#UniteforParkinsons
#KinisouMaziMas
Σας προσκαλούμε όλους στον Μαραθώνιο Αθήνας 2017, ώστε «Ενωμένοι για το Πάρκινσον» να γιορτάσουμε και ενισχύσουμε την προσπάθεια όλων των μελών μας για μία καλύτερη ποιότητα ζωής. Σας ευχαριστούμε θερμά για την υποστήριξή σας και την παρουσία σας στον Ημιμαραθώνιο 2017 και σας καλούμε τώρα στο Μαραθώνιο, στις 12 Νοεμβρίου 2017 να τρέξουμε και πάλι μαζί, για καλό σκοπό.
Μπορείτε να βοηθήσετε και εσείς σε αυτή την προσπάθεια παίρνοντας µέρος στον αγώνα 5χλµ ή αγοράζοντας απλά το αυτοκόλλητο της ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ κίνηση, για να την ενισχύσετε. Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα για να συμμετέχετε, με τα χρώματα μας!
H ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ κίνηση (Ελληνική εταιρεία εθελοντών και ασθενών με νόσο Πάρκινσον) μέλος της EPDA-European Parkinson’s Disease Association, έχει ως σκοπό τη βελτίωση της ποιότητας ζωής των μελών της, την ενημέρωση, την κατανόηση και την εκπαίδευση αναφορικά με τη νόσο, τη διευκόλυνση της πρόσβασης σε σύγχρονες θεραπευτικές μεθόδους και τέλος, την προαγωγή της επιστημονικής έρευνας για τη θεραπεία της νόσου.
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΦΟΡΜΑ ΜΕΧΡΙ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017 ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΛΗΓΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ κίνηση!
Διαδώστε τα #UniteforParkinsons #KinisouMaziMas, ώστε να δώσετε παλμό στους αθλητές μας.
Γραμμή Βοήθειας Πάρκινσον ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ - κίνηση: 210. 222 44 66 (10:00-18:00)
Facebook: EPIKOYROS.kinesis
E-mail:
epikouros.kinisi@outlook.com ή
info@parkinsonportal.gr Ιστοσελίδα:
www.parkinsonportal.gr