İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları Rapor Tanıtımı
“İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları” Rapor Tanıtımı
Tarih: 1 Haziran 2017
Saat: 10.00-18.00
Yer: Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi, Karaköy Minerva Han, Bankalar Caddesi No:2, İstanbul

Yeşil Düşünce Derneği, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) ve Yeşil Avrupa Vakfı (GEF) olarak yürüttüğümüz “Yeşil İklim, Yeşil Ekonomi” projesi kapsamında hazırladığımız “İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları” rapor tanıtımı ve proje kapanış toplantımızı 1 Haziran’da gerçekleştiriyoruz.

Bu raporda iklim değişikliği açısından önemli üç ekonomik sistem olan olan enerji, kent ve toprak kullanımı alanlarında Avrupa Birliği’ndeki iyi uygulamaları örnek alarak, Yeşil Ekonomi çerçevesi içinde iklim değişikliğiyle mücadele amacıyla Türkiye’nin olması gereken azaltım ve uyum hedeflerine uygun somut politika önerileri getirilmektedir.

Raporun içeriğinde 15 aylık proje süresince İstanbul’da sizlerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz üç çalıştaydaki atölye çalışmaları ve Bursa, Çanakkale, İzmir kentlerinde yaptığımız yerel ziyaretlerin çıktıları yer alıyor.

Projeye katkı sunan akademisyenler, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla gerçekleşecek konferans programında “İklim İçin Yeşil Ekonomi Politikaları: Nasıl bir kent? Nasıl bir enerji? Nasıl bir toprak kullanımı?” çözüm önerilerimizi paylaşacağız.

Çalıştayla ilgili detaylı bilgi için Yeşil Düşünce Derneği iletişim koordinatörü Cihat Demirtaş’a cihat@yesildusunce.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Ad-Soyad *
Your answer
E-mail *
Your answer
Kurum
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms