Bergama Tiyatro Festivali ''Dünyadan'' Mandala - Dávid Somló
*Bu etkinliğe yapacağınız başvurular, etkinliğe girişinizi garanti etmez. Etkinliğe girişinizi sağlamak için etkinlikten iki saat öncesine kadar Arasta’daki iletişim ofisimizden giriş kartlarınızı temin etmeniz gerekmektedir. İletişim ofisi yönlendirmelerini Arasta ve çevresinde görebilirsiniz.

27 Ağustos Cuma 12.00
Kızıl Avlu

Mandala; seyirciler, taşınabilir ses cihazları ve performans alanında sınırları çizilmiş şekil kombinasyonları için katılımcı bir ses performansıdır.
Kısmen sürükleyici ses kompozisyonu, kısmen yakın koreografi, kısmen grup meditasyonu ile Mandala, yürümekten başka yapacak birşey kalmadığında nasıl var olabileceğimizi ve birbirimizle nasıl etkileşime geçebileceğimizi soruyor.
Performans, insan etkileşiminin küçük ve önemli anlarını kışkırtan ve vurgulayan hareketli bir ses manzarasının kolektif bir koreografisini yaratmaya davet ederek, izleyicilerin eser üzerinde etkin olmasını sağlıyor. Seyirci performans içinde pasif ve aktif katılımcılar olmanın içine ve dışına düştükçe, performans geçici bir katılımcı izleyici topluluğunun sözsüz sosyal etkileşimlerini, ilişkilerini ve yapılarını şakacı bir şekilde sorguluyor.

Konsept, Kompozisyon: David Somló
Işık tasarımı, Ses denetimi: Daniel Sándor
Destekleyenler: Oxford Contemporary Music, The Yard, Placcc Festival

30' / +8
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
İsim - Soy İsim: *
Cep Telefonu: *
Doğum Tarihi: *
MM
/
DD
/
YYYY
Hangi şehirden katılıyorsunuz? *
Festivalde İlgilendiğiniz Etkinlikler: *
Required
Etkinlik Kuralları
-Etkinlikler pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve uygulamaları kabul etmiş sayılır.

-Festival kuralları; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı Covid-19 regülasyonlarına istinaden düzenlenmiştir. Organizatör, bakanlık tarafından duyurulacak yeni kurallar ve/veya tavsiyeler ışığında festival ile ilgili uygulamalarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

-Etkinlik girişlerinde Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden, HES kodu ve Covid-19 Aşı Kartı sorgulaması yapılacaktır. Seyirciler ilgili uygulamanın “HES Kodu sorgula” bölümünden ‘’Risksizdir’’ sonucu çıktığı durumda festivale giriş yapabilecektir. Yapılan sorgulama sonucunda “Riskli” sonucu çıkan seyirciler festival alanına alınmayacaktır. Sorgulama sonucunda “Riskli” olduğu gerekçesiyle festival alanına alınmayan seyircilerin bilet ve para iadesi uygulamalarına tabii olması mümkün olmayacaktır.

-Organizasyon şirketi uygun görmediği ve bakanlığın etkinlikler için belirlediği pandemi kurallarına uymadığı tespit edilen kişileri etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

- Festival Covid-19 sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan numarasız, mesafeli oturma düzeninde gerçekleşecektir. Bu düzende, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak belirlenmiş koltuk ve sandalyeler yer alacaktır. Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur.

-Festival süresince ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılması zorunludur.

-Arama noktalarında görevliler tarafından vücut sıcaklığı ölçümü yapılacaktır. Vücut sıcaklığı 38°C üzerinde olan misafirler etkinliklere alınmayacaktır.

-Festival alanında seyircilerin tüm etkinlik süresince yeni maske ve eldiven temin edebilecekleri, aynı zamanda el dezenfeksiyonu yapabilecekleri hijyen noktaları bulunacaktır.

-Etkinliklerin yaş sınırı sayı ile belirtilmiştir. Belirtilen yaşın altındaki çocukların gösterime getirilmemesi önemle rica olunur.

-Gösterimler başladıktan sonra salonlara seyirci alınmayacak, geç gelen izleyicilerimiz var ise, ikinci perdede içeri girebilecektir.

- Etkinlik kapasitesi sınırlı sayıdadır.

- Etkinlik süresince etkinliğe giriş kartınızı saklayınız.

- Organizasyon firması programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

- Organizatör herhangi bir nedenle festivali iptal etme hakkına sahiptir.

- Profesyonel kayıt cihazları alana alınmayacaktır.

- Selfie ve GoPro çubukları ile etkinlik alanlarına girilmesine izin verilmeyecektir.

- Festival alanında emanet noktası bulunmamaktadır.

- Kayıp giriş kartları için işlem yapılmayacaktır.

- Festival her türlü hava koşulunda gerçekleştirilecektir. Her türlü hava koşuluna hazırlıklı olunması önerilir. Bilet iadesi yapılmayacaktır.

- Organizatör, festival alanında kayıp ve kazalara karşı gerekli her türlü emniyet tedbirini almaktadır. Ancak, festival alanının doğal yapısı nedeniyle, izleyiciler de, festival süresince mal ve can güvenliklerine azami özen göstermek, yaşanabilecek kaza ve kayıplara karşı da her zaman tedbirli ve dikkatli davranmakla yükümlüdür.

- Festivalde etkinlik boyunca video, fotoğraf, ses ve/veya her türlü işitsel-görsel kayıtlar alınacaktır. Festival seyircileri, etkinliğe katılım göstererek, festival alanında toplanacak fotoğraf, video, ses ve/veya her türlü işitsel-görsel materyallerin kullanımına izin verdiklerini kabul ederler.
KVKK Aydınlatma Metni: https://bergamatiyatrofestivali.com/kvkk/
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This form was created inside of Bergama Tiyatro Festivali. Report Abuse