Samovrednovanje za nastavnike

Poštovane kolege, molimo Vas za sudjelovanje u samovrednovanju naše škole putem ovog upitnika.
Cilj (ili svrha) samovrjednovanja je:
• utvrđivanje trenutačnoga stanja i usporedba s primjerima dobre prakse
• utvrđivanje potencijala za unaprjeđenje
• sustavno unaprjeđenje kvalitete.
Sudjelovanje je anonimno, stoga Vas molimo da budete iskreni.
    This is a required question
    This is a required question
    Jesam li spreman za ovaj nastavni predmet uzimajući u obzir moje znanje o gradivu koje ću obrađivati ?
    Vode li moji pedagoški ciljevi dovoljno računa učeničkim potrebama, sposobnostima, interesima i motivaciji ?
    U mojim planovima su predviđeni različiti oblici rada u funkciji učinkovita stjecanja znanja i vještina učenika
    U mojim planovima vremenski je usklađena obrada zajedničkih tema za više predmeta
    Moje pripreme za nastavni sat imaju jasnu strukturu
    Za pripremu koristim Internet i druge izvore
    Dobre pripreme razmjenjujem s kolegama
    Prije obrade novog provjeravam usvojenost starog gradiva
    Planiram poticanje učenika za korištenje njihovog predznanja
    Izrađujem nastavne materijale potrebne za nastavni sat
    Nakon održanog sata bilježim zapažanja i koristim ih u slijedećim pripremama
    Please enter one response per row
    Nastojim se jasno i pravilno izražavati na satu
    Provjeravam jesu li učenici razumjeli pitanja i upute
    Potičem učenike da iznose svoja mišljenja i zapažanja, vode raspravu
    Svakom učeniku obraćam se s uvažavanjem
    Potičem solidarnost i odgovornost u radu sa skupinama
    Dinamiku rada prilagođavam mogućnostima učenika
    Tijekom nastavnog sata rezimiram obrađeno gradivo
    Procjenjujem organizaciju i racionalnost nastavnog procesa i na temelju uočenoga korigiram način rada i sadržaj sata
    Trudim se da primjeri koje zadajem budu zanimljivi i povezani s iskustvom učenika
    Potičem učenike da pri učenju novoga koriste znanja i vještine stečene u drugim područjima
    Pohvalama motiviram učenike
    Please enter one response per row
    Potičem učenike da sebi postavljaju kratkoročne i dugoročne ciljeve i zadatke
    Potičem učenike na odgovornost za vlastito napredovanje
    Potičem učenike da odgovorno procjenjuju svoje znanje
    Pri vrjednovanju znanja pitam učenika za mišljenje
    Pri vrjednovanju znanja pitam razredni odjel za mišljenje
    Na satu primjenjujem različite oblike i metode rada jer učenici imaju različite stilove učenja, sposobnosti i interese
    Upućujem učenike na razne tehnike učenja
    Učim učenike da razlikuju bitno od nebitnoga
    Ocjenjivanje koristim za procjenu učinkovitosti svoje nastave, rada učenika i budućeg planiranja i pripremanja
    Ocjenjivanje vršim sukladno Pravilniku o ocjenjivanju
    Please enter one response per row
    Učenike upućujem na uvažavanje i drugačijeg mišljenja
    Učenike potičem da razvijaju odgovornost za osobno zdravlje
    Učenike potičem da ostvaruju svoje potrebe ne ugrožavajući druge
    Svi zainteresirani upoznati su sa sadržajem pravila o sigurnosti učenika
    Postoje dobre procedure za sprečavanje nasilja i netrpeljivosti među mladima
    Osjećam se odgovornim za sigurnost učenika u školi
    Obveze koje imam u vezi sa sigurnosti učenika u školi su jasne i precizne
    Sve osoblje u školi radi na stvaranju klime međusobnog povjerenja, poštovanja, uvažavanja …
    Svjestan sam da je moje ponašanje primjer učenicima, roditeljima i kolegama
    Svake godine zadužen sam za jednu izvannastavnu aktivnost
    Please enter one response per row
    U školi se njeguje pozitivna socijalna klima, međusobna suradnja i uvažavanje
    Svi u školi se potiču na toleranciju, uzajamno uvažavanje, poštovanje, suradnju, brigu o drugima itd.
    Kod učenika razvijam odgovornost za postupke
    Kod učenika razvijam suradničke odnose
    Podržavam učenike i pomažem im da organiziraju različite vrste aktivnosti
    Upoznat sam s programom stručnog usavršavanja nastavnika u školi
    Imate li mogućnost utjecati na izbor tema i oblika stručnog usavršavanja u školi
    Please enter one response per row
    Promoviraju se jednake mogućnosti radnika i polaznika, a diskriminacija se izbjegava u svim aktivnostima.
    Prava i obveze polaznika i radnika jasno su definirane statutom ustanove.
    Sva postignuća ustanove, polaznika i radnika dostupna su i redovito se objavljuju
    Postoje procedure za prepoznavanje i uspješno rješavanje novonastalih problema u komunikaciji
    Poduzimaju se aktivnosti za poboljšanja međuljudskih odnosa radnika i polaznika.
    Informacijski se sustav koristi za redovito informiranje svih polaznika, radnika i dionika.
    Razvijena su partnerstva s vanjskim dionicima i redovito se unaprjeđuju.
    Razvijaju se partnerstva s drugim ustanovama za strukovno obrazovanje radi poboljšanja odgojno-obrazovnoga procesa.
    Postoje učinkovite metode i postupci za promicanje ustanove za strukovno obrazovanje na lokalnoj, regionalnoj i široj razini.
    Please enter one response per row