GSM - Gönüllü Çalışma Başvurusu 2021
Değerli gönüllümüz/takipçimiz,

Burası 35 yıl önce Ankara'da yirmili yaşlarının başında bir grup gencin hayallerle, planlarla kurduğu ve bir çok insanın emekleriyle büyüyen küçük ama yaptığı işler boyunu çoktan geçmiş, tecrübeli ve samimi bir gençlik kuruluşu. Belki bizi bir süredir takip ediyorsun, belki çalışmalarımızdan birine veya bir kaçına katıldın veya gönüllü faaliyetlerimizde yer aldın, belki de bizi ilk defa şuan duyuyorsun. Ne olursa olsun, eğer bu formu okuyorsan ve doldurmaya karar verdiysen, çalışmalarımızda yer almak isteyen bir özneden daha fazlası olmaya karar vermişsin demektir. Verdiğin bu karar, umarız ki senin için ve büyük emeklerle korumaya ve büyütmeye çalıştığımız bu kuruluş için şanslı bir karar olur.

Burası, kendini ulusal ve uluslararası gençlik çalışmaları ile gönüllü çalışma faaliyetleri alanında kendini geliştirebileceğin, bir çok insanın emeğiyle inşa edilmiş bir ev (http://kamp.gsm.org.tr/hakkimizda). Bizler bu evde gençlerin aktif ve küresel vatandaşlar olabilmesi için, onlara sivil toplum hayatında öğretici ve topluma faydalı alanlar açmak için, evde ve okulda öğrendiklerinden daha fazlasına ulaşabilmeleri için; gezegenimizi her alanda koruyup savunmak, ihtiyacı olan insanlarla sosyal bağ kurmak, tarihe tanıklık etmek, sürdürülebilir kalkınma hedeflerimizi yaşatmak, kültür ve sanata katkı sunmak; kısacası oturduğumuz yerde oturan ve yalnızca bize söylenenleri yapan bir insandan daha fazlası olabilmek için çalışıyoruz.

Burada senden beklentimiz, ne istediğini bilen bir genç olarak bu formu doldurmandır. Eğer zaman içinde burayı sahiplenebileceğini düşünen, geleceğimiz ve gezegenimiz için küçük ama bir çok şey yapmak isteyen, öğrenmeye hevesli ve açık fikirli bir genç isen, doğru formu doldurduğunu söylemek isteriz. Herkesin bir hayali vardır, ancak herkesin bir planı yoktur. İşte bizimle benzer hayalleri paylaşıyor isen, planlarını birlikte yapabileceğin yerdir burası.

Elbette ki bizim senden beklentilerimiz olduğu gibi, senin de bizden beklentilerin olacaktır. Bunları da eğer aşağıdaki temel kriterleri karşılıyorsan seninle yüz yüze konuşabiliriz. Bu kriterler, eğer bizimle birlikte çalışmak istiyorsan, sana öğretemeyeceğimiz, sende zaten var olması gereken kriterlerdir.

1) İyi derecede İngilizce biliyor olman gerekli. Çünkü biz uluslararası çalışıyoruz.
2) Üniversitelerin sosyal bilimler, beşeri bilimler, iletişim bilimleri, dil bilimleri, uluslararası ilişkiler gibi bölümlerinde okuyor veya mezun olmuş olman gerekiyor. Çünkü biz burada ne inşaat projesi çiziyor ne de hasta insanları iyileştiriyoruz. Son sınıf öğrencisi veya yeni mezun olman tercih sebebi olacaktır.
3) Haftada en az 3 gün bizimle birlikte olman gerekli ki; hem sana öğretebilelim hem de senden öğrenebilelim.
4) Sabırlı, motive, özverili ve samimi olman; bir de çayı demli, kahveyi sade içiyor olman gerekli. (Şaka)
5) Ankara'da yaşıyor ve yaşayacak olman gerekli. Çünkü başka bir şubemiz yok.
6) İş tanımı, çalışma saatleri, pozisyon, vizyon ve misyon gibi sıkıcı sınırlamalara "farklı" bir açıdan bakabiliyor olman gerekli.
7) 21-30 yaş aralığında olmak gereklidir.

Lütfen bu formu doldurduktan hemen sonra CV'nizi ersel@gsm.org.tr adresine gönderiniz.

Sevgiler,

GSM - Gençlik Servisleri Merkezi
www.gsm.org.tr
ersel@gsm.org.tr
03124171124
1985, Ankara
Bize adını bahşeder misin? *
Kimliğine göre seni nasıl çağırıyorlar?
Kimlerdensin? *
Soyadın.
İLK KEZ ne zaman ağladın? *
Doğum tarihin.
MM
/
DD
/
YYYY
Cinsiyetine uygun bir cümle seçebilirsin. *
Eğer kendini kadın veya erkek olarak tanımlamıyor isen lütfen kendi özgür tanımını bizimki gibi bir cümle KULLANMADAN, doğrudan diğer bölümüne yaz.
Sana e-posta atmak istesek? *
Geçerli ve düzenli olarak kontrol ettiğin bir e-posta adresin.
Seni arayıp beş çayına davet etmek istesek? *
Cep telefonu numaran.
Eğitim şart mı? *
Tahsilin nedir?
Okuyor isen Nerede ve Nasıl?
Okuduğun Okul ve Bölüm.
İngilizcede kendine ne kadar güveniyorsun? *
Ankara ile aran nasıl? *
En sevdiğin hobilerin? *
Zamanını en çok ayırdığın sosyal, duygusal, toplumsal aktivitelerin.
Kendine en son ne zaman "aferin" dedin? *
Önemli bir başarın, tecrüben; hayatında önemli bir yer etmiş bir kararın, işin veya anın.
GSM - Gençlik Servisleri Merkezi ile katıldığın bir proje ve/veya program var mı? *
Daha önce GSM dışında benzer bir işte, projede yer aldın mı? *
Bir sivil toplum kuruluşunda gönüllü veya profesyonel iş tecrübesi, EVS/ESC tecrübesi, Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları tecrübesi vb. olabilir.
Bir GSM emekçisi olsaydın kendini burada neler yapıyor olarak hayal ederdin? *
Atış serbest.
CV'nizi açıklamada belirtilen e-posta adresine gönderdiniz mi? *
Acele etmeden ama çabuk çabuk.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of GSM - Gençlik Servisleri Merkezi. Report Abuse