Young Makers - zgłoszenia do projektu - REKRUTACJA DO 31 STYCZNIA

FabLab jest miejscem, w którym idee nabierają formy fizycznej - stworzysz tu wszystko, co tylko wymyślisz! Chcemy Cię zaprosić do tego mejkerskiego świata, żebyś razem z nami poszerzał swoją wiedzę i zdobywał nowe umiejętności.
W trakcie projektu Young Makers dostajesz możliwość wyboru warsztatów, do których poczujesz największą zajawkę. Obróbka drewna, programowanie i elektronika, modelowanie 3d, szycie, praca z ploterem laserowym i frezarką CNC - to jedynie wierzchołek góry doświadczenia, jakie możesz zdobyć w FabLabowym świecie.

Opis zajęć, które możesz wybrać:

Modelowanie 3d i prototypowanie
Zazwyczaj proces tworzenia zaczyna się od projektu. Zajęcia z Autodesk Fusion 360 i Sculptris pomogą Tobie rozwinąć umiejętności niezbędne do przeniesienia pomysłów na projekt w komputerze. Podczas kursu dowiesz się, jak wykorzystać Fusion 360 do prototypowania projektów przy użyciu plotera laserowego, drukarki 3d lub maszyn CNC.

Podstawy kodowania i elektroniki
Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy elektroniki oraz kodowania. Podczas zajęć nauczysz się jak w prosty sposób przenieść język programowania na ruch maszyny korzystając z płytek prototypowych Arduino.

Szycie
Obecnie umiejętność szycia staje się coraz mniej popularna. Wolimy kupić coś nowego, a nie wykonać lub naprawić. Podczas tego kursu będziesz mógł/mogła nauczyć się podstaw obsługi maszyn do szycia.

Podstawy obsługi maszyn CNC
Jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w dzisiejszych czasach jest nie tylko projektowanie, ale również zdolność stworzenia działającego prototypu/produktu. Dzięki zajęciom z obsługi drukarek 3d, ploterów laserowych oraz frezarek cnc będziesz w stanie przełożyć projekty z komputera na realny projekt.

Podstawy Stolarstwa
Obróbka drewna jest bardzo pożądaną umiejętnością wśród pracodawców. Połączenie zdolności stolarskich z wykorzystaniem frezarek cnc oraz projektowaniem przestrzennym daje wiele możliwości rozwoju i zwiększa konkurencyjność na rynku pracy. Na szkoleniu poznasz podstawy obsługi elektronarzędzi, dowiesz się jak odróżniać rodzaje drewna i wiele więcej. Zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce, zwiększając swoje szanse na rynku pracy jako stolarz XXI wieku.

Dodatkowo podczas trwania projektu odbędzie się dużo więcej różnych warsztatów i spotkań z ludźmi z różnych branż oraz warsztatów specjalistycznych.

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 31 STYCZNIA!

Untitled Title
Adres e-mail: *
Your answer
Imię: *
Your answer
Nazwisko: *
Your answer
Telefon kontaktowy: *
Your answer
Miejscowość: *
Your answer
Miejsce zamieszkania: *
Your answer
Wiek: *
Your answer
Opisz swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe (czym się zajmowałaś/zajmowałeś, jakie masz umiejętności, osiągnięcia). *
Your answer
Napisz, dlaczego chciałabyś/byś uczestniczyć w projekcie Young Makers. *
Your answer
Na ile oceniasz swoje zdolności manualne?
bardzo źle
bardzo dobrze
Zadanie
Większość projektów, do tworzenia których wykorzystywane są nowoczesne technologie, powstaje na komputerze. To właśnie z pomocą odpowiednich aplikacji wydrukujesz prototyp na drukarce 3D czy wytniesz element mebla na frezarce cnc.
Do tego jednak potrzebny będzie model 3D.
Spróbuj swoich sił w jednym z najprostszych programów do projektowania przestrzennego, jakim jest Tinkercad firmy Autodesk.

Link do programu: https://www.tinkercad.com/

Stwórz projekt, którym przekonasz nas, że to właśnie Ty powinnaś/powinieneś znaleźć się w projecie Young Makers!

*Tutoriale znajdziesz na: https://www.youtube.com/channel/UCW4ffos6TdkIGxQqdz2YezA
** Wykonanie modelu 3D nie jest wymagane do ukończenia procesu rekrutacji

Link do modelu 3D, który stworzyłaś/stworzyłeś:
Your answer
Jakie są Twoje oczekiwania związane z udziałem w projekcie? *
Your answer
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Stowarzyszenie Robisz.to informuje, iż:
1) Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Robisz.to z siedzibą Gdańsku pod adresem: ul. Hokejowa 16/8, 80-180 Gdańsk
2) Dane osobowe są przetwarzane:
• w celach związanych z udziałem Pani/Pana w procesie rekrutacji do Projektu, udziałem w Projekcie i realizacją tego Projektu (art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia), który Stowarzyszenie Robisz.to realizuje na podstawie umowy zawartej z Fundacją Orange Polska.
• w celach archiwalnych (dowodowych) dla zabezpieczenia informacji na wypadek prawnej potrzeby wykazania faktów, co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (art. 6 ust. 1 lit. F Rozporządzenia),
• w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia)
• w celach statystycznych.
3) Nie przekazujemy danych osobowych poza teren Polski.
4) Dane osobowe, będą przechowywane przez okres realizacji Projektu, czyli działań skierowanych zarówno do uczestników bieżącej edycji Projektu jak i absolwentów kolejnych edycji.
5) W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługuje Pani/Panu:
a. prawo dostępu do tych danych osobowych oraz otrzymania ich kopii,
b. prawo do sprostowania tych danych,
c. prawo usunięcia danych, z zastrzeżeniem pkt. 4,
d. ograniczenia przetwarzania danych,
e. prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
f. prawo do przenoszenia danych,
g. prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
h. prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,
6) W sprawach danych osobowych i realizacji praw może się Pan/Pani kontaktować z Stowarzyszeniem Robisz.to przez email: kontakt@robisz.to, telefon: 665123041, lub pisemnie na adres siedziby Stowarzyszenia.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service