Morální zranění u zdravotníků
Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vás pozvali do studie, která se zabývá tématem morálního zranění u zdravotníků. 

Morální zranění, známé z válečné medicíny, je chápáno jako intenzivní kognitivní a emoční odpověď na události, které ohrožují morální nebo etické přesvědčení člověka. V současné době se stále častěji vyskytuje v kontextu poskytování zdravotnické péče v souvislosti s pandemií COVID-19, nicméně dosavadní data ukazují, že se jedná o fenomén, který je zdravotníky popisován i mimo kontext pandemie. Tento jev bývá spojován s morálním distresem nebo syndromem vyhoření. Za rozvojem morálního zranění stojí většinou morálně zraňující situace, naším cílem bude tedy popsat, jaké situace mohou způsobovat pocity morálního zranění u zdravotníků a jaký je vztah tohoto jevu k syndromu vyhoření. Morální zranění se projevuje jako pocity studu, neodbytný pocit viny, chronický stres.

Pokud jste něco podobného při výkonu svého povolání zažil/a, rádi bychom Vás pozvali do této studie a dozvěděli se o Vašich zkušenostech. Zároveň hledáme pouze lékaře/ky či zdravotní sestry/bratry, který působí v oboru minimálně 2 roky, ne však déle než 10 let.

Pokud máte zájem o účast v této studii, vyplňte prosím tento krátký dotazník a my se Vám co nejdříve ozveme a domluvíme si s Vámi rozhovor o tomto tématu. Rozhovor bude trvat cca 30 minut a je možné absolvovat po telefonu, osobně či přes Skype, záleží na Vás.

Napište nám také prosím, jakým způsobem preferujete kontakt s námi.
Děkujeme.

Za řešitelský tým
Mgr. Karolína Vlčková

V případě dotazů se prosím obraťte na karolina.vlckova@lf3.cuni.cz

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Pracuji minimálně 2 roky ve zdravotnictví, ne však déle než 10 let, a pociťuji na sobě nebo jsem v minulosti pociťoval/a znaky morálního zranění.  *
Mám zájem o účast ve studii Morální zranění u zdravotníků *
Napište nám prosím, na jaký kontakt a kdy se Vám můžeme ozvat *
Jakým způsobem preferujete, aby proběhl rozhovor?
Clear selection
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Centrum paliativní péče. Report Abuse