Badanie postrzegania zwierząt
Dzień dobry,

Jestem studentką III roku psychologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Poniższe badanie przeprowadzane jest w ramach zajęć z samodzielnego projektu badawczego i ma na celu zbadanie Pana/Pani postrzegania zwierząt.

Badanie skierowane jest zarówno do kobiet jak i mężczyzn powyżej 18 roku życia. Udział w badaniu jest anonimowy, a uzyskane dane są poufne i wykorzystane będą tylko i wyłącznie w celu naukowym. W każdym momencie ma Pan/Pani możliwość wycofania się z badania.

Przechodząc do następnej części formularza potwierdza Pan/Pani, że zgadza się na udział w badaniu oraz rozumie, że może się z niego wycofać w każdym dowolnym momencie. *
Ankieta
Płeć *
Wiek *
Your answer
Badanie
Czy lubi Pan/Pani zwierzęta? *
Jak często spożywa Pan/Pani mięso? *
Proszę o przeczytanie tekstu zawierającego pewną historyjkę, a następnie proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania.
Na jednej z farm krowa rodzi małe, bezbronne cielątko, które w kilka godzin po porodzie zostaje jej odebrane. Cielaczek oblepiony jest jeszcze wodami płodowymi, na wpół odgryziona pępowina zwisa z jego brzuszka. Zostaje zamknięte w pustym boksie za kratami. Z postawionymi uszami ze strachu maleństwo chwieje się na nogach, próbując się wydostać by móc odnaleźć swoją mamę. Cielę jest przerażone i coraz bardziej rozpaczliwie oraz głośniej nawołuje matkę. W tym samym czasie mama również głośno i przeraźliwie nawołuje swoje dziecko, nerwowo się za nim rozglądając. Bezskutecznie. Kiedy separacja matki i dziecka trwa, pogłębiając stres zarówno u matki jak i dziecka, krowia mama przez okres dziesięciu miesięcy jest dojona dwa do trzech razy dziennie. Jej wymiona mają nienaturalnie duże rozmiary, które powodują u niej problemy z chodzeniem. Krowia mama traktowana jest jako żywa maszyna produkująca mleko. Kiedy jej wydajność zostaje zmniejszona, zostaje ona zastąpiona nową krową. Niepotrzebna już krowia mama zostaje wepchnięta do ciężarówki i wywieziona. Po kilkudziesięciu godzinach wycieńczona, spragniona i zestresowana krowa zostaje wyciągnięta siłą z ciężarówki i przegoniona elektrycznym poganiaczem w stronę rzeźni. Na miejscu napotyka ona inne przerażone krowy, które ustawione jedna za drugą idą w jednym kierunku wzdłuż wyznaczonego i ciasnego korytarza. Tam rzeźnik przykłada krowie do głowy specjalny pistolet, w którym pod ciśnieniem z olbrzymią siłą zostaje wypchany bolec uderzający zwierzę w czaszkę. Ogłuszona krowia mama trafia na taśmę, ale nie traci przytomności. Następnie zostaje ona związana linami i podwieszona za nogi, zaczyna się szamotać. Gdy tak wisi głową w dół podchodzi do niej rzeźnik, przecina jej tętnice, spuszcza z niej dwadzieścia litrów krwi, wyciąga jej wnętrzności na wierzch, obdziera ze skóry i ćwiartuje jej ciało. W taki sposób odebrane zostaje krowie życie.
6. Czy czytając historyjkę o zwierzęciu (krowie) odczuł/a Pan/Pani pewien dyskomfort? *
7. W skali 1-5 proszę określić jakie było Pana/Pani samopoczucie podczas czytania historyjki o zwierzęciu (krowie)? *
Bardzo złe
Bardzo dobre
Jakie emocje towarzyszyły Panu/Pani podczas czytania historyjki o zwierzęciu (krowie)? (można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź) *
Required
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może odczuwać strach? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może odczuwać gniew? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może odczuwać radość? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może odczuwać szczęście? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może mieć pragnienia? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może czegoś chcieć? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może mieć jakieś zamiary? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może mieć jakiś cel? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może posiadać godność? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może odczuwać ból? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może odczuwać głód? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) może odczuwać smak? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) potrafi widzieć? *
Czy według Pana/Pani zwierzę (krowa) potrafi słyszeć? *
Dziękuję za udział w badaniu!
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms