e-KLUBS 02.07.2021.
Superdatoru un HPC (augstas veiktspējas aprēķinu) tehnoloģiju izmantošana uzņēmumu problēmu risināšanā – piemēri un soļi tehnoloģijas ieviešanā

Notiek:
2. jūlijā no plkst. 11:00-12:30

Mērķa auditorija: Uzņēmumi, kas vēlas uzzināt kādiem nolūkiem Latvijā un pasaulē izmanto augstas veiktspējas aprēķinus (HPC) un kas jādara, lai HPC tehnoloģiju ieviestu sava uzņēmuma darbībā.

Augstas veiktspējas skaitļošana ir spēja apstrādāt masveida datus un ātri veikt sarežģītus aprēķinus, lai atrisinātu lielas problēmas zinātnē un biznesā. Superdators ir viens no pazīstamākajiem HPC risinājumu veidiem un ļauj veikt paralēlu apstrādi: tūkstošiem datoru mezglu strādā kopā, lai izpildītu vienu vai vairākus simulācijas un aprēķinu uzdevumus. Salīdzinājumam - lai sasniegtu līdzīgus rezultātus, jāapvieno tūkstošiem tipisku datoru, kas strādā kopā.

Dator-modelēšana, procesu optimizācija, lielu datu apstrāde un mašīnmācīšanās metodes ir instrumenti, kas ieņem arvien lielāku lomu uzņēmumu ikdienā. Izmantojot HPC tehnoloģijas iespējas, uzņēmumiem ir iespēja sasniegt augstu skaitļošanas apjomu un efektivitāti, neieguldot lielus resursus IT infrastruktūrā.

Vebinārā   runāsim par:
1. Kas ir HPC? Infrastruktūra un iespējas Latvijā un Pasaulē (Kristaps Bergfelds).
2. Galvenajiem HPC virzieniem: modelēšana, liela apjoma datu analīze un mākslīgais intelekts. HPC piemēri Latvijā un pasaulē (Jānis Virbulis).
3. Ko praktiski nozīmē strādāt ar HPC? Piemērs darbam ar HPC klasteri. (Kristaps Bergfelds).
4. Latvijas HPC kompetences centra “SuperS” pakalpojumi. HPC atvērtās dienas (Kārlis Muižnieks).

Dalībnieku ieguvumi:
Iepazīstoties ar HPC izmantošanas nosacījumiem un priekšrocībām, semināra dalībnieki varēs pieņemt pilnvērtīgāku lēmumu par to, vai ir viņiem ir iespēja un vajadzība savā darbībā ieviest tehnoloģiju, kuru izmanto lielākās un inovatīvākās organizācijas pasaulē.

Vebinārs pieejams tikai LTRK biedriem.  
Pirms semināra saņemsiet informāciju par pieslēgumu vebināram.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Vārds, uzvārds *
Pārstāvētais uzņēmums, organizācija *
Amats *
E-pasts *
Tālruņa numurs *
Pārstāvētais uzņēmums, organizācija ir LTRK biedrs *
Kādas tēmas Jūs vēlētos dzirdēt  nākamajos "e-KLUBS" semināros?
Kādi ir Jūsu jautājumi ekspertam par šo tēmu?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy