Dotazník: Dostupnost a možnosti využití informací týkajících se obnovy lesa a krajiny -  pro všechny zúčastněné strany včetně odborníků z praxe
Cílem tohoto výzkumu je zjistit, kde je třeba uplatnit nové vědecké poznatky, a prozkoumat, zdali jsou jak vědecké tak i praktické znalosti dostupné početné skupině výzkumných pracovníků nejen v rámci celé Evropy ale i mimo ni. Důraz je kladen na zdroje a kvalitu reprodukčního materiálu a efektivní terénní operace při zakládání nového lesa.
Forest Landscape Restoration (FLR) je „plánovaný proces, jehož cílem je obnovit ekologickou integritu a zlepšit kvalitu života lidí v odlesněné nebo poškozené krajině“ (WWF a IUCN 2000, Mansourian et al. 2005, Sabogal et al. 2015, Stanturf a Mansourian 2020). V rámci tohoto výzkumu budeme sledovat některé kroky v realizaci časového plánu stanovené v Stanturf et al. (2019), tj. plánování, zajištění rostlinného materiálu, úprava lokality, výsadba, ošetřování a ochrana rostlin.
Klimaticky adaptabilní obnova lesů a zalesňování (CAFoRR) řeší výzkumná témata, která jsou zásadní pro úspěšnou obnovu lesa: 1) stanovení cílů; 2) výběr nejlepšího reprodukčního materiálu (FRM); 3) příprava konkrétního a kvalitního FRM; 4) využití nejlepších dostupných technik; a 5) vytváření způsobů ochrany rostlin po výsadbě a při pěstování lesa.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Šumarski fakultet webmail servis. Report Abuse