"Cały świat w naszej klasie" - ankieta zgłoszeniowa
Fundacja Polskie Forum Migracyjne zaprasza warszawskie szkoły podstawowe (klasy 0-3) do zgłaszania swojego udziału w projekcie „Cały świat w naszej klasie”. Prosimy o zgłaszanie 2 klas z jednej szkoły podstawowej.

Na czym polega projekt?
- wykwalifikowane trenerki odwiedzą Państwa szkołę i przeprowadzą zajęcia w dwóch klasach na temat wielokulturowości i migracji;
- nauczyciel otrzyma pakiet inspirujących materiałów do dalszej pracy.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w projekcie?
Wypełnić poniższą ankietę! Na ankiety czekamy do 13. 02. 2018 r., godz. 23:59.
Chcemy, aby nasze warsztaty trafiły przede wszystkim do klas, w których uczą się dzieci z doświadczeniem migracyjnym (migranci, uchodźcy oraz dzieci z rodzin, które powróciły do Polski po dłuższej emigracji) oraz z rodzin wielokulturowych. Zachęcamy do opisania wyzwań, z jakimi mierzycie się Państwo jako nauczyciele i nauczycielki, w obszarze wielokulturowości. Listę zakwalifikowanych szkół opublikujemy 19. 02. na profilu facebook PFM.
Projekt jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

Więcej informacji o rekrutacji i projekcie: k.czerwinska@forummigracyjne.org

***
Cel warsztatów: wzmocnienie w dzieciach postawy szacunku dla odmienności kulturowej i językowej, zainteresowania innymi regionami świata oraz innymi językami, budowanie otwartości na kontakt z dziećmi z różnych rejonów świata oraz dziećmi ( w tym dziećmi polskimi) z doświadczeniem migracyjnym.

Czas trwania warsztatu: 2 jednostki dydaktyczne ( po 30-45 min, w zależności od wieku dzieci)

Osoby prowadzące: wykwalifikowane trenerki (psycholożka międzykulturowa, pedagog)

Metody pracy: rozmowa, praca w grupie, prace indywidualne, zabawy ruchowe i zabawy przy muzyce, prace manualne.

Zarys programu:
Podczas warsztatów uczestnicy poznają sześcioro dzieci, które przyjechały do Polski z różnych części świata. Głosem dzieci mówią podczas warsztatów piękne, ręcznie robione lale. Dzieci zapoznają się z różnymi sposobami powitań i zwyczajami kulturowymi. Spotkanie warsztatowe jest też okazją do rozmowy o tym, dlaczego ludzie opuszczają swoje kraje i szukają szczęścia w Polsce, dlaczego różnią się kolorami skóry i o czym marzą. Do udziału w warsztatach (w charakterze obserwatorów) zapraszamy też nauczycieli, którzy otrzymują pakiet edukacyjny „Cały świat w całej klasie”, na który składają się: skarbnica wiedzy, bajki międzykulturowe, scenariusze całodziennych zajęć, zestaw kolorowanek, puzzle, karty memo i inne dodatkowe materiały. Na podstawie otrzymanych materiałów nauczyciele mogą prowadzić z dziećmi kolejne zajęcia prezentujące kulturę, tradycje oraz troski i radości bohaterów „Całego świata w naszej klasie.”

Email address *
Imię i nazwisko: *
Your answer
Telefon kontaktowy do osoby zgłaszającej szkołę: *
Your answer
Funkcja w szkole: *
Nazwa i adres szkoły: *
Your answer
Czy w Państwa szkole uczą się dzieci z doświadczeniem migracji lub z rodzin wielokulturowych? Proszę opisać skalę tego zjawiska, zwłaszcza w klasach I-III. *
Interesuje nas raczej rząd wielkości niż szczegółowe statystyki dotyczące uczniów.
Your answer
Co stanowi dla Państwa największe wyzwanie w pracy z dziećmi w obszarze wielokulturowości? *
Interesują nas zarówno wyzwania, których doświadczają Państwo w pracy z dziećmi-migrantami, z dziećmi polskimi, jak i z ich rodzicami. Prosimy o szczere odpowiedzi - dzięki nim będziemy mogli lepiej i skutecznie działać. Prosimy pamiętać, że jesteśmy po to, by wspierać Państwa pracę! :)
Your answer
Dlaczego uważacie Państwo, że warsztaty międzykulturowe powinny się odbyć właśnie w Państwa szkole? *
Your answer
Czy w Państwa szkole pracują asystenci międzykulturowi? *
Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, prosimy o informację, w jakich językach pracuje asystent międzykuturowy i z jak dużą grupą dzieci?
Your answer
Czy widzielibyście Państwo potrzebę pracy asystenta międzykulturowego w Państwa szkole? *
Pytanie to wynika z opracowywania przez Fundację Polskie Forum Migracyjne planów pracy ze szkołami z województwa mazowieckiego. Odpowiedź na to pytanie jest niezobowiązująca i pozwoli nam rozeznać się w potrzebach szkół.
Czy widzielibyście Państwo potrzebę organizacji zajęć wyrównawczych dla dzieci cudzoziemskich (prowadzonych przez wolontariuszy)? *
Pytanie to wynika z opracowywania przez Fundację Polskie Forum Migracyjne planów pracy ze szkołami z województwa mazowieckiego. Odpowiedź na to pytanie jest niezobowiązująca i pozwoli nam rozeznać się w potrzebach szkół.
W jakim języku chcesz otrzymywać newsletter? *
Zaznaczenie poniższej zgody jest obowiązkowe: *
Required
Zaznaczenie poniższej zgody jest nieobowiązkowe:
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms