku do kelímku (nad stolem), zasažený tým musí ze hry odstranit jeden trestný kelímek.

·         Prudká střela s cílem zasáhnout pouze soupeřovi ruce je však zakázána a nezapočítává jako trestný kelímek. Za prudkou střelu se považuje hod rychlejší než ostatní v dosavadním průběhu hry tohoto hráče.

·         Hra končí v momentě, kdy jeden z týmů trefí poslední soupeřův kelímek (poslední dva kelímky v případě hodu odrazem). Tímto tento tým vyhrává hru. V případě, že se zápas hraje déle než 15 minut, má rozhodčí možnost zápas ukončit a v případě stejného počtu zbývajících kelímků nařídit pivní štafetu, která rozhodně o vítězi. Poražený tým vždy dopíjí všechna piva, která zůstala na stole.

Required
Submit
Clear form
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy