Kategoria 1: Najlepszy zrealizowany budynek ekologiczny certyfikowany
W tej kategorii mogą startować obiekty, które w okresie 06.2017-06.2019 zostały zrealizowane lub certyfikowane jako nowo powstałe budynki. W tej kategorii mogą startować wyłącznie obiekty, które oficjalnie posiadają certyfikat oceny wielokryterialnej (może on zostać zweryfikowany na oficjalnej stronie jednostki certyfikującej).
Załączniki, które należy przesłać poprzez dysk udostępniony (WeTransfer lub Dysk Google) na mszczepanik@plgbc.org.pl:
• minimalnie jeden rzut zagospodarowania terenu i rzut typowej kondygnacji oraz wizualizacja lub zdjęcie ilustrujące koncept – forma graficzna dowolna, całkowita liczba tych plików: maksimum 10 plików po maksimum 5 MB każdy
• Green Checklist lub Scorecard wraz z podsumowaniem wyników
Email address *
Imię i nazwisko zgłaszającego *
Your answer
Nazwa firmy *
Your answer
Numer telefonu zgłaszającego *
Your answer
Nazwa budynku *
Your answer
Adres budynku *
Your answer
Projektant *
Your answer
Inwestor *
Your answer
System certyfikacji *
Required
Poziom certyfikacji *
Your answer
Opisz 3 główne zrównoważone cechy sprawiające, że ten budynek jest wyjątkowy *
Your answer
*
Your answer
*
Your answer
W 300-500 słowach podsumuj zgłoszenie, skupiając się na cechach, które wychodzą poza lokalne najlepsze praktyki *
Your answer
Energia i klimat *
Przykładowy zakres odpowiedzi: W jaki sposób użycie energii zostało zminimalizowane na wszystkich etapach cyklu życia budynku? Co sprawia, że budynek jest tańszy w eksploatacji? Jakie strategie wspomagają użytkowników w byciu bardziej efektywnymi? W jaki sposób design budynku maksymalizuje jego efektywność? Jakie innowacyjne i niestandardowe rozwiązania wprowadzono dla zaspokojenia potrzeb energetycznych budynku?
Your answer
Techniczne rozwiązania redukujące użycie energii *
Np.: oświetlenie LED, czujki ruchu, wysokowydajny system HVAC, BMS, aktywna kontrola oświetlenia naturalnego, zielony dach, zewnętrzne ocienienie itp.
Your answer
Jakość środowiska wewnętrznego *
Przykładowy zakres odpowiedzi: Jakie technologie zastosowano dla zwiększenia jakości powietrza wewnętrznego (np. efektywną wentylację, materiały o obniżonej emisji LZO, BMS)? Czy budynek oferuje wystarczający (lub wyższy niż wystarczający) dostęp do światła dziennego? Jaka jest jakość środowiska akustycznego i izolowanie od hałasu i jakie rozwiązania zastosowano? W jaki sposób osiąga się i monitoruje optymalną temperaturę we wnętrzach? Czy użytkownicy mogą indywidualnie kontrolować temperaturę, oświetlenie, wentylację?
Your answer
Oszczędność wody *
Przykładowy zakres odpowiedzi: W jaki sposób odbywa się zarządzanie wodą pitną i ściekami? Czy wprowadzono jakiekolwiek innowacyjne sposoby zbierania wody do bezpiecznego użytku w pomieszczeniach? W jaki sposób minimalizowane jest użycie wody w budynku?
Your answer
Techniczne rozwiązania redukujące użycie wody *
Np.: spłuczki oszczędzające wodę, pisuary bezwodne, system wody szarej, wykorzystanie deszczówki itp.
Your answer
Materiały, zmniejszanie produkcji odpadów, zwiększanie odzysku *
Przykładowy zakres odpowiedzi: Jakie strategie zastosowano dla optymalizacji wykorzystania materiałów (np. redukcja wykończeń, wykorzystanie trwalszych materiałów itp.)? Czy budynek posiada plan dla etapu końca życia, np. plan ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki? W jaki sposób użytkownicy są angażowani w recykling i ponowne użycie? Czy do budowy użyto materiałów z recyklingu? W jakim procencie ogółu materiałów? Czy w budynku użyto materiałów z EPD (Environmental Product Declaration)? Czy w budynku użyto materiałów certyfikowanych (FSC, Cradle to Cradle)?
Your answer
Lokalizacja i dostęp do udogodnień *
Przykładowy zakres odpowiedzi: W jakim stopniu w projekcie budynku wzięto pod uwagę jego odległość od sieci transportu miejskiego i od udogodnień? Jakie ekologiczne formy transportu są wspierane (rowery, transport publiczny)? Jakie udogodnienia znajdują się w budynku lub jego bezpośrednim sąsiedztwie, np. restauracja, siłownia, teren zielony, przedszkole, apteka itp.? W jaki sposób był wcześniej zagospodarowany teren pod budowę?
Your answer
Inne certyfikaty, nagrody
Your answer
Klauzula informacyjna
Administratorem Państwa danych jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC) z siedzibą w Gliwicach, ul. Konarskiego 18C/2-11A, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000317576 (dalej: „PLGBC”), REGON 241 056 815, NIP 631 257 96 51. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu organizacji konkursu PLGBC Green Building Awards i wykonania zobowiązań Administratora wynikających z Państwa uczestnictwa w konkursie – podstawą prawną przetwarzania jest niezbędność przetwarzania do wykonania umowy o uczestnictwo w konkursie (art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych); Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych ich dotyczących oraz prawo żądania sprostowania tych danych, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych przez Administratora zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej na adres biuro@plgbc.org.pl.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service