فرم پیش ثبت نام ادبستان بهشت
🔸🔸ادبستان بهشت؛ مدرسه زندگی🔸🔸

🔸ادبستان بهشت وابسته به موسسه قرآن و عترت انصار ولایت یزد، دارای مجوز از اداره آموزش و پرورش یزد مدرسه‌ای است که تلاش می‌کند تا در راستای فراهم نمودن زمینه رشد و تعالی فرزندان شما در عرصه زندگی و بندگی قدم بردارد.
رشد علمی بر پایه عقاید و باورهای دینی و انسانی مورد تأکید ماست. ان‌شاالله به لطف خدا، با کمک خانواده‌های محترم و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته موفق‌تر از قبل در این مسیر پیش خواهیم رفت‌‌.

🔸محتوای آموزشی ادبستان بهشت بر اساس اهداف آموزش و پرورش و همچنین مأموریت‌های این مجموعه فرهنگی استخراج می‌شود. بر همین اساس، شورای محتوایی ادبستان متشکل از افراد علمی، دغدغه مند، با تجربه و متعهد ضمن مطالعه دقیق کتب آموزش و پرورش، مطالب و طرح درس‌ها را بازنویسی می‌کنند.

مدرسه زندگی مدرسه‌ایست که به جای توجه به آموزش علمی صرف، با در نظر گرفتن اصول و بنیان‌های زندگی متعالی، مأموریتهای زیر را برای فعالیت‌های پیش روی خود در نظر گرفته است.
۱.تعلیم و تربیت در فضایی خودجوش و پویا
۲.تعلیم و تربیت در فضایی آکنده از ادب و احترام به شخصیت دانش‌آموز و حفظ عزت نفس او
۳.تعلیم و تربیت دانش‌آموز محور به منظور تربیت فردی مستقل
۴.آموزش مفاهیم دینی و اعتقادی در فضایی شاد ‌ و شیرین (خاطره سازی و انس بیشتر با این مفاهیم) به منظور دست‌یابی به تربیت دین‌مدار
۵.تعلیم و تربیت بر اساس تعریف فعالیت‌های کلاسی و فوق برنامه که به رشد خلاقیت و پویایی دانش‌آموز کمک می‌کند.
۶.تعلیم و تربیت براساس ایجاد فرصت سوال و جواب برای دانش‌آموز و همچنین تقویت روحیه پرسشگری در کودک
۷.تعلیم و تربیت با ایجاد قوانین ساده و اجرایی توسط ادبستان، با همفکری خود دانش آموز (به منظور قانون‌گرا شدن او) به طوری که خود دانش‌آموزان مسئولیت اجرا نمودن و نظارت بر حسن اجرای آن را بر عهده دارند.
۸.ایجاد فرصت همکاری و تعاون در برگزاری مراسمات ملی و دینی به منظور تقویت روحیه اجتماعی و جمعی، آشنایی با فرهنگ، دین، آداب و رسوم ملی و ایجاد علاقه به آرمان‌های ملی و مذهبی.
۹. بصورت کلی روح حاکم بر فعالیت‌های ادبستان، مشارکت دانش آموز در اداره امور کلاس و مدرسه برای تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری می باشد به نحوی که بخش قابل توجهی از مسئولیت‌ها برعهده خود دانش‌آموزان هست
۱۰.تعلیم و تربیت با درنظر گرفتن تفاوت‌های فردی و احترام به تفاوت‌‌ها
۱۱.همکاری و ارتباط نزدیک با خانواده در جهت یکسوسازی تربیت و همچنین هماهنگی فعالیت‌های داخل و بیرون ادبستان
۱۲.تعلیم و تربیت در جهت پرورش مهارت‌های دانش‌آموز
۱۳.تعلیم و تربیت بر اساس استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی در حد امکان
۱۴.تعلیم و تربیت با ایجاد فضایی مناسب برای ایجاد نظم و انضباط در دانش‌آموز
۱۵.تعلیم و تربیت با مبنا قراردادن سلامت جسمی و روحی و ایجاد فضای مناسب برای ارتقا سطح سلامت در دانش‌آموز.


🔸توجه به این نکته مهم که مدرسه نمی‌تواند به تنهایی آن هم در یک بازه زمانی کوتاه، همه موارد بالا را عملیاتی نماید؛ نقش مهم خانواده را بعنوان مربی اصلی فرزندان بارزتر می‌نمایاند.
انتظار می‌رود خانواده‌های محترم دغدغه‌مند با وقت گذاری کافی و مناسب به کمک مدرسه بیایند و مکملی خوبی باشند برای تربیت کودک مسلمان انقلابی.

پس از مطالعه مطالب ذکرشده، در صورت تمایل جهت پیش ثبت نام اولیه به صفحه بعد مراجعه فرمایید.
باتشکر

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service