Boksy.mk - Читаме заедно!
Boksy e првата детска апликација за читање и слушање на книги која ќе биде достапна наскоро на вашите мобилни телефони и таблети.

Покрај големиот број на нови и интересни наслови на македонски, англиски и албански јазик, апликацијата ќе изобилува со едукативни квизови, можност да си креирате уникатни аватари, можност да се натпреварувате со другите преку leaderboards, можност за собирање на поени и можност за освојување на бројни забавни награди (Roblox, карти за во зоолошка градина, за во кино, во театар итн.).

За да ја направиме Boksy уште посупер за сите вас, потребна ни е ваша помош. Одговорете ги овие неколку прашања во продолжение.

Се читаме наскоро,
Тимот на Boksy.mk

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Твоето име
Возраст
Clear selection
Имам свој:
Дали сакаш да читаш книги во слободно време?
Clear selection
Која ти е омилена книга што некогаш ја имаш прочитано?
Која книга би сакал/а да ја прочиташ следно?
Дали имаш прочитано некоја е-книга? (на телефон или таблет)
Clear selection
Дали имаш слушано некоја аудио книга? (на телефон или таблет)
Clear selection
Што би те мотивирало повеќе да читаш е-книги или да слушаш аудио книги?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy